Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak! Nem vettétek...

Vallásosak! Nem vettétek észre, hogy az emberiség mindig "elköltöztette" Istent? Először a hegyeken létezik, utána a felhők fölött, most pedig az univerzumon kívül. Mi lesz ha minden dimenziót felfedezünk?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Azt vettük észre, hogy lövésed nincs a vallásokról.
2020. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ok. még mindig váRock válaszokat.
2020. szept. 1. 17:08
 3/9 Mansour ***** válasza:
65%
Nem vettem észre. A hegyeken is él és a felhők felett is. És az univerzumon kívül is. Ha minden dimenziót felfedezünk, akkor még több helyről fogunk tudni, ahol jelen van.
2020. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Jó hát figyelj, Isten nagyon öreg...Miért kéne folyamatosan ugyanott lakni? Én egy lakást 5 év alatt megunok. Lehet kap néha egy-egy jó ajánlatot és úgy van vele, hogy akkor miért ne.
2020. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kérdésednél linkelted azt a cikket, ahol azt állítják, hogy Isten elköltözött. Én nem nagyon találtam a cikkbe ezt a részt, úgyhogy nehéz rá válaszolni, de lehet ez csak azért van, mert nem olvastam végig figyelmesen, csak átfutottam.


Sok ateista is azt mondaná, hogy hülyeség, hogy Isten lakik valahol. Maga a Biblia is azt írja, hogy nem lakik sehol, hanem mindenhol ott van. Sőt, van egy olyan ószövetségi történet is, ahol valaki meg akarja támadnia várost és azt mondja, hogy a mezőn ütközzenek meg, mert Izrael istene a hegyek Istene és nem a síkságé. Ezért Isten megbüntette őz, már nem tudom hogyan, de ez volt a lényege.

2020. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Hogy némely ember hova "költöztette" az Istent, akit képvisel, egy dolog.

Az Igazs Isten az élet forrása, nem költözik sehova, Most is ugyan ott van, ahol eddig volt. És marad is.

2020. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Sátorban is lakott.
2020. szept. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia,

Az igazság mindenkinek ott van a lelke mélyén ha felteszi a kérdést és elszámol 3ig..

Az a helyes válasz, ahol a nyugalmat és a békéjét is megtalálja az ember, ahol már nem ideges, sem aggódik ... ha ez picit furán is hangzik..


Egyébként mindenkinek van őrangyala érdemes meghallgatni az általuk súgott gondolatokat.

Az angyalokról bővebben, itt lehet olvasni pl.:

[link]

2020. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem vettétek észre, hogy az emberiség mindig "elköltöztette" Istent?"


Létezik olyan elmélet is, hogy Isten ott van mindenben, ami a teremtett univerzumban létezik. Lényegében önmagából áll az egész világegyetem. Így érthető, hogy mindentudó és mindenható.


Persze ez nyilván nem a zsidók által ránk erőltetett kaporszakállú haragos és bosszúálló "isten".

2020. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!