Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A politeisták (hinduk és...

A politeisták (hinduk és egyes neo-pogányok) szerint a keresztények istene nem létezik, vagy csupán nem gondolják h egyedül ő létezik?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ezt nem tudom, de egy démonokkal foglalkozó ismerősöm szerint létezik, csak egy kisebb istenség.
2020. szept. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez változó szerintem. Például az ókori görögök szenteltek oltárt ismeretlen istennek is. Aki akár lehet a keresztény Isten is az ő szemszögükből, de inkább jelenti mindazokat, akiket nem ismernek. Pál apostol így értelmezte:

"Amikor ugyanis körüljártam és megszemléltem a bálványképeiteket, egy olyan oltárra akadtam, amelyen ez a felirat volt: ‘Az ismeretlen istennek.’ Nos, akit ti nem ismertek és mégis tiszteltek, azt hirdetem én nektek."


A hinduknál tudtommal ilyen nem volt és nincs is.

2020. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Római Birodalomban a pogányok elfogadták volna a keresztény istent is létezőnek. A gond az, hogy a keresztények nem fogadták el a pogány isteneket.
2020. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha és amennyiben definiáldod, mit jelent a "keresztények istene" kifejezés, tudunk értelmes választ adni a kérdésedre.


Nos?

2020. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
# 4 Yahweh, Ábrahám Istene, aki az ószövetségi prófétákat küldte majd a Messiást, Jézust.
2020. szept. 11. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:

négyes vagyok


Köszönöm a definíciót.

2020. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy az összes létező vallás által leírt isten/istenek ugyanannak a "valami"nek a különböző felfogása. Mivel, ha létezik ilyen magasabb rendű entitás, az számunkra teljesen elképzelhetetlen, emberi léptékkel fel nem fogható. Mi csak elképzelni tudjuk milyen lehet, tehát mindenki azt a formát részesíti előnyben, amelyiket a legközelebb érzi magához. És mivel mint írtam mi nem tudjuk teljesen felfogni, ezért egyik vallás istene sem teljesen tökéletesen tükrözi a valóságot.
2020. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balasa Bence ***** válasza:

Aki már olvasta pár kérdésem, tudja hogy a régi ősvallás híve vagyok:


A régi pogány" vallások többsége politeista volt Európában.


Az afrikai törzsi vallások közt volt és van ma is, amely szerint van egy mindenek felett álló isten, de ő maga a teremtés után visszavonult és az emberek felügyeletét kisebb" istenekre bízta rá.



A magyarság ősvallásáról ÉN SZEMÉLYESEN úgy hiszem hogy két változata van:

1: van egy istenpár (férfi és nő) akik teremtették a világot, vannak más istenségek: hadisten, mellettük vannak az ősök, segítő angyalok, segítő állatok

2:egy isten van, az öregisten, aki egy a világmindenséggel.



Én az elsőt vallom.



A három Ábrahámi vallás istene passzív isten, csak egyedül kiválasztottakon keresztül kommunikál az emberekkel.



Tehát létezik, de elég magába forduló típus.

2020. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!