Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak rossz dolgok a...

Miért vannak rossz dolgok a világon? Mit mondjak ilyenkor egy nem hívőnek ha megkérdezi?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 17:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Remélem a semmi hívőknek nincs igazuk. És ha most is létezik Jézus és Isten, akkor az ateista és társaik megszívták szerintem. Hívő vagyok amúgy.
2020. júl. 7. 21:00
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

11 *akkor az ateista és társaik megszívták szerintem.


Még tart a kegyelem korszaka, bár hamarosan zárul.

2020. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezt érdemes elolvasnod:


[link]

2020. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Oké.. de én mint hívő mit mondjak ilyenkor az ateistáknak? Hogy miért vannak rosszak és stb...
2020. júl. 7. 22:23
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
14 Amit a Szellem ad az adott pillanatban a szádban annak az embernek rajtad keresztül.
2020. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

#14


Pont az a cikk lényege a kérdésedre vonatkozóan, hogy nem igazán tudsz mondani semmit. A hagyományos keresztény istenkép nem jó, mert ahogyan ti elképzelitek az istent, az inkább rossz.


Üdv. egy ateista.

2020. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

mit tartasz rossznak?


Ha levesztesz egy 20-ast, vagy (egyszerűen pénz) az rossz ha találsz az jó. aki megtalálja a pénzed annak jó, akiét megtaláltad annak rossz... és egy rahedli ilyen van. (tudom nem a legjobb, vagy sablonos a példa, de nézőponttól függ, mi a jó s rossz.) Igaz vannak alapvetően rossz dolgot tettek, amiket világszerte elítélnek.

2020. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Ami az egész világon folyik. Háborúk, rablások, gyilkolások és hasonlók.

Annyit mondjak, hogy a szabad akarat miatt van és a Sátán miatt?

2020. júl. 7. 23:25
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Ha létezik Isten, és tétlenül tűri hogy ennyi rossz dolog történjen a világban, akkor nem imádni kéne, hanem felgyújtani a templomait, mert ez egy mérhetetlenül gonosz szadista Isten."


De akkor mi a helyzet a szabad akarattal? Isten elmondta ,leíratta az embereknek hogy ne a gonoszt cselekedjék ,de az emberek nem hallgatnak rá. Ez nem Isten hibája és Isten tiszteletben tartja a szabad akaratot!



"Nem Isten s nem az ördög, hanem az kit a "föld porából" alkottak."


Azért a Sátán is részese volt ennek a dolognak. Ő volt a felbujtó!


"Evolúcióvan mi a helyzet? Ha volt evolúció akkor a biblia félig kamu?"


Az evolúció egy elmélet! A Biblia azt írja hogy Isten teremtette az Univerzumot és az életet is! Persze hogy te személy szerint mit hiszel az már egy másik kérdés!


"Mi volt előbb? A tyúk vagy a tojás?"


Van egy kis csavar a dologban. A tojásból csak akkor kel ki a csibe ha a kakas megtermékenyítette. Ugyan is kakas nélkül nem kell ki a tojásból semmi. Ezért van az hogy nagyüzemben termelnek tojást amit aztán felhasználnak mindenféléhez. Pl. tésztához.

De a Biblia azt írja hogy Isten a nemük szerint teremtette meg az állatokat!


"...a bűn miatt nem támadok fel?"


Mindenki feltámad és mindenki meg lesz ítélve!


"Oké.. de én mint hívő mit mondjak ilyenkor az ateistáknak? Hogy miért vannak rosszak és stb..."


Szabad akarat! Igen ez az alapja! De gondolj bele ha az ember tapasztalatot szerez akkor fejlődik. Isten azért engedi meg hogy legyen gonoszság hogy az emberek lássák és tapasztalják milyen az ha az ember maga akarja irányítani a dolgokat az életét. Tehát Istent kihagyva belőle. És azt is vedd hozzá hogy az emberek örökölték a tökéletlenséget is. De Isten nem csak a fizikai de a szellemi dolgokat is helyre állítja majd amikor ő elérkezettnek látja az időt!

Addig pedig vár mert nem azt akarja hogy a bűnös emberek elvesszenek hanem azt akarja hogy szabad akaratukból kapcsolatot akarjanak Istennel létesíteni. Tehát az ember kezdje el keresni Istent és bizony sok Isten kereső ember van! Döntéseket hozunk. Eldöntjük hogy hiszünk Istenben és Istennek vagy sem! Keressük őt vagy sem!

2020. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Apostolok cselekedetei első két fejezet.

Miképp indultak el az apostolok, hogyan terjesztették a kereszténységet?


próbáld racionálisan nézni mi a rossz és mi a jó, és rájössz, hogy egy ateistának ezt nem kell magyarázni ő "látja" ha foglakozik a témával.


én is hívő vagyok, legalább is annak tartom magam, de a jó vagy a rossz megítéléséhez nem kell, s nem kötelező hinni. Nincs benne misztifika, racionálisan megmagyarázható.

Nem mondom, hogy nincs értelme hinni, törekedni a tökéletesség tisztaság, menybe vagy a megvilágosodás felé, Jézus és Buddha és a többi hasonló tanító követhető mintát, példát mutattak az e irányba vágyóknak.

2020. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!