Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha már valaki hisz istenben,...

Ha már valaki hisz istenben, akkor miért szimpatikus neki egy féltékeny, elítélő, mások fölött hatalmaskodó istenkép?

Figyelt kérdés
ha az Isten valóban ilyen lenne akkor nem különbözne semmiben sem az emberektől.akkor ő is feltételekhez kötötten szeretne,ennek pedig semmi értelme,hiszen akkor kire lehetne számítani? az emberek is ugyanezt teszik.
2010. aug. 3. 17:29
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

17:44


Elnézést, de a Sátánnak az fontos, hogy amit Isten akar, azt te ne csináld. Isten ha nem mondta volna meg, Ádámnak meg Évának, hogy mit ne csináljanak, addig az nem bűn.


Pál megint megmondta: "Törvény nélkül nincsen bűn."


Tehát amíg nincs Isten szándéka, addig nincsen Sátán szándéka.

2010. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

17:44.

2 lehetőség van...vagy tényleg kiforgatom a szavakat...vagy a megfelelő jelentését tárom az olvasó elé. Te döntesz mit hiszel el, és miben látod az ésszerűséget. Azt viszont nem tudom mennyire vetted észre, hogy én Istent(Önvalót) nem olyannak állítottam be, aki emberek pokolra küld...nem megyek bele a részleteibe, a többi hozzászólásom az x kérdéseknél feltárja.

egy idézetet vágnék be a végére...és megjegyezném, nem vagyok egyik vallásnak a tagja sem...de mégis mindegyiket képviselem, sőt minden embert...és tudom, hogy mindenkiben ott van a jó, és képes azt is tenni. :)


"Isten vagy az Élet sohasem büntet. Az ember bünteti önmagát az Istenről, Életről, Világegyetemről alkotott téveszméi révén. Gondolatai teremtő erejűek, ő tehát megteremti saját nyomorúságát."

Joseph Murphy.


Vagyis mi magunknak kreáljuk meg a problémákat...de ha észrevesszük a valót, akkor könnyedén változtathatunk a hozzáállásunkon...ez persze Isten eszméjének a segítségével történik, azaz a tiszta önzetlen szeretetével, és a valóság tudásával. Az pedig megint az ember tévedése, hogy semmit nem lehet tudni biztosan...nyitottnak kell lenni és "keresni" egy kicsit, és a tudás a tiéd. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

Értem amit írsz, de sajnos sok olyan ember van aki istent valóban úgy képzeli el, mint 1 felhőkön üldögélő öregembert és a nevében még ölni is képes és ez nagyon aggasztó. Elhiszem, hogy magunknak kreáljuk a rossz dolgokat, problémákat, de akkor véleményem szerint istent is maguknak kreálták, hogy ezzel ellensúlyozzák azaz istent is csak a saját hülyeségük miatt alkották meg.


És én is had rakjak be 1 idézetet akkor:

"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik."

Friedrich Nietzsche

2010. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Világos. :)

Én azt mondom, hogy a világ okozója és fenntartója Isten, de nevezhetjük Természetnek is, mivel tudatosságot mutat nem enyhén az Univerzum. Az egyensúly, az egymástól való függés, az egész világegyetemben pedig egyértelmű...mi emberek pedig képtelenek vagyunk egymás mellett meglenni békében, ez biztos. Egy dolog miatt...ami az önzés, vagyis a tiszta szeretet ellentéte. S ez az, amit észre fognak venni az emberek, mert a harmóniához erre az egy dologra van szükség...az önzetlenségre. :)


Valójában pedig Isten és Sátán bennünk él...s mi döntünk szabad akaratunkból melyiknek "hódolunk be". Sátán féle műsor nem jövedelmező, ezt te is tudod, ezért váltani fog az emberiség, és belátja a rossz nem hiába kapta ezt a nevet...:P


