Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten egy mítosz? Mit gondolto...

Isten egy mítosz? Mit gondoltok erről? Bárki válaszolhat.

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 20:40
1 2 3 4 5 6
 51/58 Mansour ***** válasza:
27%

Én még csak azt sem mondom, hogy nem hiszem, hogy véletlen folyamatok terméke lenne a világ. Sőt azt sem, hogy az élettelen anyag ne tudna esetleg életté fejlődni, vagy tudatot létrehozni. Hogy cél és értelem nélkül ne jöhetne létre valami bonyolult rendszer. Mindezt el lehet képzelni és el lehet fogadni, ha valaki ezt találja meggyőzőnek. Én csak annyit mondok, hogy ha ezt így elfogadjuk, és ezt tesszük meg a világképünk alapjává, akkor a világunk egy nagyon sivár és reménytelen világ lesz. Nem embernek való.

Az emberi értelem túlságosan előre szaladt a fizikai világ megismerésében, és ezeknek az ismereteknek alapján talán túl hamar alkotott magának egy új világképet, ami így hát... úgymond hiányos lett. Talán egyszer létrejön egy olyan világkép, ami össze tudja egyeztetni a fizikai ismereteket az emberi szellem más területeivel is.

2020. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
34%
Hát, én az igazsághoz szeretnék közelebb kerülni. Ha azt gondolnám, hogy lehetséges, hogy ez az egész az abszolút semmiből fejlődött idáig véletlenül, akkor elfogadnám és kész, mégha sivár is. Az eddigi életem nagy részét ebben a hitben töltöttem egyébként. Sokan vagyunk, akik az igazat akarják tudni, csak az én véleményem szerint az igazság nem a materializmus.
2020. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 Tevenyereggyarto ***** válasza:
55%

Előre is tisztelet a kivételnek de amiről ti beszéltek az sajnos nem több vágyvezérelt gondolkodásnál és marha nagy egoizmusnál.


Miért vágyvezérelt gondolkodás ? Mert nem azt nézitek ,hogy milyen a világ hanem ,hogy milyennek szeretnétek látni, pl: nagyon szeretném ha az emberi életnek lenne egy kitüntetett célja. Semmi nem utal arra ,hogy lenne, de nagyon szeretnétek.


Miért egoista ? Mert azt mondjátok ,hogy gondolkodó lények (emberek) nélkül értelmetlen a világ létezése. Évmilliádok óta létezett és még létezni is fog az világ emberek nélkül. Az eddigi emberi történelem egy lepkefingnyi villanás az univerzum életében bárki bármit akar, de azért mi adjuk meg neki az értelmet ...


Egy istennel pedig továbbra sem oldasz meg semmit, mint ahogy mondtam. Oké, ő találta ki a term. törvényeket s rakta össze a mindent (megjegyzem: nagyon pocsék tervező, ez főleg a biológiában látszik meg) na de ő honnan van ? Csak úgy van magától egy végtelenül intelligens teremtő erő ? Akkor a nála egyszerübb univerzum mitől ne tudna lenni magától ?


Én is nagyon szeretném azt hinni ,hogy van egy kitüntetett célja a létünknek de szerintem nincs. Az élet értelme ,hogy értelmet adj neki s úgy élj ahogy akarsz (persze értelmes, másoknak nem ártó keretek között).

2020. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
38%

Semmi vágyvezéreltség nincs a látásmódomban, mint mondtam sokáig úgy gondolkodtam, mint te, de ez megváltozott. Számodra azért tűnhet az emberi élet lepkefingnyi villanásnak, mert csak a térből és időből vagy hajlandó kiindulni, és mivel mindkettő (majdnem) végtelennek tűnik minden irányba, és te ahhoz viszonyítod az életet (nem csak az emberi életet), ezért természetes, hogy erre a következtetésre jutsz. De jelenleg azt se tudjuk pontosan, mi az a tér, azt se tudjuk pontosan, mi az az idő, de azért messzemenő következtetéseket vonunk le belőle. Felvázolunk egy elképzelt képet az univerzumról, miközben az egész univerzum összes eddig elérhető adata kizárólag szubjektív tudatokban jelenik meg. A modern kvantummechanika kísérletek pedig igenis arra engednek következtetni, hogy a tudat alapvetőség az univerzumban, pont, mint a gravitáció vagy bármelyik fizikai konstans. És bocsáss meg, de határozottan visszautasítom az egoizmus vádját, csak mert úgy gondolom, hogy az élővilág több egy rakás céltalan, random sejthalmaznál, és hogy az élőnek van lelke.

