Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "ISten nevét hiába szádra...

Az "ISten nevét hiába szádra ne vedd" parancsolat mire vonatokzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Tízparancsolat szerint Isten nevét hiába nem szabad szájkra venni.


De mi Isten neve? Az, hogy "Isten", az még nem név, hanem csak kvázi "rang". De sokan azt mondják, magára az Isten szóra vonatkozik, hogy ezt a szót nem lehet szánkra venni méltatlanul.


Én viszont elgondolkodtam, mert szerintem ez így egyáltalán nem értelmes, hiszen akkor nem névént lenne definiálva a Tízparancsolatban.


Jahve? Elohim? Jehova?


Mit jelent ez a parancsolat pontosan? Mit nem szabad kimondani? Mert így akárhogyan lehet értelmezni.



2019. dec. 26. 19:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében mindegy, hogy melyikre vonatkoztatod szerintem, mert a zsidók a név alatt nem egy betűsort értettek, hanem magát a személyt.


Itt van egyébként egy elég jó leírás, hogy kell érteni a Törvény ezen parancsát:

[link]

2019. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5-6 évesekből álló gyermekcsoporttal foglalkoztam. Egyik fiúcska mondott valami csúnyát. Egy lány nagyon komoly arccal hangosan felkiáltott: Isten nevét a szádra.. itt leállt. Mindenki értette. Mindenki, kivétel nélkül.
2019. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
58%

2#es válasza elég jókat ír, bár csak bele-bele olvastam.

Én így lényegében azt emelném ki, hogy csak úgy, hogy semmit sem teszel, ne hivatkozz rá, ne kérd a segítséget. Ezt úgy értem, hogy ha nem tudsz semmit, ne szídd, mintha tudnád, mintha lenne bizonyosságod, és ha valójában csak szenvedsz és semmit sem teszel magadért, ne emlegesd, ne kösd össze a gondolataidat az égi világgal, miközben csak a.rossz irányba mész.

2019. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
48%

Isten tulajdon nevéről van szó, amit szentnek kell tartani, mivel annak a viselője Szent.

A tiltás arról szól, hogy helytelen dolgokkal, vagy szidalmakkal, gonoszságokkal együtt ne emlitsük együtt.

S nem arról, hogy ne használjuk vagy, hogy megszólitsuk. Hiszen Jézus Isten nevének megszenteléséért tanitotta imádkozni a követőit. S Isten személyéhez hozzá tartozik a neve, mint akármelyik élőlénynek.


Az Isten azért nem lehet a neve, mert ilyen kifejezéssel embereket is kikiálthatnak, vagy Jézus e világ Istenének Sátánt nevezte, illetve maga Jézust is erős Istennek nevezi a Biblia. Ezért a Mindenható teremtő, az élet forrása, ha sokan nem is fogadják el, a Jahve, vagy Jehova nevet adta magának, hogy ezzel megkülönböztesse magát más "istenektől"

2019. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
75%

#5


Ezt olvasd el:


[link]


Jézust pedig konkrétan JHVH-val azonosítja a Biblia, a Nestle-Aland eredeti nyelvű, görög Újszövetség 28. szövegkritikai kiadásában. Szóval minden ariánus érv elbukott. Teológiai kérdésekben a görög eredeti dönt, mert az a sugalmazott.

2019. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
32%

Nem olvasom el, mert Ismerem Szalai András Úr gondolkodását, és tetteit. Volt alkalmam beleolvasni a Rólunk szóló könyvébe, és sok dolgot kiforgatott velünk kapcsolatban másokra hivatkozva.

Az, hogy Szalai Úr minek Járt utána és minek nem, és ezt megirta, vajon ezt ellenőrizte valaki?

Az újvilág forditásról szóló szitkokat tekintve:

Nincs olyan Biblia forditás, amiket még ha valaki a Nevét is adta, megyezne egymással, és ezt nem csak a Magyar Forditások, de más nyelvű forditásoknál is elmondhatjuk.


Mindannyian, akik foglalkozun ezzel, tudjuk, hogy vannak "tekintélynek" örvendő forditók, akik betoldottak Bibliában nem irt részeket, amiket apokriffeknek nevezünk. Még sincsenek megkérdőjelezve a személyük, vagy a vallásuk, amit képviselnek. S ezt a Tetteik is elárulják.

Ezzel bizonyitják Jézus szavait a világhoz tartozó "vallásos" emberek, a Jézushoz tartozó követőkkel szemben:

(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek.

(János 15:19) . . .De mivel nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket.


Vajon kiket gyűlölnek az emberek, mert nem a Tömeghez, vagy többséghez tartoznak?

2019. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom kb. annyit jelent, hogy azt a szót, ami alatt te Istent érted, ne használd negatív értelemben vagy megszokásból. Ne koptasd el, mert kiürül a jelentéstartalma.
2019. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azt jelenti, hogy ne keverd bele Istent olyan dologba, amihez semmiköze nincs. (főleg ha negatív dologról beszélünk).

pl. Isten nevében írtsuk ki ezt a falut, vagy Isten szomorú lesz, ha nem írod meg a leckét stb...

2019. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ezért a Mindenható teremtő, az élet forrása, ha sokan nem is fogadják el, a Jahve, vagy Jehova nevet adta magának, hogy ezzel megkülönböztesse magát más "istenektől""


Én elfogadom hogy Istennek van neve! De ő nem adta magának azt a nevet hogy Jehova. Ami valójában nem is név hiszen összevonásból lett kitalálva és emberek találták ki!


"Még sincsenek megkérdőjelezve a személyük, vagy a vallásuk, amit képviselnek. S ezt a Tetteik is elárulják."


Hogyan lehetne megkérdőjelezni az ÚVF készítőinek személyét ha még csak nem is ismertek?

Magát az ÚVF. lehet csak megkérdőjelezni. De a kiadó is azt állítja hogy ezt a fordítást a minősége alapján kell megítélni!

Az alapján lett megítélve, mi ezzel a gond?

2019. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
34%

""Még sincsenek megkérdőjelezve a személyük, vagy a vallásuk, amit képviselnek. S ezt a Tetteik is elárulják."


Ezt a mondatot azokról irtam, akik a világban elismert forditónak számitanak a Biblia forditásukban, pedig beleirtak olyat is ami nem oda való. Nem az NW, forditókról.

Ennek ellenére nem kérdőjelezik meg az irásukat, vallásukat...

2019. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!