Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem szeretik annyira...

Miért nem szeretik annyira Ferenc pápát, amikor szerintem az eddigi legjobb pápa az egyháznak?

Figyelt kérdés

Szerintem jobb mint 2. János Pál pápa, mert az egyházat modernizálja, sokkal közelebb áll jézushoz az a gondolkodás amit ő folytat az hogy mindenkinek bocsássunk meg és így nyit a homoszexuálisok felé is.

Az egyház bűneit felderíti például az Vatikáni Bankkal kapcsolatban vagy a pedofília tekintetében, végre egy Pápa aki szembenéz az egyház sötét foltjaival.

Egy Pápa aki a szegénységet hirdeti, hasonlóan mint Jézus vagy Assisi Szent Ferenc. Úgy gondolom ilyen Pápa még nem volt az egyháznak


2020. jan. 26. 10:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nagyon sokan szeretik őt, én is kedvelem és Isten emberének tartom, akit Egyháza élére rendelt.


Azt már nem mondanám, hogy jobb vagy rosszabb, mint egyik-másik pápa, mert nem tartom helyesnek az efféle rangsorolást.

2020. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Luci, mi az a szektáj?
2020. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, nem vagy te se mélyérzékű (jelentsen ez bármit is), se keresztény. Csak szimpi neked a hippipápa, mint a libsiknek általában.
2020. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

13. Örülök hogy ennyire tudud a vallási gondoskodásomat... Szerencsére sok hasonló mély hívő társam van aki így gondolkodik és sok pap is mellettem van.

Mindig utáltam a libsiket, mindig jobb oldali szavazó voltam.

2020. jan. 26. 13:05
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

A katolikus egyház a maga szentségideáljával generálja a különböző külső és belső problémákat, feszültségeket. Az egésznek a dogmatikája, szellemisége onnan lentről való.

Ezek hogy pedofil papok, csak tünetek.

Ez a pápa sem fog tudni semmi pozitívat kihozni az egyházból, mert erre az egyházra egy megoldás van: hátat kell fordítani neki. Ha utánam nyúl, szembeszállok vele.


Azoknak, akik ragaszkodnak a szobrok és képek között lakozó hamis szentséghez, azért nem szimpi ez a pápa mert ő túl liberális nekik.


Azok akik el nem viselhetik a vallásos szellemet, azért nem szimpatikus, mert nekik ő továbbra is csak az egyház képviselője.


De ő ül rossz lovon, mert azonosul ennek a szervezetnek a szellemi valóságával, csak megpróbálja az éleket lecsapni, hogy vonzóbbá tegye az egyházát.

2020. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

"mert erre az egyházra egy megoldás van: hátat kell fordítani neki"

Fordíts hátat te nyugodtan Krisztusnak, én inkább maradok az Ő testének részese.

2020. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
20%
Aminek te a részese vagy az nem krisztus teste.
2020. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

#17

Szent Pál szerint az, inkább neki hiszek, ha nem gond :)

2020. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%
Szent Pál nem erről beszélt.
2020. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%
A korintusiaknak írt levele lényegében erről is szól, javaslom olvasd el egyszer.
2020. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!