Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek létezik téridő?...

Szerintetek létezik téridő? Mivel lehet bebizonyítani?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Azt se tudod, hogy létezik időtér, pedig arra épül a téridő. Igazából nincs téridő, csak időtér, de innen nézve még is létezik. És itteni nézőpontból magától értetődő.
2020. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mansour ***** válasza:
97%

Nem tudom miért itt kérdezed, miért nem a tudomány kategóriában.

Nézz szét magad körül, ha látsz dolgokat magad körül, akkor létezik tér, amiben ezek elhelyezkednek. Ha észlelsz bármilyen változást is (mondjuk mozgást), akkor az idődimenzió is létezik, amiben ez a változás zajlik.

Mondjuk az tényleg nem bizonyítható minden kétséget kizáróan, hogy a magad körül észlelt valóság fizikailag is létezik, és nem csak a tudatod projekciója.

2020. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez most trollkérdés?
2020. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért lenne az?
2020. jún. 2. 11:21
 5/14 anonim ***** válasza:
A téridő a relativitáselmélet matematikai modellje. Az anyagi rendszer viselkedését írja le, mint mérhető mennyiség. Vagyis létezik abban az értelemben, mint ahogy létezik tömeg, vagy perdület, csak mint mennyiség jóval komplexebb (nem skalár, nem vektor, hanem tenzor).
2020. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mansour ***** válasza:
54%
Amúgy én már bebizonyítottam: lementem a térre és eltöltöttem ott egy fél órát. Ez kétségkívül téridő volt számomra. :)
2020. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó. Rossz helyen vagy, ez nem humor.
2020. jún. 2. 13:51
 8/14 Mansour ***** válasza:

Bocs, nem tudtam kihagyni.

De egyébként hogy érted ezt a kérdést, a téridő melyik komponensének létét nem érzed elég megalapozottnak, a tér vagy az idő létét? Vagy a két komponens összetartozását gondolod megalapozatlannak?

2020. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem létezne, ha nem hozott volna létre olyan dolgokat, ami meghatározza az emberek számára az időt, abban a térben amiben élnek. Az egyik ilyen dolog a nap, és a Hold.

Érdekes megfigyelni, hogy a Héber iratokban nem használnak ilyen kifejezést, inkább behatárolják az időnek egy részét, ilyen kifejezésekkel, mint:

’a nap szellős időszaka’, ’a nap meleg időszaka’„napnyugta”, két este között, ami a naplemente és a teljes sötétség közötti időszak volt.

Mindig a szövegkörnyezet döntötte el, hogy a napnak mely időszaka volt az.

A szoláris nap, a napév (szoláris év) és a holdhónap (lunáris hónap) ennélfogva természetes időegység, az egyiket az szabályozza, hogy a Föld naponta megfordul a saját tengelye körül, a másikat az, hogy a Föld egy év alatt kerüli meg a Napot, a harmadikat pedig a holdfázisok.

Ezzel szemben az, hogy az időt hetekre, a napot pedig órákra osztják, végső soron önkényes beosztás, Emberek osztották igy.

Az özönvíz idején már azt látjuk, hogy 30 napos hónapokra osztották az időt, hiszen a Bibliában egy 5 hónapos időszakról azt olvashatjuk, hogy 150 nappal egyenlő.

2020. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

" az tényleg nem bizonyítható minden kétséget kizáróan, hogy a magad körül észlelt valóság fizikailag is létezik, és nem csak a tudatod projekciója."

Amint egy útonálló orrba ver, megbizonyosodsz róla!

2020. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!