Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak! Mit gondoltok...

Vallásosak! Mit gondoltok arról, hogy Jézus Krisztus csak kómába esett a kereszten, de nem halt meg?

Figyelt kérdés
[link]

2020. szept. 3. 12:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2020. szept. 3. 12:22
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Ezt honnan vetted ? Jézust megölték ugye bár Longinius Római katona lándzsájával leszúrja !
2020. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Oda van írva!
2020. szept. 3. 12:33
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Azért szúrták meg mert tesztelték, hogy nem-e valami hasonló történt, mint ahogy mondod is, hogy nem-e kóma vagy csak elájult pl az éhségtől, kiszáradástól vagy bármitől.

Ilyen orvosi magyarázatot hallottam arra, hogy halál után elkezd bomlani a vér is és ez abban nyílvánul meg, hogy nem tudom már hova szúrva nem vér hanem víz szerűség távozik a testből. Ezért lett ugye keményen még meg is szúrva.

A kereszt halál lassú amúgy, de biztos. Ott a tüdőd "nyomja" elég keményen, van aki csak pár óráig, van aki napokig húzza a kereszten. Ez is inkább ilyen biológiai cucc.

De ha már ilyen merész feltételezésekbe mész és támadod a vallást akkor már egy olyat kellett volna legalább, hogy nem feltámadt, hanem csak a hívek vagy sírrablók vitték el a testét, mert erre nincs cáfolat vagy ellenérv, csak az hogy máshogy van megírva a történet. De a kereszthalál az biztos volt. Hogy utána ki mit hisz vagy ki mit gondol az más kérdés.

2020. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Aha. De akkor most kómába esett, vagy sem?
2020. szept. 3. 12:44
 6/19 A kérdező kommentje:
Én. Úgy sejtem, hogy kómába esett rövidet, majd meghalt. Én biztos, hogy belehalnék.
2020. szept. 3. 12:45
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

De ez is egy feltevés arra alapozva, hogy folyt némi vér is és nem csak víz. De most ez pl olyan, mintha azt mondanám, hogy nem bomlott le egyből a teste, hiszen halál után bomlik a test. Hát igen, de nem pár percen belül. De most oké, essen kómába, felébredt a kómából a sírban, ami előtt egy hatalmas szikla. A szikla el volt görgetve, az őrök összeesve. Ezt mivel magyarázza, ha magyarázza, mert nem olvastam végig?

Feltevésnek remek ez a kómás dolog, hiszen azt írták hogy... De ezt is írták, hogy a hatalmas szikla el volt görgetve, arra meg nem magyarázat a kóma vagy s tetszhalott állapot.

2020. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És azzal mi van, hogy a római katonák jól látták, hogy nem mozog a tüdeje? A szívét megtudták érezni a kezükkel, hogy dobog-e? Én úgy tudom, hogy a katonák vagy a kőnél voltak, vagy pedig az egész hegy vagy mi üres volt ember nélkül, és Jézus volt csak egyedül. És mi van azzal, hogy a kezei lyukassak? Hogyan tudod életben maradni? És azzal mi van, hogy a tanítványok előtt felment a fénybe? (Menny) biztos, hogy nem voltak berúgva, és illúzió se lehetett.
2020. szept. 3. 13:53
 9/19 anonim ***** válasza:

#8

Nem nagyon vagyok ilyen mértékekig vallásos 😅

De 2 variációt is hallottam már, egyik az ugye az hogy nem a tenyerében voltak a szögek, hiszen a felszögelés azt a célt szolgálta hogy tartsa meg, a tenyérnél a puha szövetek és a vékony csontok nem bírnak el egy akkora terhet, ezt tévesen ábrázolják mindíg és ha szegeztek is fel valakit akkor azt a csuklónál a 2 csont közé, ami már tud tartást adni.

A másik meg az hogy Jézus idején nem használtak szögezést, hanem csak felkötötték az embert a keresztre, ez csak később jött be, de átvették mert drámaibbnak hatott.

2020. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Érdekes. De biztos, hogy keresztre feszítették. Még az evangéliumok is írják. Kár, hogy nincs időutazás.
2020. szept. 3. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!