Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha már valaki hisz istenben,...

Ha már valaki hisz istenben, akkor miért szimpatikus neki egy féltékeny, elítélő, mások fölött hatalmaskodó istenkép?

Figyelt kérdés
ha az Isten valóban ilyen lenne akkor nem különbözne semmiben sem az emberektől.akkor ő is feltételekhez kötötten szeretne,ennek pedig semmi értelme,hiszen akkor kire lehetne számítani? az emberek is ugyanezt teszik.
2010. aug. 3. 17:29
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Miért, mégis milyen istenben higgyünk? Egy trógerben, akire senki nem néz fel?
2010. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

hát pedig én úgy látom,hogy pont egy olyasmi istenben hisz az,aki a bibliai istenképet veszi alapul.

tényleg olyan felemelő érzés ilyen istenben hinni?

2010. aug. 3. 17:59
 3/51 A kérdező kommentje:
féltékeny,elítélő,hatalmaskodó hozzáállás nem éppen másokra való felnézésre alapul.
2010. aug. 3. 18:02
 4/51 anonim ***** válasza:

Te egy humanizált Istenről beszélsz kedves kérdező. :)

A negatív tulajdonságok az emberek önzéséből fakadnak...azért mert különállónak tekintik magukat a másik egyéntől, ezáltal automatikusan a saját érdekeiket veszik előre. Elfelejtették az egységet, azt, hogy minden az egyetlen létező maga, vagyis Isten. Ezzel szemben, viszont az Atya szempontjából, ő csak egyedül van...tehát nem elkülönülve, vagyis neki nincs kivel szemben önzőnek lennie. Isten eszméjéhez a pozitív tulajdonságok tartoznak, amik az önzetlenségből, azaz a tiszta szeretetből jönnek. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
71%

féltékeny,


Egy un. Péter barátom erre azt mondta, hogy ez egy súlyos félrefordítás ez: féltőn szerető, és nem féltékeny.


'elítélő,'


Isten nem ítél el senkit. Az ember ítéli el saját magát.


'mások fölött hatalmaskodó'


Ezt gyakorlatban nem látom.

2010. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
"Amikor gyerekként az Ószövetség Gustav Doré metszeteivel díszített ifjúsági változatát lapozgattam, megpillantottam benne a Jóistent, amint egy felhőn ül. Öreg férfi volt, láttam a szemét, orrát, hosszú szakállát, és arra gondoltam, hogy ha szája van, akkor ennie is kell. És ha eszik, akkor nyilván belei is vannak. E gondolattól azonban nyomban megrémültem, mert - bár családom nem volt vallásos - éreztem, hogy Isten beleiről képzelődni szentségtörés. A legcsekélyebb teológiai felkészültség nélkül tehát már gyerekként ösztönösen éreztem a sz@r és az Isten összeegyeztethetetlenségét, s innen a kétségem a keresztény antropológia alaptézise iránt, mely szerint Isten saját képére teremtette az embert."
2010. aug. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:

Az Isten 100%-osan eltér a teremtett létezőktől!

Az ember viszont egy bizonyos nyelven beszél, és azon kell kifejeznie magát. Ez korlátozni fogja, hogy olyan dolgokról is tudjunk beszélni ami nem teremtett. Ezért különbséget teszünk olyan szavak között ami jelentése csak is kizárólag teremtett dolgokra használható, a magában hordozott negatívum miatt, és azok között amit használhatunk más, nem negatív jelentésében is!


Pl. : Isten lát! Mi is látunk. A látás nem feltétlen térbeli, ezért az istenre mikor azt mondjuk, hogy lát, nem azt értjük ahogy mi látunk.

Pl. : Az Isten létezik. Mi létezünk. De a létezés nem feltétlenül térbeli.

Tehát egy 100%-os eltérés van, és csak a szó azonos!!!!!!


De pl. a szeretet! Mi szeretünk. De a szeretet csak negatív értelemben használható! Mert a szeretet az befolyásol minket! Ha valakit szeretünk akkor azt sajnáljuk, és ez befolyásol minket, hogy miként álljunk hozzá! Ha azt akarjuk mondani Isten szeret, akkor ezzel a szóval nem tudjuk megcsinálni, hogy ok. Isten szeret, de 100% nem úgy mint mi, és akkor őt a szeretet nem befolyásolja! Azért nem lehet ezt mondani, mert akkor az nem szeretet. Viszont a látásnál mondhatjuk, hogy az Isten lát, mert az nem egy "kötött" jelentésű szó!


És pont ezért lehetséges az, hogy az Isten örökre berak embereket a pokolba, mert nem befolyásolják érzelmek, és nem fog megszakadni a szíve, és kivesz téged onnan!

De ugyan ez fordítva is! Nem is lehet kegyetlen, mert az is befolyásolja a tulajdonost döntéseiben!!!! Ez fontos!

Ezért mondjuk, hogy Isten Könyörületes, és Irgalmas, és Igazságos!

2010. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

09:14


Ha a szeretetről elvontan gondolkozunk, s ha nem csak okot, hanem célt is keresünk, sőt beleteszünk némi nyelvfilozófiát is, megállapíthatjuk: a szeretet NEM érzelem. A szeretet egyszerűen kapocs, melynek 'mellékhatásai' a testi gonosz vágyak pusztítása, melyről Pál oly sokat beszél. A szeretet a lélek örök tűzhelye, a lélek ebből táplálkozik. A szeretet puszta kapocs, mely összekapcsolja mindazt, ami kapcsolandó, és harmóniát hoz létre. A szeretet ha valaki ad, más is ad másnak: A szeretet a pluralitásban valósul meg, s ahol az van, ott van a Lélek is. Békesség!

2010. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés. 11:40 mondandójához, de elég jól megközelítette a dolgot. :)

a szeretetből ered az öröm és boldogság, aminek nincsenek testi "tünetei", az elme, vagyis a lélek élvezi ki azt...ellentétben az érzelmekkel, amik pedig a szíven összpontosulnak...és elég "fájó" érzést adnak.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

A szeretet befolyásolja az embert?

Igen/nem

2010. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!