Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlámot miért nem tekintik...

Az iszlámot miért nem tekintik szektának?

Figyelt kérdés

Az iszlám vallás szerint halálbüntetés jár a hitehagyottaknak. Csak egy szekta öleti meg azokat akik kilépnek.


[link]



2020. aug. 29. 20:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/119 A kérdező kommentje:
# 10 Jézus nem mondta, hogy aki kilép azt meg kell ölni. Mohamed igen.
2020. aug. 29. 22:15
 12/119 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek a rámenős, fanatikusan erőszakos jehovista lunatikusoknak el kellene menni használt autót vagy biztosítast árulni. Egész sikeresek lennének.
2020. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/119 anonim ***** válasza:
26%

"Jézus nem mondta, hogy aki kilép azt meg kell ölni. Mohamed igen."

És ez min változtat?

2020. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/119 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Olvasd el, légy szíves, az első választ.

OTT VAN a szekta meghatározása.

NEM ATTÓL lesz szekta valami, hogy mit kötelező ott, és mit nem!

2020. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/119 anonim ***** válasza:
84%

#9

Pedig bármennyire is mondogatja, akkor se üldözi őket senki. Sőt vannak keresztények, akiket valóságosan üldöznek hitükért, de ezek nem a jehovások, hanem az etióp, szír, kopt keresztények. Náluk naponta, hetente szenvednek vértanúságot, na az üldözés.

2020. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/119 anonim ***** válasza:
21%

Ez hazugság. Az iszlám vallás szerint nem jár halálbüntetés annak aki elhagyja a vallást. A Korán vallásszabadságot hirdet:


2/ 256 Nincs kényszer a vallásban!


13/40 a te feladatod csupán az igehirdetés. A mi feladatunk a számonkérés.


10/99 Ha a te Urad úgy akarta volna, akkor mindenki hívő lett volna, aki csak a földön van. Vajon kényszeríteni akarod, ó Mohamed, az embereket, hogy higgyenek?


109 Mondd: "Ti hitetlenek! Nem szolgálom azt, akit ti szolgáltok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. És én sem szolgálom azt, akit ti szolgáltatok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. A vallásotok a tiétek, és nekem az enyém."



Valójában a Biblia parancsa az hogy halálbüntetés jár a hitehagyottaknak:


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6 - 9 Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!



Itt azt írja a Biblia, hogy a saját gyereked is meg kell ölnöd ha más hitre akar térni. Kérdező a te logikád szerint akkor a keresztény vallás egy szekta.

2020. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/119 anonim ***** válasza:
83%

"A Korán vallásszabadságot hirdet"

Így igaz.

Senkit sem erőltetnek BE a vallásba, ellentétben pl. a kereszténységgel.

DE a kitérésért halál jár!

Csak fejlett országokban ezt már nem erőltetik.

2020. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/119 anonim ***** válasza:
95%

"Ez hazugság. Az iszlám vallás szerint nem jár halálbüntetés annak aki elhagyja a vallást. A Korán vallásszabadságot hirdet"

Egyes muszlimok szerint igen. Mások szerint nem. Egyáltalán nincs egyetértés erről az iszlámban.

Lásd:

[link]

2020. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/119 anonim ***** válasza:
9%

"DE a kitérésért halál jár!

Csak fejlett országokban ezt már nem erőltetik."



Ez nem igaz. A Koránból idéztem neked. Persze ha mutatsz olyan Korán verset ami azt írja ki kell végezni a hitet elhagyókat, az más, de ilyet nem fogsz tudni mutatni, mert nincs ilyen vers.


A kereszténységet valóbban többnyire erőszakkal terjesztették, ebben igazad van és a kitérésért a Biblia szerint halálbüntetés jár.

2020. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/119 anonim ***** válasza:
68%

16/17 anonim

Egy értelmesebb szellemi fogyatékos fogalmazna ilyen szinten :


"109 Mondd: "Ti hitetlenek! Nem szolgálom azt, akit ti szolgáltok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. És én sem szolgálom azt, akit ti szolgáltatok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. A vallásotok a tiétek, és nekem az enyém."

2020. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!