Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanuiként konfrontálódt...

Jehova Tanuiként konfrontálódtam a vénekkel és azóta neheztelnek rám,csupán azért mert mertem megkérdezni számukra titkolt dolgokat,most mit tegyek?

Figyelt kérdés

A jóslásal kapcsolatban azt tanitják nekem,hogy tilos közben nekik volt nem egy beteljesületle világvége és egyéb jóslatuk.


1914 októberét jelölte meg a „pogányok idejének végeként”.A zsidók visszatérnek Isten kegyeibe, a „névleges egyház” elbukik, a végső harc Krisztus és a Sátán között véget ér, a világ birodalmai megdőlnek és Krisztus összegyűjti az övéit; a szentek a mennybe kerülnek, ahol uralkodnak vele, és elkezdődik a millennium.


1894-ben írta az Őrtorony: 1914 vége a bajok végének a dátuma lesz

1916-ban azt mondták, hogy a világháború a "szentek" elragadtatásában ér véget.1920-ban azt jelezték, hogy 1925-re megalakul a Messiás királysága, és békét hoz a világra. Isten elkezdi helyreállítani a földet. Ábrahám, Izsák, Jákób és a többi, Istenhez hűséges ember és pátriárka feltámad.

Ugyanebben az évben (1920) jelentette meg Rutherford a következő művét: Milliók élnek most, akik sohasem fognak meghalni!


1938: Az Armageddon már túl túl közel van, mint hogy a hívők megházasodjanak vagy gyermeket vállaljanak.


1941: Már csak "hónapok" vannak hátra Armageddonig.


1961: Az Ébredjetek! iratuk kijelentette, hogy Armageddon "a 20. században el fog jönni... Ez a generáció látni fogja a beteljesülését".

1966: 1975 őszén 6000 éves lesz az ember megteremtése, és „helyénvaló” hogy Krisztus ezeréves uralma elkezdődik.„Az idő elfogyott, ez nem kérdés”.

1971: „Jehova csatája” „hamarosan, a huszadik századon belül” elkezdődik.


1984: "Sok jel" utal arra, hogy a "vég" közelebb van, mint a 20. század vége.

1989: Az Őrtorony kijelenti, hogy az 1. században megkezdett keresztény misszionáriusi munka „a mi 20. századunkban befejeződik”. Később, amikor a folyóirat kötött kötetekben újra megjelent, a „XX. századunkban” kifejezést a kevésbé specifikus „napjainkban” kifejezés váltotta fel.

Bibliai értelmezések



Ez a lejobb indulattal is jövendölés.

A folyóiratban ez van leirva.

Az asztrológia és a jövendőmondás azt sejteti, hogy a jövőnk előre meg van írva. Vajon ez így van? A Biblia azt mondja, hogy eldönthetjük, miben hiszünk, vagy mit szeretnénk tenni, és a döntéseink befolyásolják a jövőnket (Józsué 24:15).


Isten imádóinak van egy további okuk is arra, hogy elutasítsák az asztrológiát és a jövendőmondást: a Teremtő a jóslás minden formáját elítéli. A Biblia a következőket mondja: „Ne legyen olyan köztetek, aki. . . jóslással foglalkozik, mágiát űz, előjelek után kutat, varázsló, aki másokat megigéz, szellemidézőtől vagy jóstól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez. Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos Jehovának *” (5Mózes 18:10–12).


Megkérdeztem aki jár hozzánk,azt mondta hogy ezek csak a szervezetet lejárató irások. Ők nem jósoltak soha. De meglepően ideges lett a kérdésem miatt. Valamit titkol? Azt éreztem be akar csapni.


Valaki ezt elmagyarázná nekem? Vannak más stiklijük is? Köszi.


máj. 13. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos van.


Jézus nem Isten....szerintük.


Kivettek az evangéliumokból.

A keresztet kínoszlopnak, a kegyelmet kedvességnek fordítják.

Az Új Szövetségben is előszeretettel Jehova nevét hadználják az Úr helyett


Tulajdonképpen nem ismerik Jézus Krisztus, már pedig Ő a jó Pásztor és az Ő juhai hallják a hangját és Őt követik.


Egyértelmű, hogy sötétségben tartják a híveiket a tévtanításaikkal...pl.megszűntek a gyógyulások, csodák...

Nem lehet Jézust imádni, mert nem Isten csak küldött.


Tömören, röviden. Elhatárolódnak Krisztus Mennyasszonyától.

máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Jehova Tanuiként" - " Vannak más stiklijük is?"


Első: egyes szám első személy.

Második: többes szám harmadik személy.


Nem stimmel a történet.

máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

2

A történet nem baj, hogy nem stimmel.


Az, hogy a JW tanúi nem stimmelnek az inkább baj.

máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Hazudsz.


