Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Néztem egy filmet amiben az...

Néztem egy filmet amiben az volt, hogy a tíz parancsolat csak az emberiség érdekében létezik. Tehát ne haljon ki a faj. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Ne gyilkolj, ne káromkodj, tilos rabolni és így tovább. Lehetséges hogy ezért van a parancsolat?

2020. jún. 27. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem amennyiben eltekintünk a vallási vonatkozástól, akkor is teljesen használható tanításokat tartalmat az életre. Alapvető erkölcsi sarokköveket fogalmaz meg, mint a Szülők tisztelete, felebaráti szeretet, hűség - konkrétan a gerinces, erkölcsös életre nevel. Nem lehet hátrányos, amennyiben törekedik a betartásukra az ember. (Nyilván, maximálisan soha nem lehet elérni olyan erkölcsi magasságot.)
2020. jún. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Szóval szerintem nem feltétlenül pusztán a biológiai fennmaradás a parancsolatok célja, hanem a tartalmas élet kialakítása, mely nemcsak öncélúan létezik. Nincs még egy olyan király dolog a világon, mint a felebaráti szeretet.
2020. jún. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Az igaz, hogy az emberiség (legalábbis elsősorban a zsidók) érdekében létezik, viszont nem a kihalás elodázása miatt. Ezek nagyon szilárd erkölcsi törvények, melyek 3500 éve nagy újdonságnak számítottak a környező társadalmakat nézve. Hiszen olyan dolgokat is megfogalmaznak, amik közel sem voltak általánosak akkoriban.


Voltak olyan törvények is, melyre igaz lehet felvetésed, de azok a több száz mózesi törvénynek képzik részét. Ezek sokkal konkrétabbak voltak, melyek az emberek mindennapját szabályozták, akár étel, ital, akár tisztálkodás szempontjából. Ezekkel könnyebben megelőzték a betegségeket, járványokat, stb...

2020. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dongaben ***** válasza:
91%
A valóság az, hogy ennél több "isteni" parancsolat volt eredetileg, de ez a 10 volt az, amit egyetemesen elfogadott az emberiség. Jogos mind, mert az őseink sem voltak teljesen buták! :)
2020. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem az emberi jogok egyetemes nyilatkozatában sokkalta fontosabb dolgok (is) szerepelnek és azoknak a betartására kellene inkább törekednie az emberiségnek a saját jólétünk érdekében. A 10 parancsolat legtöbb törvényét azért könnyen szét lehet cincálni kívülállóként.
2020. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!