Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit a véleményed erről??

Mit a véleményed erről??

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves fiatal férfi vagyok, lenne egy kérdésem hozzátok! A családom Római Katolikus vallású, nem vallásosak annyira de szépen tisztességesen élnek békességben, szeretetben, dolgoznak, munkás emberek! Jártam 3 hónapja hit gyülekezetbe ahonnan ki leptem! Olyanokat beszéltek hogy aki nem tér meg az ISTEN ellensége akiben Nincs Jézus Krisztus az a pokolba jut ítélet alatt van, hiába vagy jó ember akkor is ha Nem vagy hites akkor is pokolra jutsz, szóval így ilyeszgetik az embert! Meg hogy aki nem tér meg az ISTEN ellensége! Én azt mondom ez butaság! Hogy kössek Istennel szövetséget mikor a földön elek? Azt mondjak aki nem tér meg az ördög oldalán van és ISTENNEK ellensége! Szerintem ez agymosas! Ez nem igaz!
2020. okt. 15. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ámen
2020. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Az összes vallás agymosás, arra való, hogy a gyenge emberek háríthassák magukról a felelősséget a döntéseikkel kapcsolatban és hogy legyen mibe kapadszkodniuk.
2020. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Hit Gyülekezete barmokból áll. Ha keresztény akarsz lenni, akkor keress valami mást.

#2 Egyáltalán nem erről szólnak a vallások.

2020. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-ás akkor milyen felekezetet keressek?
2020. okt. 15. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez tőled függ. Lehetsz katolikus vagy baptista, református, stb., amelyik közel áll hozzád. Lehetsz más vallású is, ha az szeretnél lenni. Rajtad áll az egész, nem dönthetek helyetted, mert akkor a saját vallásomat (iszlám) mondanám.
2020. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Az szép,mondhatni ugyan ilyen dolgokat mondanak más hitt gyülekezetben is pl a zsidóknál és az iszlámoknál is, szerintem jól tetted hogy kiléptél,attól még keresztény maradsz és szeret isten.
2020. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MBbpg ***** válasza:
0%

"Mindez pedig Istentől van, a ki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus által, és a ki nékünk adta a békéltetés szolgálatát;"

2 Korinthus 5:18

Ebből szerintem kiderül, hogy megtérés előtt Isten ellenségei voltunk (hiszen bűnben éltünk), máskülönben a megbékéltetésnek semmi értelme.

Az pedig, hogy a HitGyülin kívül ne lehetne üdvözülni, hülyeség - mondom ezt HitGyülisként... Ilyesmit tehát valószínűleg nem a gyüliben hallottál.

2020. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

#7

Nem tudom. Minap egy hitgyülis nagyon hangoztatta, hogy aki a katolikus hit szerint, azt gyakorolva él, az nem üdvözülhet. Erre hozta Nagy Gergely egyik írását, hogy mennyire igaza van. Gondolom nem a kisujjából szopta ki, hanem a hitgyüliben tanulta, hiszen oda jár, azt a felekezetet képviseli ezen az oldalon.

2020. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2020. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ijesztegetik, fenyegetik, riogatják
2020. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!