Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem egyenlő...

Isten miért nem egyenlő esélyekkel indítja útnak az embereket? Miért nem igazságosan osztja a kártyalapokat?

Figyelt kérdés
Valakinek ott van a kezében az összes jó lap,király,ász,valakinek a kezében meg nincsenek csak alsó és felső.Így nem lehet nyerni.Miért kell igazságtalannak lenni az életnek?Meg az embereknek?Legszívesebben kiszállnék a játékból.
2019. dec. 28. 15:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
15%
Mindenkinek ugyan annyi esélye van. Ha ki akarsz szálni hajrá
2019. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%

Van aki jó lapokkal kezd, mégis veszít. Más meg rosszal indul, mégis nyer. Az élet egy folyamat, egyrészt meg kell próbálni ügyesen játszani. Másrészt kell szerencse is. De be nem tervezett dolgok bármikor felborithatnak mindent. Ismertem olyanokat, akiket egy ideig irigyeltem. Aztán meghaltak fiatalon. Belegondoltam, hogy csak anyagi szempontbol álltak jobban nálam, de más rosszbol nekik is kijutott.

A kirakat élet nem a valóság.

2019. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Ezen én is szoktam gondolkozni. Az öngyilkosságra biztatás pedig szerintem elég aljas dolog.
2019. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

A "kártyalapokat" nem Isten osztja, az élet pedig nem egy kártyajáték, azért.


Az élet nem igazságos. Beleszületsz szerencsétől függően valamilyen helyzetbe és abból kell kihoznod a legtöbbet, amit kaptál. Ha jól csinálod sikerül, ha nem, akkor nem. Az viszont biztos, hogy annak az embernek nehezebb, aki égi csodáktól meg igazságosságtól és hasonlóktól várja a megoldást. Nincs igazság az életben, el kell fogadni és küzdeni nem nyafogni. Ha mégis bejön, akkor sem azt fogod a sikereidre mondani, hogy mert így igazságos azért van ez, meg karma meg ilyenek. Egy francot. Azért van ez mert küzdöttél érte és elérted.

2019. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%
Tehát ennyi lenne az élet? Legjobb esetben is mondjuk 30 évnyi boldogság, aztán vége? Ez elég kiábrándító és kicsit sem motivál.
2019. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert minden embernek más az útja és mást kell megtanulnia egy-egy életben.
2019. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
66%

#5 mi nem motival? Azert van a boldogsag erzet hogy jutalmazzon ha valami jo, ez nem eleg motivacio? De az ongyilkossag az mar rideg brrr... (masik valaszolo miatt)


mellesleg a "szalj ki a jatekbol" nem kell hogy ezt jelentse

rengetegen teljesen uj eletet kezdtek, megszuntettek teljesen a regit es egy ujba vagtak amit legjobbnak lattak addig

es soknak jo is lett


#5 es hasonlok, ezert hisznek abban hogy van elet a halal utan ami motivacio tobbletet jelent, de akik nem hisznek is megis virgoncul elvezik eletet, te miert nem?

lubickoljal!

2019. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%
Tehát az ember mindössze egy értelmesebb állat, aki csupán önfenntartásra és élvezetekre törekszik? Ez az ami nem motivál. De nehéz ám úgy, hogy nem sokkal 30 előtt veszíted el a hited. És mindent, ami addig értelmet, célt adott az életednek. Kissé le vagy úgy maradva, azokhoz képest, akik gimnáziumtól kezdve élték a hedonista életüket.
2019. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%
Az emberi társadalom az igazságtalan. Természettől fogva mindenki jó, és mindenki rossz valamiben, mindenki egyéniség. Isten a természeti adottságokba közvetlenebbül tud beleszólni, mint a társadalomba, ahol arra lenne szükség, hogy az emberek a tanításai szerint cselekedjenek.
2019. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#3-as nem bíztatok senkit öngyilkosságra.Én sem akarok az lenni.Csak egyszerűen elegen van.
2019. dec. 28. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!