Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudható, hogy a Biblia...

Demion kérdése:

Honnan tudható, hogy a Biblia isteni ihletésű? Van erre tudományos módszertani bizonyítás? Ha igen, mi az?

Figyelt kérdés
Gondolom kell lennie, ha már teológiai főiskolán tanítják, a teológia pedig elvileg tudomány.

2020. júl. 18. 10:44
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
26%

"Van erre tudományos módszertani bizonyítás? Ha igen, mi az?"

Úgy hívják, hogy értelmes vizsgálódás, logika

2021. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

31.

Ez érdekes. Kifejtenéd?

2021. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
27%

"Ez érdekes. Kifejtenéd?"


Persze. Pl. ránézel egy házra és logikád máris azt mondja, hogy intelligencia tervezte és építette (legalábbis jó esetben, sok materialistánál már itt megbukik a dolog). Majd elolvasod az élettan, anatómia ás alkalmazott biológia könyvet és megint jön a logika

2021. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Mojjo ***** válasza:

@33: Valahogy így:

[link]

2021. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Ez egy elég gyakori érv.

De csak arról szól hogy az egyik oldalnak ez a valószínűbb a másiknak pedig az.


Ezenfelül találkoztam olyan tudományos anyaggal (vagy nem tudom minek kéne pontosan nevezni) ahol pont hogy azt vezeték le ha jól tudom hogy miért is alakulhatott ki magától.


Előbbivel leginkább csak arra céloznék hogy ez nem olyan egyszerű hogy az egy komplex dolog ezért terveznie kellett valakinek. Így pedig ez nem egy elfogadható érv.


Ha gondolod megvizsgálhatunk másik példát is.


(Egyébként engem nem érdekel hogy melyik oldalnak van igaza. Én csak elmondom hogy szerintem mi az ami pontatlan vagy tévedés.)

2021. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Mojjo ***** válasza:
100%

Csak épp a kérdést sem sikerült értelmeznie a #31/#33-asnak. Nem az volt a kérdés, hogy létezik-e tudományos módszertani bizonyítása annak, hogy az élet/világ/akármi tervezett-e (amúgy természetesen nincs), hanem az, hogy arra van-e ilyen bizonyíték, hogy a Biblia isteni ihletésű.

Ha tervezett is lenne a világ körülöttünk, velünk együtt, az sem jelentené semmilyen módon azt, hogy a Biblia Isten szava. Szóval mi lenne, ha inkább a kérdésre adnánk választ, ha már a #31 szerint létezik rá pozitív válasz?

2021. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
78%

A válasz nincs semmilyen tudományos bizonyíték a isten létére vagy hogy az ő sugallatára készült-e bármi is.

Ha lenne ilyen akkor azt egyből beszúrnák ilyenkor a vallásosok és megnyernék vele az összes ilyen vitát. Nem lennének "materalisták" stb.

2021. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
51%
Ja és nem kéne a vallásosok egy csoportjának rendszeresen meggyónniuk hogy megint sértegettek valakiket egy vallási vitában.
2021. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Célpont... ***** válasza:
0%

"Honnan tudható, hogy a Biblia isteni ihletésű? Van erre tudományos módszertani bizonyítás? Ha igen, mi az?"


Mutasd meg hogy kell a szeretetet tudományos módszertanilag bizonyitani.

Ha megtetted akkor az alapján én is fogom neked bizonyitani tudományos módszertanilag.

2021. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

39.


Ajánlanám hogy olvas el pár biológia könyvet.

2021. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!