Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki számít igazi kereszténynek?...

Ki számít igazi kereszténynek? Isten minden keresztényt szereti? Honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 23:05
A kérdező szavazást indított:
Aki nem ünnepel születésnapot, karácsonyt
aki ünnepel születésnapot, karácsonyt
7 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Isten nem csak a keresztényeket szereti, hanem mindenkit.

Hogy ki számít annak, abban meg nem szeretnék okoskodni, azt meghagyom a szakiknak:) de röviden és tömören és definíciószerűen; az a keresztény, aki meg van keresztelve.

2020. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nincs összefüggés a kettő adat között.
2020. aug. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog megünnepelni Krisztus megtestesülését, de nem ettől függ, hogy ki keresztény és ki nem.
2020. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy nem karácsonykor született, és pogány szokás. És a szülinap is tilos.
2020. aug. 24. 23:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Az az érzésem, hogy megszállottan ellenségeskedést szervezel, a Tanúk ellen.

A Tanúk a Biblia teljessége alapján úgy döntöttek, hogy nem kivánnak részt vállalni ezekben.

Neked nem kötelező, mert nem tartozol Jehova népéhez.

Értehetetlen, miért nem hagysz fel ezzel?

Szerintem inkább töltsd meg a szivedet szeretettel, és élj továbbra is azzal a gondolattal, aminek magad jónak látsz.

2020. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 MBbpg ***** válasza:
100%

Attól, mert valaki ünnepli, nem lesz rossz keresztény, ahogy attól se, mert valaki nem ünnepli.

"Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve."

Róma 14:5

2020. aug. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Aki azt hiszi azon múlik, hogy ki számít igazi kereszténynek, hogy ünnepli-e a karácsonyt vagy nem, na az az aki nem igazi keresztény.
2020. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! Megpróbálok kezdő keresztényként élni... És szerintem is, Isten mindenkit szeret, hamár azt hallottam, hogy szeretetteljes. És kegyelmes is. Csak ugye a Jehova tanúi szerint aki ünnepli a többi ünnepet, kivéve a feltámadást az nem igazi. És, hogy a halál után aki bűnös az megsemmisül. És nem a Pokolra jut... Hülye vagyok ezekhez. Mármint még nem értem a vallást :)
2020. aug. 25. 11:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd a Bibliát. Ne az Őrtornyot!
2020. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%

Mint emlitettem, Mi nem a feltámadásáról emlékezünk meg, hanem a haláláról.

Sajnos már másodszor irod ezt. Ezért van az, hogy sok téves információ marad meg az emberekben.


A pokol pedig nem csak a Tanúk szerint nem kinzó hely.

Még is ellenünk kelt kizárólag maradandó haragot.

Vajon mit fognak még kitalálni.

2020. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!