Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A reformátusok is hasonlók...

A reformátusok is hasonlók mint a mormonok? Mennyire számít szektának?

Figyelt kérdés
2019. okt. 25. 22:11
1 2
 1/16 Ridamov ***** válasza:
75%
Én reformátusnak vagyok keresztelve (amúgy ateista vagyok) de úgy tudom, hogy ez a kereszténység minimalista ága. Legalábbis nekem dióhéjban ez jött le. Egyszerű ruhák, templom, nem túl díszes semmi, stb.
2019. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A katolikus mellette az egyik, sőt talán a legnagyobb keresztény egyház a református. Európában legalábbis.
2019. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A vagyoni helyzetet, a munka helyedet a reformátusok is meg akarják tudni alámerítkezéskor? Ha ki akarsz szállni akkor megpróbálnak visszatartani?
2019. okt. 25. 22:34
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

A református egyház egy keresztény felekezet, a mormon vallás egy álkeresztény szekta. Tehát semmi közük egymáshoz, semmiben sem hasonlítanak egymásra.

Mielőtt valaki nekem ugrik, az álkeresztényt nem a szó pejoratív értelmében használtam.

2019. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
100-200 év alatt az új bútor is klasszikus darabbá nemesedik a műkereskedők szemében. Mikor az első keresztények előadták más vallásúaknak Jézus feltámadását, szeritnem azon hanyatt fekve kalimpálva nevettek ezen. Jó pár száz év után már nem tűnik abszurdumnak, annyira a kultúra része lett. Kétszáz év múlva a mormonokat simán keresztényeknek fogják tartani...
2019. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

"Kétszáz év múlva a mormonokat simán keresztényeknek fogják tartani..."

Azért a mormonok már majd 200 éve léteznek, mégsem tartják őket annak. Ahogy a muszlimokat se tartjuk kereszténynek, pedig ők már a 7. század óta léteznek. Szóval valószínű, hogy nem egy adott vallás kora, hanem istenképe, teológiai nézetei teszik kereszténnyé.

2019. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, tudod, hogy a mormonok is Jézus személye köré csoportosítják az elveiket, bármilyen bizarrul is magyarázzák ezt. Az általad említett többi vallásnál Jézus korántsem központi alak.
2019. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
#3: Miféle alámerítkezéskor? Nincs olyasmi. És nem. Évente van egy hozzájárulás amit fizetsz általában decemberben és annyi.
2019. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Évente van egy hozzájárulás amit fizetsz általában decemberben és annyi."

Az kötelező? Azt hallottam hogy a hitgyüliben nem kötelező adományt fizetni. A reformátusoknál az?

2019. okt. 25. 23:37
 10/16 anonim ***** válasza:
#9: Nem kötelező, járhatsz istentiszteletre, de ha valami van pl. meghalsz csak akkor temet el a lelkipásztor ha kifizetnek visszamenőleg nem tudom mennyit.
2019. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!