Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes ateisták miért próbálják...

Egyes ateisták miért próbálják az Isten, túlvilág hívőket áttéríteni ateistára?

Figyelt kérdés
Gyakran látom itt az oldalon. Sőt, olyan kommentet is olvastam aki 100% tudásra mondja, hogy nincs semmi sem odaát. Csak lebomlunk, majd megsemmisülünk.. Mit gondoltok ezekről?

2020. máj. 27. 19:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
12%

"Amikor egy kreacionista az evolúció megdöntéséről beszél, akkor rendszerin Kent Hovind, Werner Gitt vagy eseteg magyar részről Tasi István nezeteit érti rajta. Ezek közül egyik sem döntötte meg az evolúciót. A nézeteiket tudományos körökben nem veszik komolyan"


Ez egy szabad állitás. Semmire sem lehet érvnek mondani. De amugy benézted nagyon.


Kent Hovind több pontba valótlan állit még a Bibliában is amikor arra hivatkozik. Tasi és Gitt is emberek akik kutatják és érdekli őket az igazság. A Teremtés pártiság nem egy vallás és nem valami tudós valakikre épül hanem az igazság keresése és mérlegelése! Ne hasonlisd az ateizmushoz.

2020. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
29%

"És most jönne az ,hogy elmagyarázzuk az evolúció alapjait hogy lásd az marhára nem ingatag."


Ha nagyon akarod kezdheted de az elején és tudományosan nem elmesélve. Én kérdezek aztán a hogyannal válaszold meg ugy hogy megismételhető és ellenőrizhető legyen. Ha netalán az őslevesedet vagy slamesztikádat is előhoznád, legyen benne a megfigyelhetőség és ellenőrizhetőség. Ráolvasásos mesével elbukod mert áltudományá minősül

2020. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

“és nem valami tudós valakikre épül”


Pontosan. A kreacionisták közt tényleg nincs egy tudós-féle sem. Amúgy meg ne vedd magad egy kalap alá a keresztényekkel ahogy szoktad. Vannak köztük is normális, képzett emberek akik veled ellentétben nem próbáljál természettudományos kérdésekben a Bibliát elő venni mert tudják ,hogy az csak egy párezer éves erkölcsi útmutató.

2020. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit kérdeznénk, hogy hogyan küzdötte magát vissza a 32%-os trollunk úgy, hogy ismét 32%-os?

Netán van lélekvándorlás?

2020. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
18%

"Mutass olyan ateista diszkurzust ahol a témától függetlenül előhozta valaki az evolúciót."


[link]

2020. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 Mojjo ***** válasza:
100%

Amúgy az megvan, hogy az evoluciónak semmi köze az ateizmushoz?

Egy ateista teljesen nyugodtan gondolhatja marhaságnak az evolúciót, pont ahogy egy hívő is elismerheti a létét. És mindkettő meg is szokott történni.

2020. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
15%

"Én csak annyit kérdeznénk, hogy hogyan küzdötte magát vissza a 32%-os trollunk úgy, hogy ismét 32%-os?


Netán van lélekvándorlás?"


Én visszakérdezek. Még mindig ott van a füledbe az eurós nagyságu karikanak a helye amit kiszakitott az 5 cm méretedért az a csaj akit megpróbáltál megfűzni hantával?

2020. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
15%

"Amúgy az megvan, hogy az evoluciónak semmi köze az ateizmushoz?"


Csak függ tőlle.


Az megvan hogy amikor a teista evósok diskurzusba kezdenek az ateistákkal gyakran mattot kapnak ha egy kicsit is van rálátása az ateistának?


Én ha ateista lennék pillanatok alatt szétszedném és darabokratörném a teista evósok érveit vitáit.

2020. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
A Bibliában meg Krisztusban nem, de Istenben meg a túlvilágban hívő kérdező is egy troll.
2020. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 Mojjo ***** válasza:
100%
@38: Annak, hogy ki milyen vitában mit és hogy törne darabokra, nincs semmi köze ahhoz a tényhez, hogy az ateizmusnak nem feltétele az evolúció elismerése, mint ahogy a teizmusnak sem a tagadása.
2020. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!