Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában említett nefilimek...

A Bibliában említett nefilimek óriások voltak?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy hibás fordítás miatt említik őket óriásként, viszont a Biblia is utal ilyesmire.


"És rossz hírét terjesztették Izráel fiai között annak a földnek, amelyet kikémleltek, mert ezt mondták: Az a föld, amelyet bejártunk és kikémleltünk, olyan föld, amely megemészti lakosait! A nép pedig, amelyet ott láttunk, csupa szálas emberekből áll. Sőt láttunk ott nefilimeket is, Anák fiait. Olyannak láttuk magunkat, mint a sáskák, és ők is úgy néztek ránk." (Mózes 4. 13:32-33)


Ha olyannak látták magukat hozzájuk képest mint a sáskák, és ők is úgy néztek rájuk, akkor ez utalhat a méretbeli különbségekre.



2020. szept. 3. 19:24
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

"A Biblia nem említ nefilimeket. Eredetiben ugyan nefilim szerepel, de annak a jelentése óriások."


Pont abban nem vagyok biztos, hogy az óriás nem-e félre fordítás.

2020. okt. 6. 22:54
 32/55 munyamunya ***** válasza:
65%

30as

Nem tudom, ki az a "ti", akik nem hisztek el valamit, de én nem is akarok senkit győzködni, csak a tényeket írtam. A nefilim szó gyökét a saját linkedben található, kék színnel kimemelt "napha" szóra kattintva magad is elolvashatod. Ezt a szótár ajánlja fel automatikusan, aminek a szerkesztői gondolom jobban ismerik a héber nyelvet, mint mi, és ők fontosnak tartották megjeleníteni a szó eredetét. A Strongban pedig azt is megtaláljuk, hogy nem kizárólag ezt az egy kifejezést használja az Írás az óriások nemeire (pl Refaim).

2020. okt. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
94%

A tudomány által alátámasztott tény, hogy a mai ember (homo sapiens) korábban párhuzamosan élt együtt különféle előemberekkel.

Szerintem valójában a nephilimek is ilyen előemberek lehettek, akik bár màr hasonlóságot mutattak a homo sapiensekkel, még barbár életet éltek, gondolkodásban is közelebb álltak az állatokhoz.

2020. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az előemberek - akik mondjuk 50000 éve éltek - kinézetre nem nagyon különböztek a mostani emberektől.

Még a neandervölgyiek sem, pedig ők pl. jóval erősebbek voltak.

Akik pedig 100000 évekkel előbb éltek, azok sem különböztek olyan rettenetesen, viszont róluk elég kevés emlék maradhatott.

2020. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
# 33 Javíts ki ha tévedek, de a különféle előemberek nem voltak annyival nagyobbak a mai embertől, hogy óriásoknak látták volna őket.
2020. okt. 22. 16:57
 36/55 anonim ***** válasza:
21%

Nem biztos, hogy a termetük miatt néztek rájuk így, hanem nehezebb, erősebb csontozatúak voltak náluk, az agytérfogatuk kisebb volt, de a fizikai erejük pont ezért nagyobb, mert az élelemszerzésben ez volt segítségükre a homo sapienssel ellentétben, ami már racionálisabban gondolkodott.

A Biblia nyelvezete szereti az erős, eltúlzott hasonlatokat.

Egyébként egy kigyúrt díjbirkózóhoz képest én is egy sáska vagyok.

2020. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan emberi faj, amelyik magasabb volt, de ott is 190 cm volt az átlag.

Az előemberek inkább alacsonyabbak voltak, bár jóval erősebbek, mint a maiak.

2020. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Ferdinánd Magellán és több európai felfedező említést tesz patagóniai óriásokról, 3,7-4,6 m magas őslakosokról. Természetesen nem bizonyított, hogy valóban éltek volna abban a térségben (vagy máshol) ekkora őslakosok.
2020. okt. 25. 12:32
 39/55 anonim ***** válasza:
20%
4 méteres ember már nem életképes.
2020. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 Anahystor ***** válasza:
68%
A kérdésre majd akkor térjünk vissza, ha előkerültek óriási emberek csontleletei, esetleg rájuk méretezett használati eszközök. Addig fantázia szülemény az egész!
2020. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!