Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit értenek a muszlimok azon...

Mit értenek a muszlimok azon hogy a Tórát és a Bibliát átírták?

Figyelt kérdés

Kik írták át? Mikor írták át? Miért?


Ilyenkor nem a kanonizációra gondolnak.


A Korán szerint Allah nyilatkoztatta ki a Tórát és az Evangéliumot (Korán 3:3-4).

A Korán szerint Allah szavait nem lehet megváltoztatni (Korán 6:114-115; 18:27). Nem azt írja hogy a Korán szavait nem lehet megváltoztatni, hanem hogy az Allah szavait, vagyis amit Ő már kinyilatkoztatott.

A Korán szerint Mohamed idejében a Tóra és az Evangélium még hitelesek voltak (Korán 7:157).

A Korán szerint a zsidóknak a Tóra szerint kell ítélkezniük és nem kell Mohamedhez fordulniuk (Korán 5:43).

A Korán szerint keresztényeknek az Evangélium szerint kell ítélkezniük (Korán 5:47).

A Korán szerint ha Mohamednek kételyei támadtak akkor azokhoz kellett fordulnia megerősítésért akik már előtte a Szent írást olvasták (Korán 10:94).

Amikor Mohamed azt mondta elfogják veszíteni a tudást a követői megkérdezték, hogyan lehetséges amikor ott van nekik a Korán? Mohamed azt felelte, a zsidóknak és a keresztényeknek is ott van a Tóra és az Evangélium (Jami at Tirmidhi Hadith 2653). Mohamed válaszának nem lenne semmi értelme ha azt gondolta volna hogy a Tóra és az Evangélium már meglett változtatva.


Tehát ha Mohamed idejében még hiteles volt a Tóra és az Evangélium akkor ugyan mikor lettek megváltoztatva?



2020. jan. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

"akkor még hasznos válasznak is tartottam ezt, de aztán arra gondoltam, Allah 99 neve a Koránban csupán az Ő attribútumait írják le és/vagy titulusok.

De a Jahve az nem titulus, hanem Isten rendes neve."


Leírtam neked hogy a Jahve jelentése Örökkévaló, ami ugyanolyan tulajdonság mint az iszlám szerint 99 név. Hogy a zsidók miért pont ezt emelték ki, nem tudom, mindenesetre az biztos hogy Jézus Elahnak nevezte Istent.

2020. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!