Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ti nem tartjátok...

Ateisták! Ti nem tartjátok gusztustalannak, hogy a keresztények ugyan olyan agymosó vallásként értékelik az ateizmust, mint amilyen az ő vallásuk?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésben olvastam, hogy a keresztények szerint az ateisták erkölcstelenek(?!) és rossz emberek. A tudósokat a "főpapjainknak" nevezik, és minden bizonyított tudományos tényt megpróbálnak vallási baromságokkal cáfolni.

Nem gusztustalan ez az egész, hogy a tudást, a vak hit szintjére próbálják lerángatni?


2010. aug. 5. 09:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
91%
Kezdjük ott, hogy az ateizmus nem vallás... és az ateisták nem tartanak össze, nincsen egyházuk, az egyetlen közös bennük, hogy nem ismerik el Istent.
2010. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
96%

Én még ezzel sehol nem találkoztam.

De ha nekik jó, hogy ezt gondolják, akkor gondolják, nem zavar. Ateista vagyok, de ha teljesen őszintén belegondolok, nincs tökéletes bizonyíték arra, hogy nekünk van igazunk és nem nekik.

2010. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
15%

Az ateizmus is egy vallás (mert te a tudományban és a tudásban hiszel). És ugyan olyan agymosott, mint a kereszténység. Mert bármily hihetetlen, a keresztények sem mind agymosottak és fanatikusak, nagyrészt elfogadják a tudományos tényeket. Sokszor össze is egyeztetik a hitükkel, de ez nem értem miért lenne undorító.

Szerintem az az igazán elvakult, aki a vallást holmi fanatikus szektaszerűségnek nézi, nem képes beismerni, hogy a keresztények is ugyan olyan emberek, mint az ateisták. Csak nekik nem mindenük az anyagi tudás, hanem inkább a teológiai dolgokat favorizálják.

2010. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
89%

Én ateista vagyok és nekem ez nem csak azt jelenti,hogy nem hiszek Istenben. Hanem azt is,hogy racionális és ésszerű gondolkodásra törekszem. Ugyanúgy nem fogok hinni a Görög Istenekben mint Jézusban.

A vallást a tömegek irányítására találták ki. (Tisztelet a kivételnek, mert van lásd Buddhizmus)


Eleve egy vallásosnak ha nem tetszik valami és nem azt vallja az embertársa amit ő akkor azt az embert kiközösítik és kifigurázzák. Persze a vallásosoknak mindig van válaszuk mindenre.


LÁsd:

Ateista:"Nem értem a csillagok mibenlétét."


Vallásos: "Nevezd Istennek"


Ateista:"HA van Isten miért hagyja,hogy jó emberekkel rossz dolgok történjenek?"


Vallásos:"Isten útjai kifürkészhetetlenek."


Ennyi, szóval ne állj le egy vallásossal mert megmagyarázza azt is,hogy mi a dolgod a földön.....pedig állítólag szabad akaratod van.......de azért fogadd el Istent....a szabad akarat ellenére is.

2010. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
7%

"Ateista vagyok, de ha teljesen őszintén belegondolok, nincs tökéletes bizonyíték arra, hogy nekünk van igazunk és nem nekik."


Te benned már munkálkodik, hogy megismerd az igazságot és a fény felé fordulj. :)


Szabad akarat:

Igen választhatod Sátánt vagy Istent.

Olvasd el a Jelenések könyvét azt látod mi lesz az ateistákkal és a Sátán híveivel.

2010. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
26%

Az ateisták pontosan olyan vallásos meggyőződéssel osztják az észt, mint a keresztények.

A legtöbb tudományfetisiszta ateistának pl gőzük nincs a kvantummechanikáról, extra dimenziókról, amikor már elkezd érdekessé válni minden, szubatomi szinteken a megfogható anyag már nem is olyan megfogható, nenm stabil, sőt, vannak teljesen ki nem számítható események. A világ keletkezéséről és végéről szóló elméletek pedig még kiforratlanok, és ellenőrizhetetlenek. A relativitáselmélet alapján jósoltak valamit a tudósok, amikor még azt sem tudják megmondani, hogy mi az a gravitáció, miért akkora, és hogyan működik, mi okozza. Vagy a sötét anyag/energia.

A fizika meg a tudomány nem zárja ki isten létezését, csak a teremtéselméleteket veti el.


Ez szerintem szubjektív dolog, van akinek isten léte ad egy mankót az élethez, mást meg ugyanez megriaszt/taszít, és kézzelfoghatóbbnak tűnő tudományokba kapaszkodik. Mind a kettő hit.


És van külömbség az ateisták (istentagadók), és az antiteisták (vallástagadók) között. (én az utóbbi vagyok)

2010. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
58%

Kérlek szépen a természettudomány meg az ateizmus az két külön műfaj, mert az egyik tudomány az ateizmus meg egy ideológia. És valóban, az ateisták valóban tudanak gyomorforgatóan fanatikusok, bántóak és nagyképűek lenni. Nem áll az, hogy az ateizmus tudományos, elvégre pont a legfőbb tételét nem lehet bebizonyítani, és azt sem lehet mondani, hogy a vallás, mint olyan tudomány-ellenes lenne.

