Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Nagy Gergely...

Mi a véleményetek Nagy Gergely Kálvinista Apologetikusról, aki református lelkész és tételesen vitázik Katolikusokkal és próbálja megdönteni a nagy dogmákat?

2020. okt. 11. 00:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

#10

Őszinte leszek, egyet se. Csak próbáltam pozitív lenni, hogy biztos van olyan is, akinek tényleg komoly tudása van és elismerésre méltó vitastílusa.

2020. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

Itt található az egyik Nagy Gergely vitára való reakció.


[link]


Mindemellett - ha nem is tökéletes -, de nagyszerű vitázó a keresztény testvérem, aki nagyon jól átlátja a római katolikus hitrendszer eretnekségeit, a Szentírás és a római egyház által "Szent Hagyomány"-nak nevezett vallásos örökség feloldhatatlan ellentmondásait.

2020. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A protestáns keresztény oldalon vannak viták, de ezek kisebbek, mint amennyire a római katolikus oldal elszakadt - teológiájában és gyakorlatában is - a Szentírástól.


Más szavakkal a római katolikusok lényegesebb kérdésekben tagadták meg a Szentírást, mint amilyen kérdésekben a protestáns keresztények olykor vitatkoznak.

2020. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13%

Még egyszerűbb szavakkal: a legrosszabb protestáns keresztény irányzat is jobb spirituális szempontból, mint a római katolikus.


Megjegyzés: a jehovázók és a mormonok nem számítanak kereszténynek.

2020. okt. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%
Kinek tisztje ítélkezni a másik felett, bármilyen tekintetben? Hát, nem a miénk, tartozzunk bármelyik felekezethez. Egyedül Isten tisztje az ítélkezés. Amit érdekesnek találok, hogy a különböző felekezetek vezetői, pápa-pátriárkák, protestáns püspökök,érsekek tudnak egymásra testvérként tekinteni. Mi meg állandóan találunk valami olyan dolgot, ami miatt jól be tudunk szólni a másiknak. Krisztus ezt akarná? Kétlem! Krisztus szerint elítélendő a feszültségkeltés? Több, mint bizonyos. Ezért nem értem Nagy Gergelyt, lelkipásztorként ettől el kellene zárkóznia, mert ezzel a hívőket is erre készteti. Szerintem.
2020. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%

Protestáns oldalon a keresztények tudják egymást testvérként tisztelni. Én magam is keresztény testvéremnek tartom pl. Nagy Gergelyt. Ugyanúgy, ahogy Batiz Andrást is, vagy Chuck Norris baptista keresztényeket is a testvéreimnek tartom.


A római katolikus irányzat az 500 éve világméreteket elért keresztény reformáció óta rákapcsolt a dogmagyártásra, ma emiatt a teológiai különbség a protestánsok és katolikusok között (és a Szentírás és a római katolikus teológia között is) csak nagyobb lett. Az ortodox keresztények 1054 után szakítottak a római ággal, ők az első hét zsinat utáni zsinatokat és dogmákat már nem fogadják el.


A feszültség és a probléma okát én ebben látom (Szentírás ellenes római katolikus "Szent Hagyomány" burjánzása), nem Nagy Gergely keresztény testvérem tevékenységében, aki erre esetleg rámutat.

Ez kb. olyan, mint hogy a jehovázók is egyre több hamis világ vége dátummal jelennek meg, lepik meg az emberiséget, és a Tévedhetetlen Tanító Hivataluk ontja a b-Őrtorony számokat a sok hazugsággal.

2020. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát, vitatkozzon. 500 éve vitatkozunk dolgokon, szóval nem ő fogja ezt rövidre zárni. Pázmány Péter és Alvinczi Péter is vitatkozott. Úgy gondolom, hogy a mi teológiai tudásunk még nem nőtt fel hozzájuk.

Én ott hallottam Gergelyről, mikor ateistákkal vitázik, ahol már a vita elején leszögezi, hogy nem a meggyőzés a cél, hanem hogy egymást gazdagítsuk a különféle nézetek ütköztetésével. Ha egy katolikussal szemben is így áll a kérdéshez, akkor ez szimpatikus.

2020. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tislerics Máté ***** válasza:
80%
kiegyensúlyozott, türelmes és tájékozott de, elfogult és szűk látókörű.
2021. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!