Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui miért gondolják...

Jehova Tanui miért gondolják azt hogy őket nem szeretik,a hamis tanitásaikat nem szeretik sokan,akik az igaz kereszténységben hisznek,hogy van ez?

Figyelt kérdés

Személyes támadásnak veszik ha valaki eretneknek nevezi a tanitásaikat.

Náluk van egy kifejezés erre: "gyülölködő" aki nem sogadja el a hamsi tanitásaikat.Miért nem értik meg hogy nem velük van probléma hanem a hamis,tévtanokkal.


2020. aug. 7. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Az ő szempontjukból nem hamis, amit állítanak.

A katolikusok vallják a Szentháromságot.

Az unitáriusok tagadják a Szentháromságot: Egy az Isten.

Mégsem vallják egymásról, hogy "gyűlölködő".

De hát a jehovisták végül is zsidózó vallás,

és rájuk jellemző, hogy ha ellentmondanak nekik, az eltérő vélemény

helyett gyűlölködésnek bélyegzik.


A lelkiismeret és vallásszabadságot a világon elsőként a magyarok foglalták törvénybe, Erdélyben, 1568-ban január 6. és 13. között, a tordai országgyűlésen.


A hitviták kora lejárt tehát.

Ha a Jehova tanúi szekta (és nem felekezet) azt vallja, amit,

akkor rájuk hagyja az ember, nem becsmérli őket, mivel ők azt hiszik, amit. Ha nem ártanak vele senkinek, tiszteletben tartják az emberi jogokat, akkor higgyenek, amit akarnak.

2020. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok jehovista, de azt el kell mondanom, hogy általánosítasz. Volt egy jehovista nő aki heteken keresztül járt hozzánk, hogy megtérítsen (nem zavartuk el, mindig kedvesen fogadtuk), és bár néhány hét után rájött arra, hogy nem tud kigyógyítani a családom tagjait az ateizmusból/evangéliumi keresztény vallásból, emiatt többé nem jött, de ha összefutunk az utcán, mai napig rendesen el tudunk beszélgetni. Voltak jehovista barátaim is, nekik se volt semmi bajuk, amikor elmondtam, hogy nem hiszek.


Természetesen volt rossz élményem is a jehovistákkal. Egyszer mellém szegődött az egyik (amikor le akartam sétálni a városba). Nem zavartam el, a séta jobban telik társaságba. Mesélt nekem mindent (pl. Mihály arkangyal = Jézus, stb.), jó 5 km-t sétáltunk le egymás mellett. Ott az egyik pillanatban felhozta azt, hogy közel van az imaházuk (vagy mijük), és szívesen megmutatja. Megmondtam neki, hogy ateista vagyok, és bár megmutathatja az imaházát, de biztos, nem fogok oda elmenni soha. Erre vágott egy savanyú pofát, és hirtelen sietős lett neki, pedig ahogy mondtam, 5 km-t gyalogoltunk le egymás mellett.

2020. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

+2 vagyok:


Én nem teszek különbséget katolikus és jehovista között, mindkettő gondol valamit, és mivel a véleményszabadság mellett vagyok, nem ítélem meg azt, hogy mit gondolnak.

2020. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Arra gondolok,ha te elkezdted volna cáfolni hogy miért nem ugy van amit mond Mihály angyalról,egyből gyülölködő lettél volna a szemében.
2020. aug. 7. 09:54
 5/14 anonim ***** válasza:
#4: pl. a hozzánk látogató nővel szemben az öregapám (buzgó evangéliumi keresztény) heteken keresztül cáfolta a jehovista tanításokat, de egyikük se tudta meggyőzni a másikat, mégse tekintettek egymásra gyűlölködőként.
2020. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
csak akkor amikor kilptek az ajtón.
2020. aug. 7. 09:59
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez a saját véleményed, én nem hiszem.
2020. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor tévedek.ők soha senkit nem tartanak gyülölködőnek ha valaki nem ért velük egyet a tantételeket illetően. pedig kizárólag csak ők magukat tartják egy igaz kiválasztott vallásnak,és az összeset hamisnak,jó neked hogy ilyen pozitiv tapasztalatod van,sokaknak nem,itt az oldalon sem.
2020. aug. 7. 10:05
 9/14 anonim ***** válasza:
#8: a legtöbb vallás ilyen. Ne felejtsük el, hogy a katolikus vallás szerint egyedül a katolikus vallás üdvözítő (az ökumenikus istentiszteleteken is maximum egy imát mondanak el), a neonprotestáns vallások szerint a katolikusok mind mennek a pokolba Szűz Mária tiszteletéért, a muzulmánok szerint Allah az igaz isten, és Mohamed az ő prófétája. A zsidó vallás szerint a keresztény vallás egy szekta (ami az ő szempontjukból igaz is, főleg mivel az elején a keresztények is zsidóknak mondták magukat).
2020. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
+ Azt se felejtsük el, hogy amíg a katolikusok, kálvinisták, lutheránusok, muzulmánok már égettek meg embereket a hitükért, jehovistákról ilyent nem tudok. Lehetséges, hogy ők is megtennék (ha a törvény lehetőséget adna rá), de szerencsére már nem abban a korban élünk.
2020. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!