Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hitgyüli vezetője (Németh...

A Hitgyüli vezetője (Németh Sándor) süllyedhet még ennél is mélyebbre?

Figyelt kérdés

Mostanában igen csak borzolja a kedélyeket.

Először a jóga démonizálása, majd az aktuális pofátlan kijelentése, mégpedig hogy Gesztesi Károly (akit sajnálatos módon bűvkörébe vont ez az ember) halálát a Sátán okozta.

Van még lejebb, egyáltalán nem szégyelli magát ez az ember?


2020. jan. 17. 23:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi pénzt ő keres, én bármit mondanék bármiről. És még csak nem is vagyok vallásos.
2020. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%

Meglepetten olvastam Én is ezt. Igen csak félre érthető kijelentés. Hogy milyen oknál fogva mondta ezt, nem tudni. Magyarázatot nem fűzött hozzá.

Bizonyos értelemben, mindannyiunk halálát Sátán okozza.

Hiszen az első ember által, és a hazugságai által, a leszármazottak is meghalnak. Egyikünknek sem Isten akarta vagy akarja a halálát.

2020. jan. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
80%

Reagálva a kettővel ezelőtti válaszolóra, nem tudom, hogy mióta eklatáns része a kereszténységnek a jóga kiátkozása. Biztos Jézus is utálta már, vagy ilyesmi, csak én maradtam le róla.


A kérdésre válaszolva: bármikor, bármeddig.

2020. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

2 es válaszoló


Ha igaz, amit írtál, akkor nem is akarok érteni a kereszténységhez, sőt egyenesen irtózok tőle.

Ugyanakkor nem hinném, hogy minden egyes felekezet ezt a véleményt osztja pusztán azért mert valami más kultúrkörből való gyökerekkel rendelkezik.

A mai "elnyugatiasodott" jógának meg aztán főleg semmi köze nem lehet akármilyen negatív entitásokkal való kapcsolatfelvételhez.

2020. jan. 18. 01:21
 5/34 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes, aki fel akarta fogni, hogy miért van a jóga ellen, annak sikerült. Neked miért nem?


Gesztesi Károly pedig a Szent Pál akadémia tanulója volt, aznap is épp vizsgáról indult haza (Újszövetségből volt neki) és gondolom ezt nem bírja feldolgozni a hitgyüli vezetője.

2020. jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Németh Sándor soha nem volt százas. De nem igaz, hogy a valódi keresztény egyházak ellenzik a jógát.-
2020. jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

Kettőt teszek egy ellen, hogy Sanyi bácsi mondott már ennél nagyobb khm, khm, megalapozatlanságot* is, csak épp akkor még nem irányult rá ekkora médiafigyelem, nincs nyilvános nyoma stb.


Hármat teszek egy ellen, hogy lesz még ennél lejjebb számára. Ja, és természetesen nem fogja szégyellni magát. Nyugi, csak idő kérdése, hogy kiessen a száján valami új butaság, ami segítségével bekerülhet a hírekbe.



*ez egy eufemizmus

2020. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
28%

"nem igaz, hogy a valódi keresztény egyházak ellenzik a jógát."


[link]


részlet:

"

Ha a jóga egy másik vallás spirituális hagyományához tartozik, átvehetjük-e úgy, hogy a lelki tartalommal nem foglalkozunk, csupán a fizikai gyakorlatokat tartjuk meg?


A kérdéssel Michael atyát kerestem fel


Ha valakiben abszolút nulla szándék van arra, hogy hamis istenséget imádjon vagy bármilyen nem keresztény spiritualitásba gabalyodjék, akkor is lehet rá negatív hatása a jógázásnak?


Az atya egyértelmű igennel felelt. Saját tapasztalatból tudtam, hogy így van, de szerettem volna hallani, hogy másoknak is voltak rossz élményei, amikor jóhiszeműen részt vettek nem spirituális jógázásban. Emlékezetett, hogy véleménye szerint nem spirituális jóga nem létezik.


Erre megkérdeztem:


Miért más a jóga, mint bármely kulturális vagy művészi hagyomány, amit az Egyház befogadott és „megkeresztelt”, mint például egyes ünnepi szokásokat vagy zenei formákat?


Azért más, mert a jóga hinduizmus. Nem karácsonyfa. Nem egy szép kulturális hagyomány vagy művészeti forma, ami beépíthető a keresztény istentiszteletbe. A jóga istentisztelet. Más istenségeké. Isten pedig egy van, Ábrahám és Izsák Istene, akinek egyszülött Fia Jézus Krisztus.


"

2020. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
21%
Gesztesi Károly pedig a Szent Pál akadémia tanulója volt, aznap is épp vizsgáról indult haza (Újszövetségből volt neki) és gondolom ezt nem bírja feldolgozni a hitgyüli vezetője." ..a végét nem.értem...Mit nem.bírt feldolgozni Sándor??
2020. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
11%

"

Aki más istentiszteleti formát gyakorol, megszegi az első parancsolatot.


Kemény beszéd… S ha igaz, a plébánosomtól miért nem hallottam még soha? Michael atyának is feltettem ezt a kérdést. Azt felelte, ha öt évvel ezelőtt kérdeztem volna a jógáról, valószínűleg semmilyen véleménye nem lett volna róla. Csak a szabadító szolgálat megkezdése után eszmélt rá, milyen hatással van a jóga a lelkekre és milyen veszélyt jelent az életükben. „Papi szolgálatomban öt évvel ezelőtt még a radaron sem jelent meg a jóga. És biztos vagyok benne, hogy a legtöbb pap radarján ma sem jelenik meg, ha nem látott még ilyen esetet.”


A szabadító szolgálat során lelki megkötözöttségektől, démoni zaklatástól szenvedő emberek szabadulásáért imádkoznak. Kevesen tudják, hogy ezek olyanokat is sújthatnak, akik a múltban kerültek kapcsolatba okkult dolgokkal, vagy akiket megátkoztak. Tudom, hihetetlenül hangzik. De azt is tudom, mégpedig saját tapasztalatból, hogy a jóga olyanoknak is árthat, akik a legnagyobb jóhiszeműséggel gyakorolják.

"


"

Tizenöt évvel később egy imaösszejövetel során, ahol a szabadító imádságokba vezettek be minket, a pap egyszer csak rám nézett, és megkérdezte, jógáztam-e életemben. Kicsit meglepődtem, de gondoltam, jól eltalálta, és mondtam, hogy igen. „Egy szellemi jelenlét nehezedik rád, ami a keleti spiritualitással, valamiféle jógához kötődő átokkal kapcsolatos. Fel tudsz idézni valamit a múltból, amikor jógáztál?”


Elmondtam az atyának azt a különös alkalmat. „Ez az – bólintott. – Oldjuk fel ezt a megkötözöttséget.”

"

2020. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!