Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kereszteény emberek! Hogy...

Kereszteény emberek! Hogy cáfolnátok meg ezt a videót?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=EvvA_4RrzJQ ebben a videóban szinte mindent megcáfolnak a vallásokról és a kerszténységről. Ezek után van olyan keresztény ember akik fel tud mutatni valami értelmes magyarázatot Isten létezésére?

2019. dec. 30. 16:16
1 2
 1/16 Alex Fly ***** válasza:
83%

Mit cáfoljak rajta? Valaki elmondja az elképzeléseit -azt nem tudom cáfolni, hogy ténylegesen el is hiszi-e, amit összehord vagy csak feltűnési viszketegségben szenved.

Mindenesetre ha azt szeretné, hogy bárki is komolyan vegye az általa összehordottakat, akkor nem ártana, ha legalább némi ismerettel rendelkezne arról, amiről hablatyol...

2019. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy van-e olyan hívő ember aki meg tudja indokolni, hogy ebben a videóban elhangzott dolgok miért nem igazak és a kereszténység meg Isten létezése miért lenne igaz!
2019. dec. 30. 16:54
 3/16 Mojjo ***** válasza:
83%
Ateistaként kb 5 percet bírtam belőle és kifolyt az agyam. Ennyire ripacs, teátrális, jólmegmondomatutit produkciót nem tudom, mikor láttam utoljára, ha egyáltalán valaha. Valójában meg a közönségesség határán, mély lenézéssel, igen alacsony szinten nyomatja a legnagyobb közhelyeket. Borzalmas.
2019. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

:D


szorakozasnak "jo lenne" nezni halgatni, akkor ha nem lennenek sokkal jobb szorakoztato dolgok, vagy pedig fontos hasznos dolgok

szoval ez kimarad

csak belepillantottam

2019. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Alex Fly ***** válasza:
76%

@2: éppen ez az: semmi olyan konkrét dolgot nem mond, ami akár megerősíteni, akár cáfolni lehetne...

Csak egy tipikus vallási fanatikus, aki az ismeretei hiányát értelmetlen szófosásba csomagolva akarja előadni az elképzeléseit...

2019. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
45%
#5 vallasi fanatikus vallasok ellen? Lassan sokkal tobben lesznek mint a szokvanyos vallasi fanatikusok.
2019. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
Én tudok mondani erről a videóról annyit hogy ez az ember szó szerint veszi a vallást és az értelmét keresi, pedig a vallás nem egy álláspont amit többen vallanak hanem tanítás az életre, és akik kitalálták nem azért találták ki hogy extra hiper sikeres nagyvállalkozók legyünk hanem arra hogy tökéletes harmónia legyen minden ember lelke és élete
2019. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Vannak komoly ateista gondolkodók és filozófusok, akik valóban erős kritikákat tudtak megfogalmazni a hit és vallás ellen, de ez a videó inkább valami rossz vicc.
2019. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

"Nincs a hívők vallásában semmi amit csak az ő Istenük vagy istenhitük adhat.

"vallás hazugság és mese"

"A hívők imádkoznak de nem segít"

"Az Isten csak egy képzelődés a hit egy átverés"


Csak néhány idézet ebből a borzalomból.

Véleményem szerint ez az ember sem tud felmutatni semilyen értelmes magyarázatot Isten nemlétezésével kapcsolatban.Csak az ő saját okosságát próbálja bizonyítani.Az első 4 percet megnéztem,és nem tudom elfogadni ezeket az állításokat,mivel én a Bibliának hiszek,a Biblia pedig Isten kinyilatkoztatott akarata.

És a hívő ember számára ez sokkal többet jelent mint egy okoskodó ember,aki a saját igazát próbálja bizonyítgatni.

De néhány igeverset linkelek,hogy mit mond a Biblia az ilyen emberekről.Zsoltárok könyve 14/1Azt mondja a balgatag az ő szívében: Nincs Isten. Megromlottak, útálatosságot cselekedtek; nincs, aki jót cselekedjék.

2

Az Úr letekintett a mennyből az emberek fiaira, hogy meglássa, ha van-é értelmes, Istent kereső?

3

Mindnyájan elhajlottak; egyetemben elromlottak, nincs, aki jót cselekedjék, nincsen csak egy sem.

4

Nem tudják-é ezt mind a gonosztévők, akik megeszik az én népemet, mintha kenyeret ennének, az Urat pedig segítségül nem hívják?

5

Majd rettegnek rettegéssel, mert Isten az igaz nemzetséggel van!


1János 5/12

Akié a Fiú, azé az élet: akiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.

János evangéliuma 3/36

Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


Példabeeszédek könyve 3/34 Akik csúfolók, ő megcsúfolja azokat; a szelídeknek pedig ád kedvességet.

2019. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@10: Oszt nálam mivel magyarázod, hogy 5 perc után egy masszív agyérgörcs újdonsült tulajaként kinyomtam a pitébe? :D


Ez szimplán csak színvonaltalan videó volt. Lehet ezt színvonalasan is űzni, érdemesebb olyat keresni. Persze attól sem lehet várni, hogy egy hívő ember hátrahagyja miatta a hitét, de ennél biztos több értelme és foganatja van.

2019. dec. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!