Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak ilyen sokan a...

Miért vannak ilyen sokan a Jehova Tanui vallásban?

Figyelt kérdés
Miért vannak ilyen sokan ebben a vallásban,amikor én is személy szerint amikor szimpatizáltam velük,és még nem ismertem a tanaikat azt hittem milyen korrekt vallás de amint "leellenöriztem" a tanaikat és ugy mindent akkor rájöttem hogy ez gyakorlatilag egy mondhatni majdnem egy hamis vallás sok sok nem valós tanitással,miért vannak ott olyan sokan? Mert felületesen olvassák a bibliát? miért nem vizsgálják meg alaposan hogy milyen egyházban vannak? nekem ez érdekes dolog.
2020. máj. 18. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nincs olyan, hogy hamis vallás! Ezt úgy hívják dogma, minden vallásnak van, és megkérdőjelezhetetlen.
2020. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
állitólag a biblia azt irja hogy ami ellenkezik az irással az hamis vallás
2020. máj. 18. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Sokan? A világ népességéhez mérten, nincsenek sokan. Magyarországon Kb 24.000. Tanú van. Oroszországban 175.000. az ottani népességhez mérten.


A másik dolog, hogy a Biblia nem irja, hogy tömegek, vagy is sokan fognak megmenekülni, mert kevesen vannak akik a szűk kapun mennek be és a keskeny úton járnak. Az vezet az az örök élet lehetősége felé.

Jehova Tanúi alaposan vizsgálják a szentirást, naponta olvassák azt,és elmélkednek rajta. A gyülekezetben hetentente megtartott teokratikus iskolán versenként elemzik azt, és kutatásokat végeznek a keresztutalások által is. Ez pedig nem felületes, sőt alaposan kivesézik annak értelmét személyenként is. Aki pedig nem teszi, és úgy van itt, az nem is valószinű, hogy érti, és meg tudja védeni a Bibliában leirtakat, és a hitét.

Szeretném megkérdezni, hogy mi az, amiért felmerült benned ez?

2020. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

"állitólag a biblia azt irja hogy ami ellenkezik az irással az hamis vallás"


Ez igy van. Egy igazság van, ezért nyilván való, hogy ami nem igaz, az hamis. Jézus is erre hivta fel a figyelmet, hogy Isten szava igazság. Amit pedig nem tartalmaz az nem lehet igazság.

Ahol pedig féligazságokat tanitanak, azt nem lehet jónak nevezni, hiszen az Istennek járó imádatban, Isten nem fogadja el azt, ami nem tiszta és általa kért gyakorlat, illetve ismeret.

Ha egy pohárba háromnegyed mennyiségű viz van, a többi méreg, valószinű, hogy nem innánk meg csak azért, mert több a viz benne.

2020. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

------Szeretném megkérdezni, hogy mi az, amiért felmerült benned ez?-----



Azért merült fel bennem ez mert olyan messze van a biblia és jt mint makó és jeruzsálem,összefügéstelen emberi okoskodások halmaza,zavaros indoklásokkal,összekeverik Jezust démonnal,ami fehéren feketén egyszerű paraszti észel megérthető ha az ember olvassa a bibliát.Szinte Istenkáromlást visznek véghez,én nagyon meglepődtem amikor elkezdtem összevetni a bibliával a tanaikat,olyan mintha a zavar és a tévejgés lenne jelen náluk.Ezt ugy mondom hogy nem vagyok egy egyház hive sem csak a bibliáé,tehát fogalmam sincs hogy ők milyen biblia kutatók.

2020. máj. 18. 10:08
 6/11 A kérdező kommentje:

------Ha egy pohárba háromnegyed mennyiségű viz van, a többi méreg, valószinű, hogy nem innánk meg csak azért, mert több a viz benne.------


ezért is nem fogadom el a jt szervezet vagy nevezzük bárminek a saját kreált tanitásait,nálam ami a bibliával ellentmond az hamis,ők nem kicsit ellentmondanak.

2020. máj. 18. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem is mondtam, hogy el kell fogadni. Alapos Biblia kutatásaim során, mindig figyelembe veszem Isten hatalmát, szeretetét irgalmát, és bölsességét.

Ezek együttes használata alapján, Isten nem oszt hatalmat Sátánnak is és Jézusnak is. Ez nem az Ő vezetésének az elve.

Egyetlen egy személy kapott teljeskörű hatalmat minden felett.

Sátánnak csak a Föld felett van hatalma, hogy az itt élőket eltéritse Istentől. De ezzel nem zár be nem kinoz senkit sehol.

Jézus kapott felhatalmazást arra, hogy itéletet mondjon, és végre hajtsa azt. A Jelenések 19 fejezetének 15-ös versétől olvassuk, hogy Jézus fogja végre hajtani Isten itéletét a nemzetek felett, vagy is a Földön lakó emberek felett. Mint a Fehér lovon űlő, Királyok királya. Hatalmas pusztitást fog végezni.

2020. máj. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ez igy igaz ahogy leirtad!!!
2020. máj. 18. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Sátánt is Ő fogja bezárni 1000 évre a Tartaroszba, vagy is a mélységbe, ami a tétlenség állapotát jelenti.
2020. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert sok az egyszerű, megvezethető ember, akiket a különböző szekták megtalálnak, s hamar hatalmukba kerítenek.

Érdekes, hogy azt mondják "Jehova Tanúi alaposan vizsgálják a szentirást, naponta olvassák azt,és elmélkednek rajta."

Még érdekesebb, hogy "naponta" változtatják a tanítást is.

Érdekes, hogy a Biblia szerint egyedül Isten tudja az utolsó napot, ők mégis több ilyenre adtak már időpontot.


A Bibliát pedig úgy kutatják, hogy ahhoz nulla ismeretük van. Például képesek voltak úgy "fordítani", hogy a "fordítók" nem ismerték a bibliai nyelveket. Ami ugye abszurd, de mégis igaz.

2020. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!