Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az alábbi idézet miben bizonyí...

Az alábbi idézet miben bizonyítja, hogy Jézus Isten, s valamint az Atya és az Isten ugyanaz a lény?

Figyelt kérdés

"34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

35. Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

36. Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!

37. Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higyjetek nékem;

38. Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, és én ő benne vagyok. "



2020. aug. 4. 07:08
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Elfogadom, ihletettségét. De ki volt az ihlető? Nem hiszem el, hogy emberek milliárdjai hisznek vak hittel egy lényben, akinek állítása nem lett leellenőrizve, pedig ha tévednek bálványimádást követnek el, ami súlyos vétek.
2020. aug. 5. 12:13
 22/23 anonim ***** válasza:

19-esre


"Mi van ha gonosz?".

Én bemondásra nem fogadom el senki "Istenségét". Leinformálom hidd el! :)

Ha én élem a szeretet törvényét, mit érdekel engem hogy ki a gonosz? Isten az alapján ítél, ami a szvemben van. Az alapján ítéli meg kit követek.


Az sokkal nagyobb gond, mikor elfogadod valaki direkt kijelentését saját isteni mivoltáról vagy hitelességéről, és mint a Tartüffben nem hiszel saját szemednek, hanem inkább kimagyarázol mindent amit tesz. Aztán mindent elfogadhadsz, azt is ami szembe megy a tanítással, amit elvileg követsz.

2020. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Áhá értem, Jézus szimbolikusan volt Isten fia.

[link]


tetszett a kérdés és az alatta levő kérdések, párbeszédek elgondolkoztatott.

Valahol említve volt, hogy az Atya és az Isten külön van említve. Ugyan ez igaz az Urunk és Istenünk-re is.

Szerintem ez hasonlat, az ember elárulhatja a főnökét, urát, oltalmazóját. Legyen az bármekkora úr is, ha nem szimpatikus új munkát új urat keresünk. Erre nem egy közvetlen anyagi példa van. Egy személyt ki fölöttünk áll, nem olyan erős a kapcsolat, mint a szüleinkkel. S míg megannyi Urat szolgálhatunk, Apa s Anya csak egy van. Jézus Istenbe vetet hite s szeretete, nem főnök és alkalmazott, Úr és szolgáló kapcsolat volt, hanem mint Atya s Fia. Egy apró de jelentős különbség.

Szóval nem két különböző személy az " Istennek és Atyának"

E/1 ben Istenem és Atyám

2020. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!