A hit és az ész nem egymás ellenségei, hanem egymás testvéri kiegészítői.


Az igazi hit nem vak. Hiszek, hogy értsek!

[link]

2010. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim válasza:

Ez a két dolog...a tudomány és a vallás.Nos mindkettő lényegében arra keres választ hogy honnan jöttünk.Mi a célunk.Míg a vallás egy konkrét dolog miatt jött létre: Célt ad az emberiségnek hogy a társadalmat egy személy köré építsék vagy ha úgy tetszik stabilizálják a hatalmat, (pl: királyok vagy pápák)addig a tudomány a tapasztalatainkat gyüjti össze és ezt próbálja különböző hipotézisekbe gyúrni.


Én elmondom, a vallás az egyik legjobb dolog ami történhetett az emberiséggel.Megtanította őket szeretni.Nem érdekel hogy olyan dolog ami nem konkrétan igaz, az a lényeg hogy hatalmas konstruktív erővel rendelkezik mégha voltak olyan sötét dolgai is mint az inkvizíció.Ha csak tudomány lett volna lehet hogy már az ürben repkednénk holdbázisokat építve, de a társadalmunk hatalmas háborúkon ment volna keresztül, az is lehet hogy már kb a középkorban szétlőttük volna egymást atomokkal.Ki tudja...


A vallást az ateizmusnak tisztelnie kellene mint a múltból fennmaradt erekjét és nem vitatkozni a hívekkel.Mert a hívek függetlenül attól miben hisznekés miben nem, nagyon jó emberek és tisztelem őket, bár lehet nincs az ínyükre amit írok.Ez az én véleményem.Legalább büszkén fogok elkárhozni :)


JustFeelGood

19/F

2010. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
30%

Lehet, hogy keresztényként nem kéne válaszolnom, de azért megpróbálom.

1. Sem az ateizmus sem a vallás önmagában nem agymosás hanem világnézet. Hogy egyes emberek befolyásolhatók azt tudjuk. Ezek az emberek nem csak a keresztények hanem az ateisták táborában is megtalálhatóak. Ismerek párat, hidd el.

2. A keresztények sosem állították, hogy az ateisták erkölcstelenek. Azt állítják,hogy a morális törvények, amik szerint élünk/élnünk kellene Istentől eredő objektív morális törvények. Természetesen az ateisták között nagyon sok morális ember van, a magukat kereszténynek vallók között pedig erkölcstelen. De ez a kérdés nem a morál meglétére hanem forrására vonatkozik, és az az aggodalmat fogalmazza meg, hogy ha Istent mint forrást eltüntetjük, és hagyjuk hogy a "józan ész" diktáljon, akkor pár nemzedéken belül mindenféle morális perverzió fog bekövetkezni. Ugyanis a józan észnek van ám felettese, és az az emberi hatalomvágy, perverzió és korrupció. Ami minden embernek közös gyökere, világnézetre való tekintet nélkül.

3. A tudományos tényeket nemcsak nem cáfoljuk, hanem rengeteg keresztény (és más vallású) tudós van, sokan közülük pontosan a tudomány hatására kezdtek hinni Istenben.

4. Azt a kifejezést, hogy a tudósok az új vallás, a tudomány papjai, én is használom. Azért mert ez egy hasonlat, és az egyszeri nem hívő ember ugyanúgy viszonyul hozzájuk,mint mondjuk egy katolikus nénike a papokhoz.


Egy példát hoznék fel. Richard Dawkins, vezető ateista azt szajkózza, hogy a Biblia vak hitet vár el Isten követőitől. Egy keresztény tudós mesélte, hogy a fiatalok gyakran körbeveszik és kérdésekkel ostromolják. Az egyik ilyen, hogyan tudja összeegyeztetni a tudományt a vak hittel. Mire Ő elmondta, hogy a hit szó a Biblia szerint meggyőződést és megtapasztalást jelent. Tehát a vak hit nem szerepel a Bibliában. A tudás és bölcsesség pedig erény. Honnan veszitek ezt? Kérdezte a fiataloktól. Zavart csend, majd: Richard Dawkins mondta.....


Sok ateista ezzel indokol butaságokat. Hogy ez meg az az ateista mondta. Nos,ha a Bibliáról, Istenről, teológiáról beszélünk, akkor nehogy már abszolút tényként fogadjuk el valakinek a kijelentéseit, akit annyira lefoglal a valláskritika, hogy elfelejt vallási műveket megismerni és értelmezni. Ez olyan, mintha én írnék természettudományos könyvet....

Freya

2010. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ateizmus vallás akkor az egészség egyfajta betegség.
2010. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!