Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi hogyan kezelik...

A Jehova Tanúi hogyan kezelik ha a hozzátartozójuk akár unoka vagy gyerek nem ugyanabban a vallásban van vagy akár ateista?

Figyelt kérdés
Megpróbálják meggyőzni a vallásba való belépésről, kitagadják, elfogadják.
2014. okt. 5. 18:54
1 2
 1/17 Ozmium42 ***** válasza:
2014. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Teljes választ nem tudok adni, viszont az egészen biztos, hogy mivel a Jehova Tanúi egy térítő vallás, ezért mindenképpen megpróbálják valahogy betéríteni a szervezetbe.
2014. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ozmium42!

Szakadok, ez ütött! Tökéletes időzítés...

2014. okt. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Térítik ezerrel, ha nincs eredménye, nem állnak vele szóba, inkább kerülik. Így teszi tönkre ez az agymosott amerikai szenny a társadalmi, családi kapcsolatokat.
2014. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én tudok olyan példát, amikor elfogadták, hogy más vallást választott, de talán elvakultabbaknál nem ez a jellemző.
2014. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 sandor76 ***** válasza:

Ha nem szeretnenek ugyanazon vallashoz tartozni,vagy Tanuk lenni,joguk van hozza.

Nem lehet kenyszeriteni,mert ugy sem fognak ugy elni.

Ezert elfogadjak,de idorol idore,rakerdeznek valtozott-e a velemenyuk a dologrol.

Ugyanis sok esetben,amikor megtortenik valamilyen baj,felotlik bennuk miert nem hallgattam a szuleimre.

2014. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyik nagyon jó barátnőmet emiatt tagadták ki az édesszülei 14 éves korában.
2014. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kitagadták? Viszont itt felmerül a kérdés, hogy vajon fontos-e annyira a családi kötelék, hogy ezért belépjek egy vallásba? Azaz persze, hogy fontos, de nem tud az ember hazudni.
2014. okt. 6. 18:58
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Tudod mit, ismerkedjél meg személyesen a Tanú családokkal, másként nem kapsz helyes információkat.


Sajnos sok agymosott nézeteket terjesztenek rólunk, és még eküsznek is, hogy igen is ez igaz.


Volt a tv-ben egy program a tanúk ellen. A tinédzser kislány piszkolta a szüleit, mert nem engedték éjjel kint csavarogni, és a diszkóba sem.


Egy hölggyel beszélgettem e müsor megtekintése után. Végtelenül fel volt háborodva, micsoda emberek ezek a tanúk, szegény kislány igy és úgy. Megkérdeztem a hölgyet, hogy ö megengedne-e lányának hogy éjjel kint csavarogjon, diszkózzon, gondolkodás nélkül rávágta: DEHOGY engedném!!! Igen mert hirtelen elképzelte magát az anyuka normális szerepébe.


Az én családomban sok féle fajta hitü, vallású ember van. Nincs problémánk.


Természetesen hogy boldog vagyok, hogy gyermeken és családja is tanúk..... nem gondolkodok rajta, hogy mi lenne ha nem így lenne....ez olyan mintha állandóan azon gondolkodnék, hogy mi lenne ha rákom lenne.... az embernek élvezni kell az életet, nem folyton aggódni, /az élvezet alatt nem az erkölcstelenségre gondolok, az ilyenek nem élveznek semmit sem, csak nagy a szájuk :D /

2014. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A lány főleg azért nem vette fel a vallást, mert már akkor megvolt a barátja(12 évesen jöttek össze, azóta is együtt vannak, szóval nem mulandó "tini szerelem") aki nem tanú, így ha felveszi a vallást nem járhatott volna vele. Ez adott neki erőt ahhoz, hogy inkább az önálló életet válassza 14 évesen.
2014. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!