Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovás hittérítők nem félnek?

A jehovás hittérítők nem félnek?

Figyelt kérdés
A minap is becsöngettek hozzánk este 7kor, mondtam nekik hogy hagyjanak békén, de gondolom sokan agresszívek velük szemben. Kifognak egy félrészeg fociultrát akihez ha este becsöngetnek a hülyeségükkel akkor biztos nekik megy. főleg ha kifog egy erőszak hittérítőt. Nekem is volt régen hogy elkezdett szidni engem hogy nem fogad be a figyelő torony vagy mi, örökké elkárhozok, bevallom eléggé felment bennem is a pumpa.
2020. jan. 2. 08:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
14%

Nem jehovás, és nem téritünk hitet.

Jehova Tanújaként, pontos ismerettel, Isten nmessiási királyságának jó hirdetjük, ami az egyedüli megoldása az emberiség problémáira.


A kérdésedre válaszolva.

Tudjuk hogy lehetnek ilyen emberek, sőt volt, és lesznek is olyanok akik sérelmeket okoznak. Bár Magyarországon még nem annyira durva módon, de más országokban, Börtönökben vannak a Testvérek, ahol megkinozzák Őket.

Vannak országok, ahol az életüket veszették a Testvéreink. Illetve megfosztják őket otthonuktól, és megélhetésüktől.


A félelemről ezt mondja Isten:

(1János 4:18) 18 A szeretetben nincs félelem, ugyanis a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályoz minket. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben.

Ha valaki fél, az nem tudja Isten munkáját végezni. A félelem, megfagyasztja mind az Isten, mind az embertársaink iránt érzett szeretetet.

Ha Jézus félt volna, akkor Ő sem tudta volna végezni azt a feladatot mait Istentől kapott, és az életét is adnia kellett. Jézus követőinek:

(János 15:20) 20 Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak.. . .

2020. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
3%

A Másik felvetésed, nem igaz. Megmondom miért:

"Nekem is volt régen hogy elkezdett szidni engem hogy nem fogad be a figyelő torony vagy mi, örökké elkárhozok, bevallom eléggé felment bennem is a pumpa."


Jehova Tanúi nem szidnak senkit, és nem fenyegetőznek.

Nem a figyelő toronynak kell befogadnia, ilyen nincs.

Az elkárhozok kifejezés, nem teokratikus, és a Biblia alapján ilyen kifejezés sincs. Ilyen kifejezéseket, más vallásokban használnak.

A Tanúk feladata felkutatni, megkeresni az elveszetteket, és pontos ismeret alapján elmondani Isten szándékát, és azt, hogyan lehet megmenekülni, és ott lenni Isten messiási Királyságában.

Mivel Isten nem mondja meg előre hogy kiket vonz, vagy kik lesznek ott, ezért kell megkeresni. Ezzel is lehetőséget ad azoknak akik még nem döntöttek, a választottainak pedig olyan elfoglaltságot ad, ami távol tartja Őket a világ dolgaitól, és a negativ élettől, gondolkodás módtól.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem.. . .

Nem Jézus, hanem Jehova vonza az embereket a Fiához.

Ennél fogva a Tanúknak sincs ebbe beleszólásuk, és fenyegetéssel, vagy erőszakkal senkinek nem lehet az életét Istenhez behúzni.

2020. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Sokkal erőszakosabbak annál, hogy féljenek. Nem kell velük szóba állni.
2020. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Wesler ***** válasza:
76%
Kérdező láthattad a Jehovisták alapvető félre beszélését. Ők nem Jehovások, de Jehovának szentelték életüket, és ők nem térítenek át a hitükre, csak nyilvánosan beszélnek Jehováról neked is, az utcán vagy saját otthonodban. :D
2020. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

" Illetve megfosztják őket otthonuktól, és megélhetésüktől."


Nem kell másokat zaklatni és akkor nem lesz baj. Én se dobálom hógolyóval a rendőrt...

