Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha már valaki hisz istenben,...

Ha már valaki hisz istenben, akkor miért szimpatikus neki egy féltékeny, elítélő, mások fölött hatalmaskodó istenkép?

Figyelt kérdés
ha az Isten valóban ilyen lenne akkor nem különbözne semmiben sem az emberektől.akkor ő is feltételekhez kötötten szeretne,ennek pedig semmi értelme,hiszen akkor kire lehetne számítani? az emberek is ugyanezt teszik.
2010. aug. 3. 17:29
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

19:18

Figyelj egy olyan kérdésemhez linkelted be a könyvet aminek nincs köze istenhez, tehát nem is úgy álltam neki, aztán mire már észrevettem h nem igazán arról szól a könyv amit én kérdeztem, nem hogy abbahagytam, hanem jobban belemélyedtem és tetszett azt kell, hogy mondjam. De sajnos nem vagyok olyan meggyőzhető mint te (és ez most nem sértés) A könyv viszont jó volt.

2010. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

19:38. :)


Megértem amit mondasz. Egy dolgot viszont megjegyeznék. :)

A könyv azért került oda, mert az élet van benne...méghozzá a valós. Nem Istenről szól kimondottan, de lejegyzi, hogy valójában csak ő van. Az emberről szól, és arról, hogy lehet továbblépni, e "fertőből". A világról is szól, a felépítéséről...egyszóval mindenről, és aki nyitott e dolog felé, az meglelheti benne a valót. E könyv a magyarázatokat vetíti az olvasó elé. :)

A könyv célja pedig nem a győzködés..mint ahogyan én sem győzködök senkit sem...csupán leírom a véleményemet, és odatűzöm egy két helyen, bár már erre sincs szükség, a könyvet, hogy lássák miből "nyerhető ki" a tudás. :P

Leírtam, hogy a nyitott/érdeklődő lelkeknek van a tanítás...van aki még várat saját magára.


Elárulod melyik kérdésnél találkoztál vele?! :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
2010. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

19:59. :D


Hát annak ott volt a helye, ugyanis ezzel a tudással fel tudod venni a valódi objektivitást, meg tudod érteni az emberek viselkedését, és tudni fogod a megoldást a lelki bajokra, vagyis amikből a reakciók jönnek, érteni fogod azokat...az összes filozófiai eszmét egységesíti, mondhatni a végső megoldás, és annak valóságát tárja eléd...

Filozófia egyébként ez a dolog, de ez többször van "hangoztatva" benne. Én még mindig úgy gondolom, hogy akinek hasonlóak az érdeklődési körei, annak "kötelezően" el kell olvasnia ezt...Számomra például minden világossá vált(igaz már korábban is jó emberismerő voltam és filozófus elméjű), és mindig meg tudom közelíteni az embereket, tudom mit miért csinálnak, mire mi lesz a reakciójuk, és ki tudom őket segíteni a bajokból...:)

Engem ugyanez a két dolog érdekelt csak...az emberek, és a létezés. Ez utóbbiról nem elmélkedtem sokat, egyszerűen mindig volt velem valami, ami segített ésszel dönteni, ami súgott...és mindketten tudjuk mi Az. Mindig tudtam bölcsen gondolkozni, ami a filozófiával párhuzamban van. Ha most tennéd fel a kérdést, akkor is ezt a könyvet ajánlanám nyitónak. Tehát ez a nézetet adja meg, ahonnan szemlélődni érdemes, ha az ember e dolgokra kiváncsi, mint amiről a kiírt kérdés szól. :)

Egyébként amit szerettél volna, meg tudtad belőle?! :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
Csak az író által kifejtett álláspontot. Sajnos mikor élőben történnek a dolgok nem tudok mit kezdeni a leírtakkal mikor az adott pillanatban történik 1 dolog tudom, hogy ez benne volt a könyvben az arra a szituációra irányult leírás, de mégsem tudok mit kezdeni vele, szóval megmarad az "érdekes könyv" kategóriában.
2010. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Figyelj nem akarlak tényleg megsérteni, de ha te nem tudsz vele mit kezdeni, akkor a könyvvel van a baj?(nekem például megszűnt a harag, és mindig nyugodt és higgadt vagyok türelemmel megspékelve) :)

Azt innen nem tudom eldönteni mennyire voltál nyitott a tartalma felé, de az egészet kell megérteni, ahhoz hogy működjön a dolog. Gyakorlás ez is mint minden más, nem csak a fizikumot kell edzeni. Ezért is írtam, hogy idő...időbe telik a dolog, és ezért ajándék az idő, mert meggyógyít. Ha valóságosnak tartanád a könyvben leírtakat, nem pedig csak fikciónak...ráadásul a könyv pont azt írja le, hogy minden az...akkor a szituációk pillanatában eszedbe jutna az Önvaló bölcsessége. Az egész számít, nem csak a részletek. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
Sokan így vannak a bibliával is, de attól még csak egy jó befolyásoló képességgel bíró könyv marad mind a kettő. Csak azért mert útmutatásra volt szükséged és az első kézzelfogható dologba kapaszkodtál, ami ez a könyv, még nem kell szentírásnak venni. Amúgy engem semmivel nem tudsz megsérteni. :)
2010. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Egyébként tudom mit érzel, jó dolog hinni valamiben ami számunkra szimpatikus. Én például évekkel ezelőtt nagy rajongója voltam a Dr.House sorozatnak

nem tudom, hogy ismered e, de én teljesen igaznak véltem amit Dr. House, szinte mindenben egyet értettem vele, még most is rengeteg dologban, akkoriban sokszor szentírásnak vettem amit mond.

Ma már kialakult az egyéni elgondolásom mindenről, te ugyan így vagy a könyvel.

2010. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Kedves tőled, de még mindig félreértesz. :D

Nem kapaszkodóról beszélek, hanem a könyv elolvasásáig eltelt időről az életemben...:)

Azt tettem mindig is magamtól, minden segítség nélkül, amit a könyv leír. Nem kellett soha útmutatás, és most sem kell, mert ki tudtam nyerni a valóságot, már fiatalabbon is, és gondolom nem kell leírja miből. Ez a könyv kerekké tette azt, amiből az erő van. Ilyen egyszerű. Ez nem hit kérdése a részemről már, és igazából soha nem is volt az. Félre érted, ha azt gondolod, hogy végelkeseredésemben kezdtem ebbe bele...kicsinek az volt a tervem, amit Paul Brunton megcsinált, létrehozni a segítséget. Valamiért végigkísért ez az "érzés", és most már tudom miért. Egyéb "fantáziálásnak" minősülő gondolataim is voltak nagyon sok suli idő alatt...de még sem gondoltam azt, hogy bolond lennék, mert mindig az hajtott, hogy van tovább is(olyan jellegű gondolatsorok, a tiszta örömről és boldogságról)...egyszerűen csak velem volt a gondolat, és nem győzködött. Az Önvaló bölcsessége megmutatta miért is. :)

De egy külső szem simán gondolhatja ezt, hogy kapaszkodó kellett nekem, csak tudod gőzöm sincs, hogy miben kéne, nem volt se családi, se lelki gondom, se anyagi. Viszont azt tudom, hogy el fog jönni az idő, amikor neked is eszedbe jut, hogy hoppá. S nem biztos, hogy ez a könyv lesz az, ami "segít", de ez is eszedbe fog jutni. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Sok minden jut az eszünkbe, amit ezerféleképpen értelmezhetünk, én nem vagyok biztos egyikben sem :)
2010. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!