Az idézethez fűznék hozzá...ez egy icipici porszem az Univerzumban, ahol mi élünk...itt van a gonoszság...de a vak hit azt sugallja(sátán), hogy az egész világban lenne...ez a tévedés...és azt most elmondom neked, hogy ha mi ki akarunk kerülni a Naprendszerünkből bármikor is...el kell hagyjuk az önzést...vagy majd a jó öreg Természet engedni fogja, hogy tönkretegyük a Galaxisunkat, vagy akár az egész Univerzumot?! Nem így találta ki a dolgot az "Öreg"...fair play, és akkor lesz igazi "juss". :)


ui.: Minden amiben az önzés fellelhető az nem Isten eszméjéhez tartozik. Az önzéshez pedig az összes emberi rossz tulajdonság sorolható, hiszen erre az egyre vezethető vissza mind...a negatív érzelmi állapotokról nem is beszélve. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

Végre valaki normálisan meg tudja fogalmazni mit akar mondani, nem úgy mint az "isten léte bizonyított meg tudod cáfolni?"-s kérdező. :)

Teljesen világos az álláspontod, de sajnos én már csak olyan vagyok, aki semmit nem tud elfogadni, mert ott motoszkál bennem az, hogy "mi van ha tévedünk és mindez nem így van?" Lehet, hogy ez miatt egész életemben sehol nem fogom találni a helyem, de mint mondtam én már csak ilyen vagyok. :)

2010. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

17:55

1. mit akarsz mondani?(mert üres volt a mondani valód)

2. az Isten nem humanizálható.

2010. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

18:43. :)


A cél közös, az pedig igaz, hogy nem mindenki azonos időpontban fogja megérteni a valót. Türelmesnek és megértőnek kell lenni velük, hogy fejlődhessenek szellemileg. Én biztos vagyok benne, hogy te is megtalálod az igazságot, de nyilván sok gondolkodásra lesz szükséged, ha most így állsz. Én tudom, mert minden emberben ott van az mindenség tudása...csupán korlátot rak magára, és ezzel elnyomja azt. Ha nyitott vagy változtathatsz a dolgon...nyitott egy "új" világszemléletre(azét raktam idézőjelbe azt, hogy "új", mert valójában ez az igazi és egyetlen), amiből kinyerheted a valódi "erőt", a mentálisat. Tudok segíteni, vagyis egy mű megteszi, ami azért jött létre, hogy a bizonyos tévedéseket elűzze a vallások körül, pontot tegyen a tudomány végére, megtisztítsa az ezotéria igazi mivoltát. Ha érdekel úgy is jelzel. :)


ui.: aggodalomra pedig okod nincs...nem úgy van megoldva a dolog, hogy 60-80 év alatt kell rájönni a "frankóra". :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

1. mit akarsz mondani?(mert üres volt a mondani valód)


de fenn hordjuk az orrunkat...


2. az Isten nem humanizálható.


OK.

2010. aug. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

18:54

Egy másik kérdésben már belinkelted a könyvet el is olvastam. De nem szerencsés mindenkinek aki nincs veled 1 állásponton úgy lekezelni, hogy "ő még nem érti, meg nem érett meg rá" Én is bőszen kiállhatnék valami mellett és mondhatnám, hogy te nem érettél még rá meg ilyesmi és berakhatnák hozzá 1 könyvet, szóval ez olyan két oldali dolog...tehát.

2010. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

19:06. :)


Félreértettél ezek szerint, de te saját magad állítottad ezt(nem találod a helyed a világban). Ha csak úgy nyúltál a könyvhöz, hogy na elolvasom mit mond ez a "barom"(én), akkor ott megette a fene, ugyanis a teljes figyelmedet nem fordítottad rá. Vagyis nem voltál nyitott. A könyv szépen és érthetően leírja, amit én is "szoktam". Nem ítéltem el senkit, és nem is kezeltem le, a szavaim sem ezt tükrözik, csak a következtetést vontam le. De kíváncsi lennék akkor a véleményedre a művel kapcsolatban. Egyébként beszélgettem már mással is erről a dologról, és sokan hülyének és idiótának tartottak emiatt...az az ember viszont, aki keresi a valóságot, vagyis érdeklődik, annak csodákat művel a tan. :)


ui.: Egy álláspont van igazából, ami objektív...minden más szubjektív, és ha tényleg figyelmesen olvastad el a könyvet, akkor tudnád miről beszélek, és nem jegyezted volna meg azt, hogy bárkit is lekezelek. :)

Ne érts félre, nem rád förmedek, csupán megint egy megállapítás. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!