Ezt onnan lehet tudni, hogy ezt nem írnád ide, ha ilyen történik.

Ugyan is mindenki tudja, hogy az általad megemlítettek hamis forrásból származnak, és a magyarázata hitehagyottak kiforgatott értelmezése.

máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Darkmoon80 ***** válasza:
máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

De milyen jó, hogy mindennap beszélnek Jehova tanúiról, így még többen hallanak a Biblia Istenéről, 83.Zsoltár 19. "Jehova".

Jézus is ezt mondta Atyjának a földön létekor, megismertettem velük a te nevedet.....

Milyen érdekes?

máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

6


Azt megkérdezhetem, hogy mire mész a nevével ?


Jézus azért halt kereszthalált, hogy megváltson minket a bűneinkből és átvigyen minket Isten királyságába a sötétség birodalmából. Aki segítségül hívja az Úr nevét megmeneküljön. Olyan nevet kapott, ami minden térd meghajol...

Az Úr neve Jézus.


Gondolom ezt lelkileg még nem tapasztaltad meg, azért nem is érted az Új Szövetséget...amit el sem olvastál.

máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Jézus is ezt mondta Atyjának a földön létekor, megismertettem velük a te nevedet....."


Félreérted Jézust.


Látod, ezért lenne érdemes kritikai forrásokat is olvasod, mivel a kritikusok a Tanú érvekre (vagy legalábbis annak egy részére) már reagáltak.


Tessék, itt van a reakció:


"Először is, Isten „neve” nem olyan értelemben vett személynév, mint az embereké (Béla, Zsuzsi stb.). A héberben a „név” (sém) fogalma ugyanis nem csak a megszólításra, megjelölésre utalt (mint pl. a 2Móz 3:16-ban), hanem a személy elvont fogalmát is pótolta, ami a héberben nem létezett. Ezért utalnak a zsidók a mai napig úgy Istenre, hogy ha-Sém, „A Név”, azaz „Ő”. Ha ezt tudjuk, egy sor bibliai mondat értelmet nyer. Például „naggyá teszem nevedet”: azaz jelentős emberré teszlek (1Móz 12:2). Isten népet szerez „a nevének”, azaz önmagának (ApCsel 15:14). Helyes ösvényen vezet „az ő nevéért”: mert ő az, aki (Zsolt 23:3). Az ő „neve” erősítette meg: ő maga adott neki erőt (ApCsel 3:16). Szent „az ő neve”, azaz ő egészen más, különleges (Lk 1:49). Hirdessék „nevemet” az egész földön: ti. hogy én milyen vagyok (2Móz 9:16). A „te nevedet” viseli ez a ház: te magad laksz e házban (1Kir 8:43). Szenteltessék meg „a te neved”: legyen szent a személyed (Mt 6:9). Nyilvánvalóvá tettem nekik „nevedet”: megjelenítettem előttük aki vagy, a lényedet (Jn 17:6). A „minden név felett való név” a Legnagyobb Személy (Fil 2:9). Az ég alatt „nincs más név”, amely megmentene: azaz nincs senki más, aki megmentene (ApCsel 4:12)."


[link]


Konklúzió: Jézus nem a "Jehova" nevet akarta megismertetni.

Egyrészt ez egy téves olvasat, amit abban a korban senki sem ismert, másrészt, a JHVH Tetragrammatont miért kellett volna zsidó vallást gyakorló emberekkel megismertetni?

máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Figyeljük meg a 4-es jehovista hozzászólását. Megszólalt meg is tudtuk milyen ez a szekta amit képvisel.


"Hazudsz.



Ezt onnan lehet tudni, hogy ezt nem írnád ide, ha ilyen történik.


Ugyan is mindenki tudja, hogy az általad megemlítettek hamis forrásból származnak, és a magyarázata hitehagyottak kiforgatott értelmezése."



Eleve a bátorságot ő hogyan veszi,hogy bárkinek ő azt mondja,hogy "hazudik"


Mindeközben ő van egy hazugságokat terjesztő veszélyes szektában. Vigyázzon mindenki aki ezekkel találkozik. Megjátszák hogy ők a szerény kis hivők,közben meg aki ebbe bekerül annak nagyon nehéz kijönni belőle,lelkiterrorizálás és egyebek.

máj. 18. 08:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Na,8-as te is leszel mindjárt minden. Hazug,gyülöletkelltő,és a többi,ezekből a műszavakból amit ezek használnak te is kapsz egy jelzőt. Ezekből megfigyeltem csak úgy árad a gonosz szellemiség ha kritikát fogalmazol meg velük szembe. Mostanában kérdéseket töröltetnek ha nekik nem tetszik. Nem akármilyen szellemi erőnek mentél neki.
máj. 18. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!