Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták miért vonzódnak a...

Ateisták miért vonzódnak a pogány vallásokhoz?

Figyelt kérdés
A 19. században az ateizmus terjedésével megnőtt az érdeklődés az okkultizmus, ezotéria és sátánizmus iránt és ez máig töretlen. Az olyan politeista vallásokat pedig mint az ókori egyiptomi, görög és római, felhasználja a mai szórakoztatóipar és nagyon népszerűek. Az egyistenhívő vallások viszont mint judaizmus, kereszténység, iszlám nem mondható népszerűnek az ateisták körében. Ha csak a filmipart nézzük, alig készülnek ilyen filmek, és ezekben is inkább negatív képet festenek az egyistenhívő vallásokról.

máj. 13. 11:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/202 anonim ***** válasza:
87%

Az ateisták azért ateisták, mert nem vonzódnak semmilyen valláshoz sem. [Nem hiszik isten(ek) lézetését.]


De már megint kezded?

máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/202 A kérdező kommentje:
Olvasd el amit írtam. Nem állítom hogy hisznek mondjuk Zeuszban, de vonzódnak a pogány görög valláshoz.
máj. 13. 11:53
 3/202 anonim ***** válasza:
0%

Ilyesmi akkor fordulhat elő, ha csak egészen felszínesen ismerik, mert akkor egyértelműen jobbnak tűnik, mint mondjuk a kereszténység a szexellenességével és az abortusztilalommal, meg az eutanázia tilalmával.

De ettől ők még mindig nem fognak hinni.

Az meg, hogy egy film mitől lesz izgalmas, megint csak más kérdés, és ezeket nem jó összekeverni. Attól még, hogy izgalmas a film, nem biztos, hogy te is úgy szeretnél élni.

máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/202 anonim ***** válasza:
100%

Engem kulturális szemszögből nyűgöznek le a különböző pogány hitek már gyerekkorom óta.

Érdekes és izgalmas történetek, amik rengeteget elárulnak az adott kultúra népéről, változatos rituálék és istentiszteletek, amiknek egy része a mai napig nem ismert, egy számomra sokkal bátorítóbb és szimpatikusabb világszemlélet (annak ellenére, hogy egyikben sem hiszek).

23/N

máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/202 anonim ***** válasza:
68%
Nekem szimpatikusabbak az emberszerű, gyarló istenek, mint egy mindent tudó, mindent látó, pöffeszkedő nagyra nőtt óvodás.
máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/202 A kérdező kommentje:
Egy ateista számára miért bátorítóbb és szimpatikusabb világszemlélet egy politeista vallás ami emberekről mintázott istenségekben hisz, ami ugye teljesen ellentmond a tudománynak, mig az egyistenhívő vallások Istene tudományos szempontból elfogadható?
máj. 13. 12:28
 7/202 anonim ***** válasza:
79%
Nekem meg nem, képzeld. Kicsit jobban megnéznéd őket, te is rájönnél. Szerintem ugyanaz a kategória a kettő, csak ugye az egyiknek nagyobb a hatalma, de ez jóságot vagy kíméletet azt nem adott neki... mint ahogy a többi istennek se a saját, kisebb hatalma. Mindegyiknek leginkább maga felé hajlik a keze.
máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/202 anonim ***** válasza:
87%

"az egyistenhívő vallások Istene tudományos szempontból elfogadható?"

Ezt pontosan ki mondta???

Pont az ellenkezője igaz: az egyistenek cáfolhatók egyedül.

Ezek az istenek garantáltan nem léteznek.

máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/202 A kérdező kommentje:
Azt mondod az egyistenek cáfolhatóak, de Zeusz, Héra, Poszeidón és a többiek nem? D:
máj. 13. 12:35
 10/202 anonim ***** válasza:
100%

6


Már hogy lenne elfogadható tudományos szempontból az a szakállas óvodás?

máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!