Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ha létezik is, nem...

Isten ha létezik is, nem törődik az emberekkel? több lenn

Figyelt kérdés

2 lehetséges válasz létezik arra, hogy létezik-e isten:

1. nem

2. létezik, de elhagyta az embereket, vagy simán itt van de nem törődik velük


Ha belegondolsz józan paraszti ésszel, logikával, csak ezt a két válasz juthat eszedbe, mert ha az isten jóságos volna, ahogy a biblia írja, akkor bizony segítené a teremtményeit, gondoskodna róluk, és nem burkolózna titokzatosságba, illetve szívódna fel...



2020. okt. 15. 19:21
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Igen feltételezem, sőt hiszem is. Én azt gondolom, hogy Isten jóságos, de ha nem is így lenne, akkor sem az határozza meg a létezését vagy nem létezését, hogy jóságos-e.
2020. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy nem létezik, hanem hogy nem jóságos. ez könnyen levezethető, sima logika alapján, csak olvass vissza. barátaim, csak 2 lehetőség létezik, ahogy a leírásban is írtam...
2020. okt. 16. 21:32
 23/49 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Az is egy lehetőség, amit mondtam, hogy Isten nem úgy definiálja a jót, ahogy te.


Nem érted mit jelent az, hogy Isten. Ha Isten azt mondja, hogy Ő jó, akkor Ő jó, nincs más lehetőség. Ha azt mondja, hogy az a macska, ami előtted van az egy tehén, akkor bizony az egy tehén. Ezt jelenti Mindenható Istennek lenni.

2020. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
sőt ott va a felsőbb jó is. Az embernek az lenne a jó ha örökké élne, és gondtalanul ,de biztos ez lenne jó a világnak is?
2020. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

Isten számára az emberek szórakozást jelentenek. A következő hozzáállással:

Számára nem rossz az emberek szenvedése és halála. A kárhozattal szemben pedig mindenki megvédheti magát.

2020. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Igen, utolsónak igaza van:

"Mint barátaimnak, azt mondom nektek: ne tartsatok azoktól, akik megölik a testet, de többre nincs hatalmuk." Jézus is azt mondta, tök mindegy ha megölnek, rákot kapsz. Kit érdekel, úgyis van másvilág, a lelked mindentől többet ér, ha elkárhozik az a baj. Mi azt tartjuk jónak, ha sokáig élünk. Ki tudja, nem-e az a jó, ha ebből a porfészek Földről minél hamarabb elmegyünk. Ahogy nagymamám mondta: "Nekem már akkor lesz jó, ha a Föld alatt vagyok, mert akkor békén hagynak."

2020. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy a lelked számára a tested szenvedése/halála nem csupán tapasztalat, amitől nem hogy kevesebb hanem egyre több és több lesz?
2020. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
46%

1János levélben ez áll: "mert az Isten szeretet"

Tehát ahol van szeretet - ott van I., ahol nincs, ott nincs. Ennek fényében az, hogy "törődik" nem értelmezhető, nem házmester, érdekképviselő szakszervezeti elnök. Nem.

S z e r e t e t

2020. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
52%

"mert az Isten szeretet"


Ha Isten a szeretet, akkor hogyan lehet a Seregek Ura is? Ez némileg ellentmondásos... Vagy megunta a háborúskodást?

2020. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, kissé szűklátúan nézed a dolgokat, hogy csak ez a két válasz jutott eszedbe.


De megmondom neked, miért burkolózik titokzatosságba és szívódik fel..

Mert csak akkor keresed, amikor szükséged van rá, pontosabban egy természetfeletti segítségre, mert bajba kerültél. Addig meg nagy ívben tojsz rá, meg arra, hogy ő mit vár el tőled.


Olvasd el ezt: [link]

2020. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!