Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban Jézus mint angyal...

Valóban Jézus mint angyal váltotta meg az emberiséget?

Figyelt kérdés
vártak hozzánk tanitani és ilyennel előálltak hogy egy angyal váltott meg minket,vagy rosszul fogalmazták meg?
2020. máj. 20. 14:49
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
20 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
77%
Nem, a Biblia tisztán leírja, hogy ember lett.
2020. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

ki egy Angyal?


Isten lett emberré! 1000helyen irva vagyon.

2020. máj. 20. 15:07
 3/58 anonim ***** válasza:
62%
Az angyal ugyanúgy teremtmény, mint mi emberek. Az ember pedig nem képes önmagát elvileg megváltani, tehát angyal sem lehetett.
2020. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
64%

pont a lényegét veszik el a kereszténységnek ezzel az angyalozással

Mert ahogy a nagy egyházatyák mondják:

"Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen" - ez a mondat a görög egyházatyák megváltástanának alaptétele. Teózis

[link]

2020. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 KZitus ***** válasza:
45%

Szia

Úgy írtad ki a kérdésedet, hogy félreérthető/vezető lehet, és ez meglátszik az eddigi válaszokon is. Ki így, ki úgy érti.

Jézus a földön élt, és Krisztusként váltotta meg az emberiséget.

A Jézus Krisztusként ismertté vált személy nem itt a földön kezdte életét. Ő maga is beszélt arról, hogy mielőtt ember lett, az égben élt. Ezt mondta magáról:

János 3:13 "Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia."

János 6:38, 62 "Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem....Mi lesz majd, ha látjátok az Emberfiát felmenni oda, ahol azelőtt volt?"

János 8:23,42,58 "Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok....Jézus ezt mondta nekik: „Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem, és most itt vagyok. Nem a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Isten küldött engem....Jézus ezt mondta nekik: „Teljesen biztosak lehettek benne, hogy mielőtt Ábrahám megszületett, én már voltam.”

2020. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

"Úgy írtad ki a kérdésedet, hogy félreérthető/vezető lehet"


szia,aki értelmes ember ezt az egyszerű kérdést nem érti félre. ezen mi félreérthető?

2020. máj. 22. 12:40
 7/58 anonim ***** válasza:
36%
Angyal volt, de emberré lett. Isten nem halhatott meg az emberiségért, mert halhatatlan. Ilyen egyszerű tanítással nem vagy tisztában, hogy az Isten abszolút örökkévaló, sem szellemi sem fizikai halált nem halhat!!! Idézzem neked a Bibliát?
2020. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
72%

"Angyal volt, de emberré lett - Idézzem neked a Bibliát?"

Aha. Idézd, ezt honnan veszed?

2020. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
8-as ugy akarta irni Isten volt és emberré lett,ne kötöszködj vele. :-)
2020. máj. 23. 22:43
 10/58 anonim ***** válasza:
100%
ja,ha úgy akarta írni, Isten volt és emberré lett, akkor rendben van.
2020. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!