Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Néhány vallásos ember vagy...

Néhány vallásos ember vagy közösség miért érzi küldetésének a térítést?

Figyelt kérdés

Vannak vallásos ismerőseim és azt láttam rajtuk,hogy olykor házalnak és csak azért mennek be az idősekhez és az iskolákba,hogy térítsenek. Ebből én is kaptam eleget, mikor meg a Jehova tanúi jöttek akkor sokalltam be.


Nem vagyok ateista ,de hithű keresztény sem. Csak olykor ha nem is felháborít,de azért egy kicsit idegesít mikor ilyet tesznek a vallásos emberek.


2010. aug. 3. 10:51
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel azt is lehetne mondani,hogy olvasd a Koránt vagy bármi más szent könyvet mert abban van az igazság.


Szabad akarat is van, mindenki abban hisz amiben akar. Ne erősködjön senki se, abban hisz a másik amiben akar.

2010. aug. 5. 12:10
 22/27 anonim ***** válasza:

A kérdésre:

No hát ezt én se értem.

2010. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy az embereket Jézushoz vezessék nem csak a Jehova tanúik feladata. Én sem az vagyok.

Ez minden keresztyén számára a misszió parancs:

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében. Mt 28,19

2010. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ez a 96%-os csajszi a végső stádiumba jötött az Őrtorony vírussal. Már zengi is a "minket üldöznek, mert igazunk van" meg a "gonosz papok" szólamokat. Ehh...
2010. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Ezek a jehovák beütésesek... A falumban van egy rakás, de te szent szar, hogy milyen sápadt az egyik jehova nő lánya...! Nem ehet húst, nem csinálhat szinte semmit, elviekben még vért sem kaphat aki jehova. Kérdem én: NORMÁLIS az olyan ember, aki éhezteti a gyerekét? A fejlődéshez mindenre szükség van. RÁERŐLTET egy vallást, ami csak az ő primitív agyában létezik??? Naneee... Ha ilyen anyám lett volna, már régen felkerestem volna valami gyermekvédő helyet. Az összes ilyen fogyatékos állatot be kéne zárni és nem engedném hogy szaporodjanak! Ezek ÁLLATOK! Kiveszem a gyerekem szájából az ételt??? Na mert KIK ŐK? Asszem ha leszólítana egy térítgetni adnék én neki olyan jehovát hogy egy hétig számolná a csillagokat...
2011. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Eloszor is nem az a lenyeg, hogy milyen vallashoz tartozol es nem a vallas miatt kel beszelni az embereknek Jezusrol,en kulonoskeppen felhaborodom ha valaki a sajat vallasahoz akar valakit teriteni mert egyetlen vallas sem udvozit egyedul Jezus Krisztus vere az ami altal udvosseget nyerhetunk,es ezt a jo hirt kell masoknak is elmondani nekunk nem a terites a kottelessegunk hanem hogy bemutassuk Jezust az meberek elott es bizonysagot tegyunk a hitunkrol,ez Jezus parancsa es nem az hogy embereket toborozzunk kulonbozo vallasokhoz,termeszetesn szukseg van kozossegre a hivo embernek es azt mindenki maga donti el hogy melyik kozzoseghez szeretne tartozni melyik az a kozosseg ahol tenyleg a biblia az alap es nem emberi kitalt hagyomanyok.
2012. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 izidorkata ***** válasza:
Egy csomó protestáns egyház jobban elterjedt mint a Jehova Tanúi. biztos azért mert régebb óta hirdették az evangéliumot. Szerintem csak a megalomániások gondolkodnak azon hogy az egész világot saját gyülekezetükké tegyék. Az igazi gyülekezetek csakarra törekszenek hogy minél több ember, meg nép megismerje Jehova tanítását. Nem az a cél hogy kompányoljon, hanem hogy az emberek közt, az igazság, és a z evangélium kúltúráját vigyék, testvéri szeretet,és segítség. Sose szabad valakire rákényszeríteni.
2013. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!