Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért féltek a...

Keresztények! Miért féltek a vírustól? Hiszen mindenhol azt hangoztatjátok, hogy van, aki megvédjen benneteket! Érdekelne a katolikusok véleménye, miért félnek sokan közülük a vírustól?

Figyelt kérdés

2020. márc. 17. 17:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%

Ezért is mondja Jézus, hogy:


Mt.15,11.Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert.

Mt.15,18.A mik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert.

Mt.15,20.Ezek fertőztetik meg az embert; de a mosdatlan kézzel való evés nem fertőzteti meg az embert.

Mk.7,15.Nincs semmi az emberen kívülvaló, a mi bemenvén ő belé, megfertőztethetné őt; hanem a mik belőle jőnek ki, azok fertőztetik meg az embert.

Mk.7,18.És monda nékik: Ti is ennyire tudatlanok vagytok-é? Nem értitek-é, hogy a mi kívülről megy az emberbe, semmi sem fertőztetheti meg őt?

Mk.7,20.Monda továbbá: A mi az emberből jő ki, az fertőzteti meg az embert.

Mk.7,23.Mind ezek a gonoszságok belőlről jőnek ki, és megfertőztetik az embert.


Tehát az igazi fertőzés, ami nem pillanatnyi, rövid idejű, hanem ami az örökkévalóságra szól, az maga az emebri gonoszság, rosszindulat, utálat, gyűlölet, irígység, kárörvendés, pletykálkodás, áskálódás stb. stb. Ezekkel ugyanis az emeber tudatlanul is sokkal nagyobb, oriás méretű károkat okoz másokban!!!!

2020. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%
Én pl. nem félek, mert én kértem még 3 hónapja hogy tűnjön el az összes autó az utakról. Most teljesült a kívánságom, ki gondolta volna, hogy vírust kapunk. Nem így kértem, de ez sem rossz, mert rohangálok boldogan a főutakon, mert alig van kocsi, imádom!
2020. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Aki nem fél, az nem lehet bátor sem, hiszen a nulla félelem az vakmerőség vagy őrültség. A félelem legyőzése folyamatos, a félelemérzet ingadozhat, akkor is, ha tudjuk, hogy bármi veszély után ott az örök élet. (Van életösztönünk, és szenvedni nem kellemes.)


Jézus is vért izzadt a Getszemáni kertben, a kivégzése előtt.


A tanítványok Jézus halála után csalódottak voltak, mert még nem értették meg, hogy nem evilági királynak jött Jézus.

Aztán a tanítványok sem lettek evilági luxussal ellátva, vagy megvédve a szenvedéstől, sokan börtönbe kerültek és kínhalált haltak.

Viszont a lelki erejük a küzdelem által nőtt, a védelem inkább lelki védelem, hogy elbírja a lélek a megpróbáltatásokat.

2020. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 KZitus ***** válasza:
59%

Szia

Rossz hullámhosszra tekertél.

Mi köze a "kereszténységnek" ahhoz,hogy (járványos)betegségek nem érintik a hívő embert? Rossz "hangoztatást" hallgatsz. Függetlenül attól valaki milyen vallású, a Biblia szerint a halál királykánt uralkodik az emberen. Ha nem így lenne már több mint 6 ezer éve, Krisztus váltságára nem lett volna szükség.

2020. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 követ62 ***** válasza:

A magam részéről nem félek a vírustól.

1/ Mivel erős az immunrendszerem és a tüdő kapacitásom (sokat bringázom akár emelkedőkre fel).

Viszont lehetek akár vírus hordozó és megfertőzhetek olyanokat akik nem ennyire védettek.

Az, hogy maszkot, vagy bármiféle védőfelszerelést visel egy keresztény, nem a félelmet mutatja, hanem a felelősségteljes magatartást más emberekkel szemben.

2020. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ceri ***** válasza:

Én nem vagyok keresztény a mai trendi vallások értelmében, csak Jézus tanai érvényességének a belátója. Ez pedig két teljesen különböző megközelítése az létező életfilozófiáknak. A katolikusok elvileg jujdejó-keresztények. Vagyis beszennyezettek egy Jézusival teljesen ellentétes, életellenes nézetrendszerrel. Ennek ellenére vannak jó katolikusok is, akik szelektíven értelmezték a Bibliát, ill. nem is azt forgatják elsősorban, hanem a katekizmus, amely azért fertőzöttsége ellenére is, de mégsem volt annyira a Judaista dominanciájú, mint a Biblia. Még a közelmúltban (4-5 évtized) a szentmisék is láthatóan, a judaizmusra helyezik a hangsúlyt egyre inkább. Vagyis távolodnak a jézusségtól és zsidósodnak.

Isten a törvényein keresztül hat - véd vagy sújt. Nem közvetlenül avatkozik be minden porszem, életébe, történéseibe. Az élőlény pedig ösztönösen félti és megpróbálja óvni az életét. Ez az isteni törvény, vagy természeti parancs.

Egyébként pedig a zuhanó repülőn nem az istenhívők szoktak materialistává válni, hanem fordítva. De persze a remény nem elég. Azt magunknak kell érvényre juttatni, ügy, hogy betartjuk a lehető legpontosabban a természet (isten) törvényeit. De a jóban is mindig ott van a kétely - Hátha nem voltam elég jó? És ez a kétely nem is alaptalan.

2020. márc. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető én minden ember próba alatt áll. Ha a keresztényeket kivenné Isten a próba alól azzal mégis hogyan bizonyíthatnák, hogy mindenben kitartanak, akár a végsőkig, a helyzetük ellenére? Sehogy, és akkor az a vádló (Sátán) akit a legtöbbször kihagynak a képletből nyugodtan mutogathatna, hogy hát így akkor nem is bizonyított az illető, mert Isten megkímélte, kivételezett vele. Mert ő ugye már csak ilyen, lásd Jób példáját.
2020. márc. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy én azon gondolkozom, hogy ezt a vallásos hülyeséget tényleg elhiszik az emberek vagy csak tettetik?
2020. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!