Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire lehet hiteles a Tóra...

Mennyire lehet hiteles a Tóra és Biblia ha pl az özönvíz történetét máshonnan vették?

Figyelt kérdés

Az a Gilgames eposzból származik ami ugye régebbi.

Felmerül a kérdés,hogy tán olyasmi is bekerült az egyistenhívők szent könyveibe ami a pogányoktól származik?



2019. máj. 16. 14:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
44%
Alapból a Karácsony a pogány Napisten ünnepéből eredeztethető. Még annak idején a középiskolai történelem tanárom több tucat keresztény történetet és szokást vezetett vissza a pogány szokásokra, de nem biztos, hogy ezek alapján kell eldönteni, hogy mennyire hiteles.
2019. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
32%

"Az a Gilgames eposzból származik ami ugye régebbi."

Ha valami régebbi, akkor neked egyértelmű bizonyíték, hogy abból származik? Ha igen, miért? Miért zárja ki, hogy az eset megtörtént, de Isten csak később diktálta le Mózesnek, a Gilgames eposz pedig szájhagyomány útján íródott?


Pl. én csinálok valamit. Azt az esetet szépen kivesézik, leírják, majd évekkel később egy riporternek én magam diktálom le, hogy pontosan mi és miért történt. Te pedig rávágod, hogy a sztori nem tőlem van, hanem a korábbi írásokból ollózták össze, ami nem igaz, csak azért, mert azokat előbb írták le.


"Alapból a Karácsony a pogány Napisten ünnepéből eredeztethető"

Látod kérdező, ezért is lenne érdemes elgondolkozni, mert a karácsony sincs benne a Bibliában. A karácsony katolikus ünnep, nem egyetemes keresztény


"Felmerül a kérdés,hogy tán olyasmi is bekerült az egyistenhívők szent könyveibe ami a pogányoktól származik?"

Természetesen felmerül, de mi hívők ennek már rég utánajártunk

2019. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

"Ha valami régebbi, akkor neked egyértelmű bizonyíték, hogy abból származik?"

Ha két állítólag független forrásból származó, de gyanúsan egyező írásról van szó, akkor igen, egyértelmű hogy az utóbbi csak másolat.

Olvass utána a plágium fogalmának, szimpla logika az egész, talán még neked is menni fog!

2019. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 lilla64 ***** válasza:
92%

"A karácsony katolikus ünnep, nem egyetemes keresztény"

Nemcsak a katolikusok tartják,hanem más felekezetüek is.

Sőt sok nem keresztény is ünnepli a szeretet ünnepeként.

2019. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
10%

"Olvass utána a plágium fogalmának, szimpla logika az egész, talán még neked is menni fog!"

A plágium hogy jött ide?

Tehát a példám alapján azt mondod, hogy mégsem én diktáltam a történetemet:)

Komolyan kérdezem, miért nem érted meg a példámat? Tényleg ennyire szűk látókörű vagy? Olvasd már el a 2. hszt, onnan, hogy "pl."


Sosem csináltatok a munkahelyen tréningen olyat, hogy egy sztorit továbbadtok egymásnak, és megnézitek, hogy a végén mekkora az eltérés az eredetitől, mikor már vagy tíz emberen átment?

Természetesen lehetne plágium is, de a 2. hsz alapján logikailag nem kizárható az sem, hogy a Biblia sztorija az eredeti, úgy, ahogy indokoltam. Logikailag azt sem tudod (és meg sem próbáltad) cáfolni. Ezért épül csúsztatásra a materializmus, tehát nem igaz. Na látod, ez perdöntő megállapítás. Nem vagytok tisztességesek, ez most is nyilvánvaló.

Ha meg nem értesz valamit a 2. hsz-ből, akkor kérdezz! Pont azt írtam, hogy miért nem feltétlen plágium. Okoska:))

Olvass, értelmezz!

2019. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
10%

"Nemcsak a katolikusok tartják,hanem más felekezetüek is."

És, attól még lehet katolikus, de pont nem ez volt a lényeg. Nem olvastad a kérdést és a hozzászólásokat?

Bocs, de te tényleg ennyire butus vagy, vagy diszlexiád van? Komolyan kérdezem.

Bibliáról kérdeztetek + a karácsonyt is bizonyítékként hoztátok.


"Sőt sok nem keresztény is ünnepli a szeretet ünnepeként."

Tényleg? Az ég meg kék, ugye?:)


Ecsém, maradj már a tárgynál, vagy ne írj semmit, mert ez így elég nagy blődség, amit művelsz

2019. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

"Tehát a példám alapján azt mondod, hogy mégsem én diktáltam a történetemet"

Nem, a példád egyszerűen bukta, mert a Gilgames eposz nem a keresztény istenről szól, tehát nyilván nem ugyanaz a sztori ket szemszögből, hanem egy sztori és egy másolat. És ugye ami először készült, az nyilván nem lehet a másolat.

2019. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
A 35-ös azt akarja elhitetni, hogy volt a Gilgames eposz, ami kitaláció, majd később az Isten véletlenül pont ugyanilyen módon akarta kiírtani az emberiséget, így a Biblia viszont igaz. Nagyon valószínű mondhatom.
2019. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Akárhonnan vették is, ha igaz, akkor hiteles.Ha megtörtént - és miért ne történhetett volna meg? - akkor az azt leíró forrás - és az azt idéző írás hiteles.

Nem az számít, ki mondja, hanem az, hogy mit.

.

A történelemkönyvekben szereplő, a magyarok vándorlásáról. a honfoglalás előtti idők történéseit taglaló történetek is kétségesek? - hiszen azok a kereszténység felvétele előtti történéseket írják le.

2019. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Az a Gilgames eposzból származik ami ugye régebbi."

Nincs ebben semmi meglepő. A közel-keleti népek szemléletmódja hatott egymásra. Miért lenne kevésbé hiteles a Biblia, ha a zsidó szerzőkre hatott pl. a mezopotámiai irodalom?

Egyébként merőben más a istenképet mutat az özönvíz története, mint a Gilgames eposz. Ezeket a felületes olvasó nem veszi észre, de a korban nagyon is értették.


"A karácsony katolikus ünnep, nem egyetemes keresztény."

:D Milyen jó, hogy a katolikus szó amúgy egyetemest jelent.

2019. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!