Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartja azt bizonyítéknak...

Miért tartja azt bizonyítéknak sok vallásos ember hogy nincs cáfolva Isten léte?

Figyelt kérdés

Cáfolni nem lehet olyat ami nem létezik...

Valaki cáfolja nekem, hogy a láthatatlan gumimacihabcsók bolygó nem létezik?

Tudjátok cáfolni?

Nem


Létezik?

Nem.


Ne értsétek félre agnosztikus vagyok, csak nem bírom amikor valakik, a saját hitüket ilyen béna érvekkel védik.



2020. aug. 16. 17:13
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

8 A pszichológia egy olyan tudomány ami nem az anyaggal foglalkozik. Na?

Ja és nézz utána hogy Sigmund Freud mit gondolt Istenről.

2020. aug. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

19 Ebben tévedsz. Isten nagyon is létezett a szellemi térben és elég sokáig. Nem véletlen mondta Nietzsche hogy halott.

Lezárult az istenhit kora. Ma a felvilagosult nyugati világ nagyrésze szarik istenre.

2020. aug. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
38%

Skacok! Itt egy érv egyetlen Alkotó Istenre!


Isten a legfőbb lény


Isten létezésének elképzelése az elménkben létezik


A lény, aki a gondolatainkban és a valóságban is létezik nagyobb, mint a lény, aki csak az elménkben létezik


Ha Isten csak az elménkben létezik, akkor el tudunk képzelni egy magasabb lényt, aki a valóságban létezik


De nem tudunk elképzelni egy Istennél nagyobb lényt


Következésképpen Isten valóban létezik.


Pascal vagy kicsoda szerint ez csak egy Teremtő Alkotó esetében működik.

2020. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Most komolyan, miért jössz elő egy ilyen százszor megdöntött érveléssel?


Itt van neked egy másik, hátha ezt is elhiszed. Kíváncsi vagyok, ez is meggyőzne-e:


Bucimanó a legbucibb lény.

Bucimanó létezésének elképzelése az elménkben létezik.

A lény, aki a gondolatainkban és a valóságban is létezik bucibb, mint a lény, aki csak az elménkben létezik.

Ha Bucimanó csak az elménkben létezik, akkor el tudunk képzelni egy bucibb lényt, aki a valóságban létezik.

De nem tudunk elképzelni egy Bucimanónál bucibb lényt.

Következésképpen Bucimanó valóban létezik.


Mit is írtál:


"Isten a legfőbb lény"

--> ebben az előfeltételezésben nem értünk egyet, itt már bukott a premisszád.


"Isten létezésének elképzelése az elménkben létezik"

--> ez igaz.


"A lény, aki a gondolatainkban és a valóságban is létezik nagyobb, mint a lény, aki csak az elménkben létezik"

--> pontatlan fogalmazás, ami sutyiban becsúsztatja azt, hogy Isten létezik. Kellemetlen érvelési hiba.

Pontosan úgy szólna: "A lény, aki a gondolatainkban és a valóságban is létezNE nagyobb VOLNA, mint a lény, aki csak az elménkben létezik."


Innen végképp bukik az érvelésed.

2020. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
38%

Else olvastam. Aki létrehozta ez az elméletet azt mondta, hogy ez csak Isten lehetőségében működik. De az emberek által kreált tárgyakban és mesehősökkel nem. Ne is írd azt, hogy te szerinted Isten is mesehős...


https://www.youtube.com/watch?v=_aLO0seDNAE


ezt nézd meg.


És mi győzne meg téged arról, hogy Isten valóban létezik?

2020. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Az, hogy kijelented, a következtetésed csak Isten esetében működik, alapjaiban zárja ki azt, hogy ez egy elfogadható érvelés legyen.


De ahogy mondtad: el sem olvasod amit írtam. Aztán Dr Craig anyagát ajánlod, akit már ezerszer lemostak minden vitában, mert nem képes alkalmazni az érvelés szabályait. Szerintem te csak trollkodsz :o)


Mi győzne meg az Isten vagy istenek létezéséről? Egy olyan érv, ami valid, amit nem cáfoltak meg ezerszer. Ha létezne Isten vagy istenek, akkor ők tudnák, hogy mi az ami engem meggyőzne. Az, hogy eddig ez nem sikerült azt jelenti, hogy vagy nem érdekli őket, hiszek-e bennük, vagy nem léteznek.


Na és téged mi győzött meg?

2020. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Erkölcs és a túl sok véletlen és a vak szerencse :D


[link]

2020. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Az Univerzum finomhangolása tudáshiányon alapuló érv. A szakmabeli fizikai érveket már többször elmondták Craignek, sajnos csak beszél és nem hall. Nem véletlen, hogy egyre kevesebben hajlandóak vele vitaműsorban szerepelni, ugyanazt hajtogatja 10 éve. Ebből él.


Az erkölcsben mi fogott meg, ami számodra hihetővé tette Istent?

2020. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim válasza:

" Tőlem jön az emlékezet a tudás, és a felejtés."

Isten megengedi, hogy elfelejtsük Őt,ezért is lehetnek ateisták, mert ,Isten megengedi ezt. Ki teremtette az ateisták agyát? Sejtekből van? Honnan vannak a sejtek? Miért így épül fel a test? Miért nem a hóna alatt van a feje az embernek? A természet miatt? A természet mögött ott van egy személy intelligenciája Aki megengedi, hogy ne vegyünk róla tudomást miközben minden pillanatot tölle kapunk. Ő kedvesen megengedi ezt,és megvárja azt,amikor megérünk rá, hogy tovább lépjünk az anyagi felfogásunkból, amire pl egy kutya, vagy egy kacsa nem képes, de egy ember megérhet rá. Csak egy őszinte keresőnek kell lenni.

2020. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
A tudomány sajnos nem a miértre válaszol, hanem a hogyanra. Hallottam egy vidiben.
2020. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!