Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlámot miért nem tekintik...

Az iszlámot miért nem tekintik szektának?

Figyelt kérdés

Az iszlám vallás szerint halálbüntetés jár a hitehagyottaknak. Csak egy szekta öleti meg azokat akik kilépnek.


[link]



2020. aug. 29. 20:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 anonim ***** válasza:
69%

"Ha te szankcionálod a vallás elhagyását az kényszer"

Nem igazán. Ennyire nem megy a magyar nyelv?

2020. aug. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 anonim ***** válasza:
68%

A te vágyvezérelt értelmezésednek köze nincs a valósághoz.

"Nincs kényszer a vallásban" azt jelenti hogy nem alkalmazhatsz kényszert a vallásba való betérésre és nem alkalmazhatsz kényszert a vallást elhagyni vágyókkal szemben sem.

Mutattam még több verset a Koránból. Nem tudom feltünt-e.

2020. aug. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 anonim ***** válasza:
23%

""Nincs kényszer a vallásban" azt jelenti hogy nem alkalmazhatsz kényszert a vallásba való betérésre és nem alkalmazhatsz kényszert a vallást elhagyni vágyókkal szemben sem"

Kár, hogy a kényszer szó nem azt jelenti amit szeretnél belemagyarázni...

2020. aug. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/119 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan azt jelenti amit írtam. Arról nem tehetek hogy neked ez nem tetszik. Attól hogy a te Bibliád azt írja, ki kell végezni a vallást elhagyókat, még nem jelenti azt hogy más vallásokban is így van. Saját vallásod borzalmait miért próbálod másra erőszakolni?
2020. aug. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem megy a magyar nyelv, tudod erre valóak az értelmező szótárak.

[link]

2020. aug. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 anonim ***** válasza:
80%
Ez már tényleg szánalmas. Azt írja "Kényszerrel eléri, hogy vki megtegyen v. abbahagyjon vmit." Vagyis pontosan azt jelenti amit írtam. A többi Korán vers amit hoztam szintén megerősíti ezt. Nem tudom miért jó neked ha hazudozol. Egy keresztény válaszoló pont ma sértődött meg azon hogy azt mondtam keresztényeknél feltűnő jelenség a hazudozás. Belinkelem neki ezt a beszélgetést.
2020. aug. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 anonim ***** válasza:
100%

"Vagyis pontosan azt jelenti amit írtam"

Amiről szó volt, az büntetés, nem kényszer. Mivel senkit nem kényszerítettek semmi megtételére, egyszerűen büntették a hitehagyókat.

Tessék a büntetés fogalma is. Nem árt ha gyakorlod a nyelvet...

[link]

2020. aug. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 anonim ***** válasza:
80%
Ha valakit megfenyegetsz hogy megölöd ha nem tér át a vallásodra az kényszer igaz? Ha valakit szintén megfenyegetsz hogy megölöd ha elhagyja a vallást, szintén kényszer. Kíváncsi vagyok meddig hazudozol még.
2020. aug. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/119 anonim ***** válasza:
31%

"Ha valakit szintén megfenyegetsz hogy megölöd ha elhagyja a vallást, szintén kényszer."

Ki és hol tett ilyen fenyegetést?

2020. aug. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 anonim ***** válasza:
0%

"Ki és hol tett ilyen fenyegetést?"


Például a Biblia:


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6 - 9 Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!

2020. aug. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!