Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha a Biblia tiltja a...

Hogyha a Biblia tiltja a bálványimádást, akkor vajon miért imádják sok millióan a megfeszített Jézust ábrázoló kereszteket, és egyáltalán miért jött létre a vallás, hogyha ezt sem akarta?

Figyelt kérdés
Ő nem akart semmilyen vallást létrehozni, hanem azt akarta, hogy kövessék őt és példáját, életét minél többen. Azt meg főleg nem akarta volna, hogy bálványként vagy istenként imádják, még akkor sem, hogyha valóban isteni természete volt. Kereszteket is nagyon sokan hordanak nyakláncként. Vajon miért alakult így ez az egész, az emberek ennyire félreértették volna a Bibliát?
2019. dec. 20. 23:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%
jehovás álkérdés...
2019. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
38%

1, mert nem értik, nem istenkövetők.

2, nem azt imádják, hanem azon keresztüla személyét.


Azért hoztak létre vallást, hogy manipulálhassák a népet. Nem azok hozták létre, akik valaha tapasztalták jézust.

2019. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem vagyok jehovás! Ezt az oszlop dolgot először valóban az ő írásaikban olvastam, de aztán máshol is. Valószínűleg egyikük sem a hasára ütött, és onnan vette ezt az információt. Nem voltunk ott, tehát nem tudhatjuk, hogy mi történt valójában. Még ha van is arra utalás, hogy bálványként lehet őt szeretni, de nem ez a legfontosabb szerintem, és nem is a jelképek szeretete.

Érdekes viszont, hogy pont a nekem legjobban tetsző, és legelgondolkodtatóbb hozzászólások vannak a legjobban lepontozva.

2019. dec. 22. 06:41
 24/30 anonim ***** válasza:
71%

#18:


26Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: „Vegyétek és egyétek, ez az én testem!” 27Aztán fogta a kelyhet, hálát adott, és ezekkel a szavakkal nyújtotta nekik: „Igyatok ebből mindnyájan, 28mert ez az én vérem, a szövetségé, amelyet sokakért kiontanak a bűnök bocsánatára.

2019. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
#24 Jó, le van írva oké. Nem akarok belemenni vég nélküli vitába, de én az ilyen dolgokat sosem értettem. Belegondolok, teszem azt, van sok-sok gyerekem, akik "bűnösök", mondjuk így. Aztán közéjük küldöm a bűntelen elsőszülött fiamat, akit aztán megöl a többi bűnös gyerekem. Hát mit ne mondjak, én ezzel nem hogy kiengesztelődnék, de annyira felháborodnék, hogy elgondolkodnék még egy második özönvizen is. Tehát ez nekem sehogyan sem áll össze, hogyha így szó szerint dogmatikusan értelmezem. De ha úgy értjük, ahogyan egy-két lepontozott hozzászóló írja, akkor már más a helyzet.
2019. dec. 22. 09:54
 26/30 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű logikával mondva, ki engesztelődne ki azzal és örülne annak, ha a saját rossz gyerekei megölnék a jót? Most azt, hogy feltámadt állítólag, azt tegyük félre. Nincs az az ember a világon, aki örülne a fia halálának. Hogyha nagyon szeretem a többi gyerekemet, mert hát mégiscsak az én gyerekeim, akkor maximum megbocsátok nekik egy idő után. De egy ilyen szörnyűséggel elnézni nekik a korábbi rossz cselekedeteiket, hát ez nagyon ellentmond a logikának. Ez sokkal inkább olaj a tűzre, és ezután a tragédia után valószínűleg megbánnám, hogy ennyi gyerekem született, szégyellném őket. Meg hát vinnék őket a javító intézetbe vagy fiatalkorúak börtönébe.


Nem folytatom, ezzel azt akartam szemléltetni, hogy nem kell szó szerint értelmezni mindent a Bibliában, mert az tévútra vezethet.

2019. dec. 22. 10:07
 27/30 anonim ***** válasza:
1 Pét. 2,13 "Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak; Akár helytartóknak"
2019. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Alex Fly ***** válasza:
35%
@26: Úgy véled tehát, hogy bölcsebben döntöttél volna, mint Isten? Vagy nem érted, miért tartotta magát ahhoz, amit évezredekkel ezelőtt kijelentett? Esetleg azt gondolod, hagynia kellett volna hogy mindenki elvesszen?
2019. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom, valami nem stimmel itt ezzel az egésszel, azt sem állítom, hogy bölcsebben döntöttem volna. Nagyon nehéz erre válaszolni, mert nem látjuk egyformán ezt az egészet. Viszont kétségtelen, hogy felismerném a saját felelősségemet is.

Ráadásul a világ azóta sem lett jobb, amióta ő itt volt, azóta meg az ő nevében öltek meg és kínoztak, tettek tönkre rengeteg embert, és rengeteg más baj is van az emberiséggel.


Isten "fejével" sajnos nem tudunk gondolkodni, de én a helyében elgondolkoznék egy újraindításon, ahogyan utaltam rá, vagy valami máson. Ezt a világot nem hagynám így ebben a formájában. Nem akarnék senkit veszni hagyni, viszont saját magamat hibáztatnám, hogy a teremtésem ide jutott.

Az a baj, hogy nem látjuk, hogy mi folyik szó szerint az egész világon, mert mi ugye csak a Földet látjuk. És mi van akkor, most tegyük félre a Bibliát meg a dogmákat, tehát mi van akkor, ha mondjuk létezik reinkarnáció? Mert ugye, ne felejtsük el, hogy Isten nem csak a keresztényeket tekinti a saját gyerekeinek. Egy földi élet szemszögéből nagyon nehéz bármit mondani, ha a létezés pusztán csak erre korlátozódna. Nos, ebben az esetben viszont teljesen más értelmet nyerne az egész. Mivel ugye nem tudjuk az igazságot, emiatt csak találgathatunk a lehetőségek alapján.

2019. dec. 23. 09:14
 30/30 Alex Fly ***** válasza:
79%

@29: na idáig eljutottunk. Nem ismered Isten gondolatait. Akkor még vedd figyelembe, hogy Ő nem másítja meg a szavát -és így talán megérted, hogy mit is tett valójában.

A másik felvetésedre pedig csak annyitb hogy részben igazad van. Konkrétan a reinkarnáció esetén valóban sok minden más értelmet kap. A kereszt például teljesen értelmét veszti...

2019. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!