Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában említett nefilimek...

A Bibliában említett nefilimek óriások voltak?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy hibás fordítás miatt említik őket óriásként, viszont a Biblia is utal ilyesmire.


"És rossz hírét terjesztették Izráel fiai között annak a földnek, amelyet kikémleltek, mert ezt mondták: Az a föld, amelyet bejártunk és kikémleltünk, olyan föld, amely megemészti lakosait! A nép pedig, amelyet ott láttunk, csupa szálas emberekből áll. Sőt láttunk ott nefilimeket is, Anák fiait. Olyannak láttuk magunkat, mint a sáskák, és ők is úgy néztek ránk." (Mózes 4. 13:32-33)


Ha olyannak látták magukat hozzájuk képest mint a sáskák, és ők is úgy néztek rájuk, akkor ez utalhat a méretbeli különbségekre.



2020. szept. 3. 19:24
1 2 3 4 5 6
 41/55 Anahystor ***** válasza:
76%

"Neve a patagón[1] szóból származik, amelyet Magellán használt a vidék őslakóira, akikről azt hitték, hogy óriások. A patagónok valóban nagy termetűek voltak a korabeli spanyolokhoz képest, de nem óriások." [link]


Patagóniai csontleletek között sem találni 3-4 méteres magasságú emberi csontvázat.

2020. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

“A kérdésre majd akkor térjünk vissza, ha előkerültek óriási emberek csontleletei, esetleg rájuk méretezett használati eszközök. Addig fantázia szülemény az egész!”


Nem releváns, a kérdés arról szól, hogy az író szó szerint értette-e, hogy óriásokról van szó, vagy csupán képletesen, vagy csak félre fordítás-e, nem pedig arról, hogy csak kitalálta-e. Hadd mondjam el olyan hihetetlenül egyszerűen, hogy te is megértsd, a Hófehérkében a Grimm testvérek szó szerint értették, hogy a 7 törpe az hét alacsony növésű lény, függetlenül attól, hogy csak kitaláció.

2020. okt. 28. 02:27
 43/55 Anahystor ***** válasza:
35%
Bocsánat, én konkrétan a patagóniai óriások kérdésére gondoltam (visszatérés...), nem a szó félrefordítására.
2020. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
45%
Igen. A Sátán agyalai lejöttek a földre s a nőkkel gyerekeket csináltak. Azok voltak az óriások, de nemcsak óriások voltak hanem varázserejük is volt. Zeuszt, Hercules s a többi állitólagos isten nem isten volt hanem a Sátán angyala s az ember közös gyermekei. Az ördög azért csinálta így ( mert ezek a neflimek sok évig éltek s gyerekeik is voltak meg varázsoltak s állatokkal is közösültek) hogy az emberek a késöbbi korokban őket istenként imádják s ne a mi Istenünket. Meg hogy ezek az embeteket elpusztitsák s ne szülessen meg Jézus aki megváltja a világot. De nem sikerült a terve az ördögnek. Ne feledjétek, Zeusz, Hére, Podzeidón, stb, nem voltak istenek csak a sátán démonai s az embetek gyerekei vagy azok leszátmazottjai. Erre 11 évrs koromban már rájöttem magamtól.
2020. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
10%

"Valahol olvastam, hogy hibás fordítás miatt említik őket óriásként, viszont a Biblia is utal ilyesmire."

Valahol olvastam, hogy jó a fordítás


"Akkor a csontjaikat miért nem találjuk? A dinoszaurusz maradványokat meg miért találtuk meg?"

Vagy feltehetjük magunknak a kérdést, hogy emberi kövületek miért nincsenek? És máris eljutunk az özönvízig ... És az óriás emberek még intelligensebbek lehettek, mint az átlagember. Az összefüggésnek pedig házi feladat utánanézni.

2021 van, felejtsük már el a milliárd éves Földet és az evolúciót

2021. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

45-ös!



Honnan veszed, hogy emberi maradványt találni? Vagy az a kérdés miért nem kövültek meg?

2021. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim válasza:
70%

Nézd meg a leleteket. Akkorák voltak mint egy szekrény. Anák fiait (Anunakkik)? A saját szemeddel is láthatod hogy kikről van szó.


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=9bK3JHexjqQ


https://www.youtube.com/watch?v=y47sh_iXpik


Egybeesések


https://www.youtube.com/watch?v=qtuIMUqet1Y


https://www.youtube.com/watch?v=I_Q8khLDIpI

2021. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
42%
Földönkívüliek voltak,ugyanúgy mint az összes többi faj az Ósz-ben. Az egész Ószövetség valójában földönkívüli találkozásokat ír le.
2021. febr. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Anahystor ***** válasza:
37%

Ha nem csak a képeket nézed meg, rögtön egy érdekes olvasnivalóra is rábukkanhatsz:

[link]

Nos itt van bőven tudományos cikkekre történő hivatkozás.


Én egyébiránt a leírásban nem találtam arra vonatkozó adatot, hogy a koponyák alapján ezek az emberek óriások lettek volna.


[link]

Ami furcsa Brien Foerster neve tudományos cikkben sehol sem szerepel.

A cikkben említett másik név April Holloway sem található meg tudományos vonatkozásban sehol.

L.A. Marzulli neve is csupán UFOkkal kapcsolatban, NEM tudományos vonatkozásban bukkan fel az interneten.



"A vizsgálatokban résztvevő genetikus a következőket mondta ..."


NEVE???


Az említett DNS vizsgálat eredményét szintén nem közölték egyetlen szaklapban sem, ezért kérdéses, hogy valójában megtörtént-e?

2021. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

"Ami furcsa Brien Foerster neve tudományos cikkben sehol sem szerepel.


A cikkben említett másik név April Holloway sem található meg tudományos vonatkozásban sehol."


Az a cikk ezek szerint minden bizonnyal egy hoax.

2021. febr. 23. 22:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!