Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak rossz dolgok a...

Miért vannak rossz dolgok a világon? Mit mondjak ilyenkor egy nem hívőnek ha megkérdezi?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 17:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%

Ha létezik Isten, és tétlenül tűri hogy ennyi rossz dolog történjen a világban, akkor nem imádni kéne, hanem felgyújtani a templomait, mert ez egy mérhetetlenül gonosz szadista Isten.


De én csak kiegyezek annyival hogy egy béna mese az egész.

A felnőttek fogtündére.

2020. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
36%

csak a racionális valós, bizonyítható, tényeket.


Tudom milyen nehéz, nekem volt egy ilyen barátom s többnyire azt akartam megtudni, hogy ő hogy látja a világot, s valamennyire sikerült. (Végül is velem volt a gond, hogy túlmisztifikáltam a dolgokat. Szóval hálás is vagyok neki, hogy partner volt a beszélgetésekben.)

2020. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
24%

Isten, csak megteremtette a Földet s odaajándékozta az embernek /1Móz 1. 26-31/

Azt hogy mi miként használjuk fel, az már a mi gondunk.


Kereshetünk hibást, mutogathatunk bárkire, de ezt mi hoztuk létre. Nem Isten s nem az ördög, hanem az kit a "föld porából" alkottak.

AZ alapvető emberi tulajdonságok, a történelem, mind szépen levezeti.

Mi változott, s mi nem a *Technológiai fejlődés során (kőbaltától napjainkig)


*Technológiai fejlődés: lehet más szó illik rá, itt olyasmire gondolok, mint a gazdaság és az eszközök fejlődése. Az ókortól a mostaniig.

2020. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ha jól értem más forrásokból is, hogy a szabad akarat miatt is van a gonosz?
2020. júl. 7. 19:16
 5/31 anonim ***** válasza:
14%
Isten a föld fölötti uralom gyakorlását alapvetően az emberre bízta, de Ádám és Éva átjátszotta a lázadásával sátánnak ezt a jogot. Ezt szenvedi most az emberiség el.Sátán az evilág-föld-Istene jelenleg.
2020. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
20%
5+ ezt a hatalmat fogja visszavenni Armagedon-kor Jézus tőle.És a föld minden lakója megfogja tudni, hogy Jézus az Úr, az Atya Isten Dicsőségére és nem sátán, akinek most is hisz milliónyi ember, és van megcsalattatásban általa.
2020. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Az Armageddon még a mi időnkben fog bekövetkezni? 1999-ben születtem. És amúgy sem akarok öreg lenni. :)

Evolúcióvan mi a helyzet? Ha volt evolúció akkor a biblia félig kamu?

2020. júl. 7. 19:31
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

7 Igen. A 1998, 1999-es korosztály is megfogja látni, te nem biztos, hogy megfogod látni, szerény véleményem szerint.


*Evolúcióvan mi a helyzet? Ha volt evolúció akkor a biblia félig kamu?


Egy olyan ember, aki feltesz egy ilyen kérdést, mint amit te, az ilyen kérdést nem tesz fel, mert legalább az alapokkal "illik" tisztában lenni.


Mi volt előbb? A tyúk vagy a tojás?:D

2020. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Mindkettő :D És én azért nem fogom látni, mert előtte meghalok, és a bűn miatt nem támadok fel?
2020. júl. 7. 20:27
 10/31 anonim ***** válasza:

Az Armageddon majd érkezik, mindig a "mi generációnkra várják" legalább 19 százada... s ki tudja Kr.e. mennyire volt divat? 4 évente népfogyatkozás van ahol épp teljes volt, ott biztos a gatyába csináltak. Sötétség nappal a Hold megeszi a Napot és "mind meghalunk"...

Honnét tudjuk hogy Istennek a hét nap az hét nap, s nem milliónyi vagy milliárdnyi év. Aki akar mindkettőben talál hibát, de ha lazán nézed s nem "szó szerint", köszönik elvannak egymás mellet.

az hogy mi van halál után az megint más, az egyértelműen csk hit kérdés. Igen meghalhatsz előtte és jelen tudatoddal s szemeddel nem láthatod, de reinkarnálódhatsz, újjászülethetsz is. De az is lehet senki se "támad fel" csak meghalunk s nincs semmi.

2020. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!