Menny és pokol?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy egyed vallási fanatikusok pl hit gyülekezete , biztosan 100%ban tudja hogy ki van halál után ? Én is hiszek Istenben és Jezusban de azért azt nem mondom hogy pontosan mivan halál után biztos van valami, én hiszek benne de hogy mi menny pokol vagy reikamacio szerintem senki se tudja , de néhány hívő erőszakos Hogy igen is tudja ..
2020. okt. 3. 03:04
 1/5 MBbpg ***** válasza:
65%
Ez mégis miért csak a HGyre lenne igaz? Akik keresztények, azok szinte mind hiszik hogy van Menny és Pokol.
2020. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudni senki se tudja, de minden vallásnak, felekezetnek megvan a maga elképzelése erre. Szerintem menny és pokol is létezik, illetve ezen felül a purgatorium állapota is.
2020. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Azért van ez, mert a vallási fanatikusok összekeverik a hitet és a tudást. Egy erősen vallásos, gyülekezetbe járó ember szerint hit = tudás.


Nem érti meg, hogy ő pusztán egy vallási hiedelmet képvisel, ami vagy igaz, vagy nem. Ebben a témában Stephen King a "Kedvencek temetője" (vagy "Álltemető") című könyvében az egyik szereplőt beszéltetve értékes infókat oszt meg. Pont arra mutat rá, hogy a hit és a tudás NEM ugyanaz.


De ezt próbáld csak elmagyarázni egy fundamentalistának, nem fogja megérteni. Mert hogy "a Bibliában le van írva..." Most túl azon, hogy a Biblia nem szolgáltat bizonyítékot az eszkatologikus kijelentéseire, az ÉRTELMEZÉS kérdése is. És a fundi nagyon erősen hisz abban, hogy a vallási vezetői helyesen értelmezik a Szentírást.


Többször leírtam már, de ismét leírom: Isten nem létezésére számomra egyértelmű érv az, hogy milyen hívői vannak. Egy bölcs Istennek nem lehetnek ennyire buta hívei.


Üdv:


egy agnosztikus ateista

2020. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Állattemető
2020. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Ha valaki mélyen járja a spirituálitás útját, akkor lehet tudni nagyvonalakban. De ez sem biztis leírás, csak nagy általános szabályok.
2020. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!