Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok igaza van...

Mit gondoltok igaza van Várszegi Asztrik főapát Úrnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam misén és arról beszélt az apát, hogy a rádióban hallotta, hogy micsoda káosz van Nyugat-Európában, konkrétan Belgiumot és Franciaországot említette, ahol már az iszlám a legelterjedtebb. Ehhez képest Kelet-Európa benne Magyarországgal a legfőbb keresztény terület manapság.
2020. jan. 1. 20:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat Veres András püspök Úr volt az aki mondta, összekevertem.
2020. jan. 1. 20:19
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

A rádóban és tv-ben én is sok mindent hallok, főleg ha a kormánypropaganda szól belőle. Nem túl jó forrás abból tájékozódni. Egyébként legfeljebb "főapát úr", mert az Úr nagybetűvel Istenre vonatkozik.

Még Kelet-EU esetében sincs igaza, mert a lengyelek továbbra is vallásosabbak nálunk, sőt valószínűleg sok országot lehetne még találni.

2020. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem a rádiós hírekben hallotta, hanem magától a miséző paptól, akárki is volt :)

Igaza van. De Asztrik nem mondott volna ilyet. :)

András püspökhöz illik.

2020. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#3

"arról beszélt az apát, hogy a rádióban hallotta"

Én ezt úgy értelmeztem, hogy az apát (püspök) hallotta ezeket a rádióban.

2020. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

András püspük úr hallotta reggel készülődés közben a rádióban és ezt mesélte le a misén.

(Úr vagy úr, helyesírásom nem a legjobb, mea culpa)

2020. jan. 1. 20:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország mitől lenne a legfőbb keresztény terület?

Vannak keresztények, nem túl aktívak.

Hány % lehet a népességből?

30 esetleg? Vagy talán 50 is?

Aki aktív, az pedig 5%?


Manapság Afrikában vannak igazán aktív keresztény területek.

2020. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igaza van olyan szempontból, hogy össze lehet hasonlítani Franciaországot pl. Lengyelországgal, hogy mennyire van jelen a kereszténység a hétköznapokban, pl. az utcákon.

Lengyelországgal kapcsolatban van tapasztalatom. Zenekarral mentünk oda meghívásra, egy nem vallásos szervezésű koncertsorozatra. Mégis, a program része volt, feketén-fehéren feltüntetve, hogy vasárnap 10-től szentmise. Ez Franciaországban kb. elképzelhetetlen, hogy egy amúgy világi eseménybe így kimondva, meghirdetve bevonjanak programszinten keresztény "eseményt".

2020. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Én meg azt hallottam a rádióban, hogy jobban élünk. Nem is tudom, kinek higgyek, a szememnek, vagy a rádiónak...?
2020. jan. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Várszegi Asztrik főapát az a III/III-as kommunista besúgó volt, nem?
2020. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9

Itt is írnak ügynökökről:

[link]

2020. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!