Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten egy mítosz? Mit gondolto...

Isten egy mítosz? Mit gondoltok erről? Bárki válaszolhat.

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 20:40
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
Ott vannak a multiverzumok is. De akkor ki teremtette a legelső cuccot?
2020. júl. 19. 14:46
 22/58 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“soha nem fogják tudni kiirtani az Istenhitet.”


Az istenhit (kisbetűs isten!) szinte egyidős az emberiséggel. Csak éppen mindig más istent hittek igaznak. Te a keresztény Istenben hiszel, ha pedig nem terjedt volna el Európában a kereszténység akkor most egy teljesen más istent hívnál igaznak.

2020. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
22, nem a keresztény Istenben hiszek, ugyanis nem vagyok vallásos, nincs szükségem dogmatikus rendszerekre ahhoz, hogy tudjam, hogy van egy emberi elmével felfoghatatlan forrása az életnek, léleknek, természetnek. Az a baj a magadfajtákkal, hogy azt hiszitek, hogy minden hívő ostoba, aki egy felhőkön csücsülő nagyapó an hisz, meg sem fordul a fejetekben, hogy talán más perspektívából látjuk az életet, aminek talán valóságalapja is van. És természetes, hogy az ember megjelenésével egyidős az Istenhit, ugyanis az intelligencia megjelenésével ráébredtünk arra, hogy a semmiből nem lesz valami, ráadásul egy ilyen jól működő valami.
2020. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
Annyit írok, hogy én is hívő vagyok. És én inkább egy láthatatlan energia szellemként képzelem el. És ha beszélgetés előtt kíválasztok egy testformát, akkor az lesz előttem. Amúgy te nem félsz a pokoltól vagy, hogy nem fogsz feltámadni, mert nem hiszel a keresztényben? Én amúgy római katolikus vagyok, de hiszek Jézusban és Istenben is. Ennyit írok. Nem troll kérdés nyugi.
2020. júl. 19. 14:57
 25/58 anonim ***** válasza:

Továbbá te az univerzum méretéből indulsz ki, ezért gondolod, hogy véletlen. Mivel ekkora, törvényszerű, hogy valahol megjelenik az élet. Szerintem meg nem az, sőt, az univerzumnak semmi értelme nem lenne, ha nem léteznének tudatok, amelyben megjelenhet az, csak üresen állna. Tudom, szerinted nem is kell, hogy értelme legyen. Szerintem meg igenis van értelme. Ezt én hiszem, te meg azt hiszed. De attól még te is hívő vagy: abban hiszel, hogy minden véletlen, és semminek nincs értelme.

Természetesen az összes többi élőlény sem véletlen, ugyanis így tud fentmaradni az élővilág tökéletes szimbiózisa, harmóniája. Pár faj kihalása a mi kihalásunkat is jelentené. De tudom, ez is csak véletlen ;)

2020. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“ahhoz, hogy tudjam, hogy van egy emberi elmével felfoghatatlan forrása az életnek, léleknek, természetnek.”


Nem tudod, max hiszed. Nem ugyan az. Azt még senki sem tudja pontosan ,hogy hogyan lett élet de az eddigi kutatásod egyike sem visz egy istenféléhez sem (persze, a többmillió isten-elképzelés közül biztos lesz egy-kettő ami hasonló lesz a “megfejtéshez”)


“Az a baj a magadfajtákkal, hogy azt hiszitek, hogy minden hívő ostoba, aki egy felhőkön csücsülő nagyapó an hisz”


Nem tartok senki ostobának azért mert hívő, de ha abban hisz ,hogy a felhőkön csücsül egy nagyapó akkor azért elgondolkodnék azon ,hogy ne tőle számítsak természettudományi áttörésre.

2020. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
24: nem félek, ugyanis eddigi tapasztalataim alapján Isten jó, és a Biblia nem szó szerint értelmezendő. Ahogy a pokol és menny sem úgy létezik, ahogy az emberek elképzelik. Senkit nem fognak ördögök kínozni, csak mert nem hívő. Az is lehet jó ember és tisztességes, aki nem hisz, az is lehet egy szar ember, aki a legnagyobb keresztény.
2020. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

Értem 27-es. De 25-26 most velem van a baj, vagy pedig kivel? Annyit gondolok, hogy

túl sok a véletlen és a szerencse, és az univerzum hatalmas, nem végtelen.

2020. júl. 19. 15:08
 29/58 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“az élővilág tökéletes szimbiózisa, harmóniája”


Ez is csak színes mese. Az élővilág az minden csak nem harmonikus. “Harmónia” a mesékben van, a valóságban egy viszonylag érzékeny egyensúly van ami az élőlények egymással való versengése okoz. Nem azért fut gyorsan a gazella mert harmóniában él a gepárdal, hanem azért mert a gepárd elkapta a lassúakat így csak a gyorsak szaporodtak amik további gyors gazellákat eredményezett.

2020. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
26: mégis hogy képzelnél el egy kézenfekvő bizonyítékot? Illetve szerinted milyen hatással lenne a földi életre, ha kiderülne biztosra, hogy van Isten? Honnan tudod, hogy nekem nincs bizonyítékom saját magam számára? Minden bizonyíték szubjektum, egyéni tudatokban megjelenő jelenség. A fizika törvényei állandóak, ezért azt mindenki tudja tesztelni, és mindenki számára elérhetőek, ezért objektíven csak azokat lehet bizonyítani, semmi mást. De ez nem jelenti azt, hogy más nem létezhet. Bizonyítsd már be nekem, hogy létezik a zöld szín! :)
2020. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!