Istenre meg nem tudok konkrét választ adni, ugyanis nincsenek konkrét adataim. Ezért hit. Viszont ha feltételezzük, hogy az univerzum keletkezése előtt nem volt sem tér, sem idő, akkor az oknak is téren is időn kívül kell állnia. Ha pedig nincs idő, nincs az oknak kezdete, sem vége, sorrendiséget is felesleges vizsgálni, továbbá bármilyen anyagi elemet. Ha pedig a kiváltó ok nem valami immateriális entitás volt (amit pl te gondolsz), hanem a pl fizika törvényei, akkor az már nem semmi, hanem valami, fizikai törvényekhez pedig tér kell, illetve kiváltó ok, aminek megint kiváltó ok, aminek megint kiváltó ok, s így tovább, ezen ok-okozati folyamat sorrendiségéhez pedig idő szükséges, tehát akkor már nem a semmiből jött létre az univerzum. De ha ez igaz, akkor ennek az oknak is kell egy kiváltó okozat, és így tovább. Az egyetlen logikus magyarázat így, hogy szükséges egy alapvetőség, ami időtől és tértől független, főleg, hogy elég sok bizonyítékunk van már a szingularitásra.

2020. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 Mansour ***** válasza:

Vágyvezérelt gondolkodás? Hát mi más vezérelné az embert, mint a vágyai? A tudásvágy is vágy, és az értelmes élet után is vágy is ugyanolyan vágy.

Egoista? Az emberiség nevében lehet egoistának lenni? És akkor kivel szemben vagy egoista? A fizikai világgal szemben? Bocs, de ez elég abszurdan hangzik... Az emberi tudat az általunk ismert legmagasabb rendű dolog a világban, ez vitathatatlan. Ha ez neked egoizmus, hát nem tudom...

Én megoldani nem is akarok semmit, mint mondtam. Én teljes mértékben elfogadom a tudomány eredményeit a fizikai világra vonatkozóan. Csak emellett fenntartom, hogy esetleg van még valami több is a fizikai világon túl. Tudom, vágyvezérelt gondolkodás, vállalom. Manapság úgyis divat felvállalni a vágyainkat.

És ha nekünk kell értelmet adni az életünknek, akkor miért gond az, ha úgy adunk neki értelmet, hogy a fizikai világon túlit keressük? Ha még sincs semmi ilyesmi, akkor aztán tényleg tökmindegy, hogy ki hogy próbál értelmet adni az életének...

2020. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
58%
Ha létezne isten akkor nem lennének betegségek.
2020. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem léteznének betegségek, már az előtt túlszaporodott és kihalt volna az élővilág, hogy megjelent az ember.
2020. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 ádehoyg ***** válasza:

21:03, "na de ő honnan van ? "


- Ez nagyon jól megmagyarázza a 21:38 as kommentelő és teljes mértékben egyet is értek vele, de ha már itt tartunk tegyük fel neked is ugyan ezt a kérdést. Mert a kérdés lényege az volt, hogy ha nem tudjuk megmagyarázni a létét akkor ugye nem is létezhet.

A Big Bang teória azt feltételezi, hogy volt egy kezdeti pontja a világegyetem keletkezésének. A kérdés pedig a következő: Mi indította be ezt a folyamatot? A világ működése ok okozati összefüggéseken alapul, ezért vizsgálható tudományosan. Mi indította el ezt a folyamatot? Kezdetben egy pontba volt öszesűrűsödve minden(persze képletesen mert tér akkor még nem létezett) és ha úgy volt, akkor valószínűleg nyugalmi állapotban volt, mint minden a világban. Ha valamire nem hat erő, akkor nyugalmi állapotban van. Kell egy ok az okozat létrejöttéhez. Az amit látunk körülöttünk, csupán az okozat, de kellett lennie egy oknak is.


Szerintem a miértre sem a tudomány, sem a hit nem képes még választ adni, viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rá magyarázat. Ez a kérdés nem visz közelebb senkit a megoldáshoz. Szerintem.

2020. júl. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!