Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus csak elájult a...

Jézus Krisztus csak elájult a kereszten?! Mit gondoltok erről keresztények?

Figyelt kérdés

2020. aug. 21. 19:38
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
94%

Tudott segíteni az embereken ,gyógyított ,ételt adott stb.

Hús vér emberként élt a földön.

Keresztre veszítették:az áldozat hosszú haláltusája napokig is eltarthatott.

Megvolt írva, hogy keresztre feszítik,tudta hogy ujjá születik,annyira sem volt önző hogy meggyógyítsa magát..elálitsa a vérzés vagy lesújtson rájuk.Ez így volt megírva tudta hogy ujjászületik.

2020. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Az elvizesedett tüdő eléggé fulladásos halálról árulkodik...

Átszurták a tüdejét egy ládzsával ember XD, hogy ne halt volna meg, már ha tényként kezeljük a leírásokat.

2020. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mi van ha változtattak a Biblián, és csak kiegészítőtént írták oda a sok csodákat? Hal szaporítás, gyógyítás stb...
2020. aug. 21. 19:59
 4/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nem Jézust akarták megbüntetni, hanem a keresztet. Vagy Isten próbára tette a két latort.
2020. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
5-nek! Érdekes információ, köszi!
2020. aug. 21. 20:04
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor oldalát lándzsával megnyitották, abból vér és víz folyt, szóval nem. Ájult embert azért a rómaiak se nyilvánítottak halottnak.
2020. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Meghalt.


Máté 27-

46. Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?

47. Némelyek pedig az ott állók közül, a mint ezt hallák, mondának: Illést hívja ez.

48. És egy közülök azonnal oda futamodván, egy szivacsot vőn, és megtöltvén eczettel és egy nádszálra tűzvén, inni ád vala néki.

49. A többiek pedig ezt mondják vala: Hagyd el, lássuk eljő-é Illés, hogy megszabadítsa őt?

50. Jézus pedig ismét nagy fenszóval kiáltván, kiadá lelkét.

2020. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
4 Nem változtattak semmit. A Károlyi az egyetlen mai maximálisan megfelelő Biblia.
2020. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

5 Jézust, nem a keresztet.


Máté 27-

29. És tövisből fonott koronát tőnek a fejére, és nádszálat a jobb kezébe; és térdet hajtva előtte, csúfolják vala őt, mondván: Üdvöz légy zsidóknak királya!

30. És mikor megköpdösék őt, elvevék a nádszálat, és a fejéhez verdesik vala.

31. És miután megcsúfolták, levevék róla a palástot és az ő maga ruháiba öltözteték; és elvivék, hogy megfeszítsék őt.

32. Kifelé menve pedig találkozának egy czirénei emberrel, a kit Simonnak hívnak vala; ezt kényszeríték, hogy vigye az ő keresztjét.

33. És mikor eljutának arra a helyre, a melyet Golgothának, azaz koponya helyének neveznek,

34. Méreggel megelegyített eczetet adának néki inni; és megízlelvén, nem akara inni.

35. Minek utána pedig megfeszíték őt, eloszták az ő ruháit, sorsot vetvén; hogy beteljék a próféta mondása: Megosztozának az én ruháimon, és az én köntösömre sorsot vetének.

36. És leülvén, ott őrzik vala őt.

2020. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
4 Most is van gyógyulások tömkelege.
2020. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!