2020. jan. 2. 09:01
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Istenem....Jehova tanúk úgy látszik csak a definíciót ismerik,de azt már nem,amit meghatároznak vele. "Mi nem térítünk",de azért a prédikáló munkával gyakorlatilag körül is van írva,hogy mit jelent a hittérítés,de semmi gáz.
2020. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

" Jehova Tanúi nem szidnak senkit, és nem fenyegetőznek "


Erre a pillanatra vártam,hogy miikor mutathatom meg a linkjeimet,ahol csokorba vannak szedve a legelborultabb tanúk megnyilvánulásai. Még van esélyed beismerni,hogy most ordasat hazudtál,ha nem,akkor jönnek a linkek. Bár sokan látták őket már itt,de azért ha valaki naivan idetéved,azt ne verjük már át.

2020. jan. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
5%

"Nem kell másokat zaklatni és akkor nem lesz baj. Én se dobálom hógolyóval a rendőrt..."


Erre csak azt mondhatom, :

(Cselekedetek 4:18, 19) 18 Azzal hívatták őket, és megparancsolták nekik, hogy ne beszéljenek, és ne is tanítsanak Jézus nevében. 19 Péter és János azonban ezt felelte nekik: „Hogy helyes-e Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint Istenre, ítéljétek meg magatok.


Vajon kinek kell engedelmeskedni elsősorban? Embereknek, vagy a Teremtőnek? A legfelsőbb hatalom az életforrása.

S ha Ő azt mondja, hogy a Te szavaiddal élve "zaklassuk" az embereket, akkor senki ember fia nem irhatja azt felül, hivatkozva arra, hogy akkor az emberek megvernek minket. Jézus megmondta, hogy igen megvernek és bebörtönöznek stb. ezért. Ha nem ez lenne akkor Jézus hazugságot mondott volna, és nem hogy létező dolgok lesznek, a következményei. Jézus "kardot hozott".

(Máté 10:34, 35) . . .Nem békét hozni jöttem, hanem kardot. 35 . . .

Az embereket megosztja a keresztény élet, és az ami nem az. Ellenségeskedés lesz a következménye még családon belül is annak, hogy valaki a keresztény életet válassza, vagy a már megszokott vallási hagyományokat.

Sajnos ezt is rendre elfelejtik azok, akik megmagyarázzák, hogy Jehova Tanúi "aljas emberek".

2020. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Westler


" ők nem térítenek át a hitükre, csak nyilvánosan beszélnek Jehováról"

Valakit kitériteni a hitből mást jelent, mint a pontos ismeret által helyre igazitani azt, amiben hisz. Nem a hitéből téritünk ki, vagy be senkit. Sajnos ezt a rosszúl terjesztett vádat az emberek már igy megszokták, és terjesztik tovább. Ezért nem igaz az amivel vádolnak bennünket. Ha a hitéből akarném kitriteni, akkor ateistát akarnák csinálni belőle.


Jehova Tanúinak a feladata Krisztustól, hogy a helyes értelmezést, és imádatot ismerjék meg, amit az Atya kér.

Ezt lehet elfogadni vagy elutasitani. Jézus sem saját magát jött népszerűsiteni, vagy bemutatni, hanem az Atyját, akit az akkori vallásvezetők a tetteikkel másként mutattak be, mint amit gondol, vagy szeretne.

2020. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Rachel

"Erre a pillanatra vártam,"


Mélyen bosszantó, ha egy testvérem ilyet merészel tenni, megfogja kapni a "jutalmát", ha valóban ilyet tesz. Az általánositás az egyik leghatásosabb fegyvere azoknak, akik bosszút, vagy békétlenséget akarnak szitani.


Rendre engem is vádolnak szidalmazással, vagy itélkezéssel, amikor a Biblia alapján elmondom, hogy Isten mit tartogat azoknak, akik ellenszegülnek, és nem tartják be az erkölcsi elveket.

Holott, ezt maga Isten jelenti ki, és nem Én.

Az emberek sajnos becsapják saját magukat, amikor elfelejtkeznek ezekről, és azzal áltatják magukat, hogy Jézus tetteire, megváltó halálára apellálnek, mint amit mindenképen alkalmznia kell Istennek az életükben.


Továbbra is kijelentem, hogy nem szidok senkit, nem itélek el senkit, mindenki a saját tetteivel itéli el saját magát, hogy mit tesz, vagy mit nem tesz meg.

2020. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!