Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tesz különbséget kis és...

Isten tesz különbséget kis és nagy bűnök között ? Úgy értem, szerintem lehet rangsorolni a bűnöket súlyosságuk és fokozatuk szerint, illetve hogy ártok-e vele a másiknak. Mindkettőre írok példát, TOVÁBBI LENT !

Figyelt kérdés

Személy szerint nem tudom elképzelni, hogy különböző súlyú bűnöket Isten ugyanúgy ítélne meg, ki is fejtem részletesen és aprólékosan, hogy miért. Például egy gyilkost szerintem Istennek másképp kell megítélni, mint aki mondjuk indulatból megütött valakit, persze nem erősen. Vagy az se mindegy, hogy valaki milliókat, milliárdokat sikkasztott, vagy mondjuk a boltból lopott 1 kiló kenyeret. Ahogy szerintem nem lehet egy lapon említeni a pedofíliát, tehát egy kiskorúval akarata elleni szexet, a homoszexualitással, ami 2 felnőtt ember beleegyezésén alapszik, és senkinek sem ártanak. Az, ha valaki házasságot tör, nem mérhető egy szinten azzal, aki mondjuk maszturbál, mert első árt a másiknak, megcsalja, második meg senkinek sem akar ártani, csupán kis örömöt szerez magának, és tényleg nem árt senkinek sem. Vagy az sem mérhető egy szinten, ha valaki csupán nem imádkozik, vagy nem jár templomba azzal, aki mondjuk szidja Istent, meg káromkodik. Ha Isten ítél, remélem ezeket figyelembe veszi, a tettek súlyát, illetve hogy ártunk-e másnak. Hiszem, hogy Isten igazságos és bölcs, és mondjuk nem dobja Pistikét Pokolba amiatt, mert mondjuk néha "ráránt"- ami egyébként természetes, és tinédzser kor természetes velejárója.


Szeretném, hogy az EGÉSZRE reflektáljatok, és véleményezzétek írásom, lehetőleg kultúrált stílusban, köszönöm. :)



2020. jún. 23. 17:21
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem a Biblia mindent fekete-fehéren néz, nincsenek színárnyalatok. Én nem kijátszani akarom a Törvényt, meg a Bibliát, csupán azt szeretném, hogy a szomszéd Erzsi, aki mondjuk 1 kiló kenyeret lopott a boltból, legyen vele elnézőbb Isten egy olyanhoz képest, aki milliárdokat lopott, illetve mondjuk egy szerencsétlen langyi pár ne ítéltessék azonos szinten egy pedofillal, vagy egy nemi erőszakot tevővel, a hazugság nem azonos azzal, ha valaki mondjuk elhallgat valamit, a maszturbálás nem egyenlő a házasságtöréssel. Remélem átjött azért a mondanivalóm.
2020. jún. 23. 17:28
 2/45 A kérdező kommentje:
Emberek, csak a józan paraszti eszünket kell használni ! Én nem azt mondom, hogy most akkor mindenki kövessen el bűnt. Hanem hogy a bűn az, amivel a másiknak ártok. Egy gyilkost ugyanakkora súlyú ítélettel sújtanátok, mint mondjuk aki picit megütötte a másikat ? Vagy mondjuk egy milliárdos sikkasztót is ugyanannyi évre tennétek börtönbe, mint az Erzsi, aki 1 kiló tyúkot lopott ? Vagy a Biblia szerint a maszturbálás is bűn, ugye milyen abszurd feltételezés, hogy ezért börtön járna ? De a pedofíliát és a homoszexualitást is fényévek választják el szerintem, és szerintem 10 emberből 10 küldene pedofilt börtönbe, viszont aki mondjuk homofób, nem hiszem, hogy mondjuk egy sima meleget börtönnel büntetne, aki nem árt semmit neki.
2020. jún. 23. 17:34
 3/45 A kérdező kommentje:
Én nem tartom magam jó embernek, félreértés ne essék, de azért Isten ne kezeljen egy szinten engem egy tömeggyilkossal, vagy mondjuk egy elmebeteg, gonosz diktátorral.
2020. jún. 23. 17:37
 4/45 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy fényévekre vagyok mittudomén Teréz anyától jóság tekintetében, de azért egy Sztálinhoz képest egy pincsikutya vagyok.
2020. jún. 23. 17:40
 5/45 A kérdező kommentje:
VÁLASZOLJON MÁR valaki !!!!!!!!!!!!!
2020. jún. 23. 19:08
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat írtál, szóval csak a fő kérdésre válaszolok, igen, tesz. Maga Jézus is beszél kisebb és nagyobb bűnről, Nála pedig ki lenne hitelesebb válaszadó.
2020. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm a választ :)
2020. jún. 23. 19:21
 8/45 anonim ***** válasza:
54%
Vajon mit kovethettel el hogy igy kinoz a lelkiismereted kerdezo ?
2020. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
52%

Szia,

Remélem ez a 2 rész segít:


Lukács 5:29-32

Lévi a házában nagy lakomát rendezett neki. Nagyon sok vámos és más ember együtt ült vele az asztalnál. A farizeusok és az írástudók emiatt zúgolódtak. „Miért esztek és isztok együtt a vámosokkal és a bűnösökkel?” – kérdezték tanítványaitól. Jézus adott nekik feleletet: „Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek. Mert nem az igazakat jöttem hívni, hanem a bűnösöket, hogy megtérjenek.”


Lukács 23:38-43

Feje fölé görög, latin és héber nyelvű feliratot tettek: „Ez a zsidók királya.” Az egyik fölfeszített gonosztevő káromolta: „Nem te vagy a Krisztus? Szabadítsd meg hát magad és minket is.” A másik rászólt: „Nem félsz az Istentől? Hisz te is ugyanazt a büntetést szenveded. Mi tetteink méltó jutalmát kapjuk. De ő nem csinált semmi rosszat.” Aztán hozzá fordult: „Jézus, emlékezzél meg rólam országodban.” Ezt válaszolta neki: „Bizony mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban.”


Isten a szeretet, kegyelmezni akar mindig (és nem büntetni, mint egy szigorú bíró) .. pl. ott van Mária Magdolna és a Jézus jobb keze felől megfeszített bűnbánó lator..

Áldott estét.

2020. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva röviden - igen tesz különbséget nyilván, de mindig látja az adott személy lelkét, környezetét és szívét is, és az alapján..
2020. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!