Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ha létezik is, nem...

Isten ha létezik is, nem törődik az emberekkel? több lenn

Figyelt kérdés

2 lehetséges válasz létezik arra, hogy létezik-e isten:

1. nem

2. létezik, de elhagyta az embereket, vagy simán itt van de nem törődik velük


Ha belegondolsz józan paraszti ésszel, logikával, csak ezt a két válasz juthat eszedbe, mert ha az isten jóságos volna, ahogy a biblia írja, akkor bizony segítené a teremtményeit, gondoskodna róluk, és nem burkolózna titokzatosságba, illetve szívódna fel...



2020. okt. 15. 19:21
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
52%

"Addig meg nagy ívben tojsz rá, meg arra, hogy ő mit vár el tőled."


Egy szerető atya szeretete feltétel nélküli, ahogyan a szülő szereti a gyerekeit. Ha Isten maga a szeretet, akkor csak szorosabb lehet a kötelék attól, mint amit egy szülő érez a gyermeke iránt.


Egy szülő akkor is segít a gyermekének, ha a gyermeke tojik rá, nem teljesíti az elvárásait.

2020. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

"Egy szülő akkor is segít a gyermekének, ha a gyermeke tojik rá, nem teljesíti az elvárásait."


Neked van gyereked? Mert szerintem nincs, ha ilyet írsz.


Ha nem hív fel a gyerekem, nem keres, akkor honnan tudom a búsból mi van vele?

Csak ha felhív, hogy anya nagy baj van, akkor persze segítek. De ha te soha nem keresed az Istent imával, akkor mit akarsz?

2020. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Anahystor ***** válasza:

"Ha nem hív fel a gyerekem, nem keres, akkor honnan tudom a búsból mi van vele?"


Onnan te ..., hogy ÉN hívom fel és kérdezem meg tőle!!!

2020. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
80%

"Neked van gyereked? Mert szerintem nincs, ha ilyet írsz."


Képzeld, van gyerekem! Ha nem hív, akkor biztosan azért nem teszi, mert éppen fontosabb dolga van, ettől még szeretem, nem fogok megharagudni rá.


"De ha te soha nem keresed az Istent imával, akkor mit akarsz?"


Mivel Isten mindenható, mindentudó is, mindennel egyfolytában kapcsolatban áll az általa teremtett valóságban (csak így lehet mindentudó!). Isten nem egy kaporszakállú bácsi, aki a trónusán ül és hallgatja a betelefonáló lelkeket. Ha ezt gondolod, nagyon tévúton jársz!

2020. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
19%

Pedig csak engem igazol, ha valaki nem keresi az Istent, akkor az soha nem fog rátalálni. Sajnálom ez így van.

Az meg tök baromság, ha szarik a fejedre a gyereked, akkor még te hívod fel. A régi időkben, ha nem hívta fel vagy kereste a szülőt jó ideig a gyereke, még ki is tagadták és mondták neki, hogy büdös haszontalan, ezért hoztalak én a világra?

Ez a mai társadalom kifordult önmagából.

2020. okt. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Csak a mai világban az ember gyerekének több száz esetleg ezer km-re kell költözni a szüleitől, ha normàlis fizetèst akar, esetleg egyszer sajàt hàzat, ès rohadtul nem tudunk hetente hazalàtogatni.


Viszont képzeld el a szüleim fel szoktak hívni, ès nem tagadtak mèg ki azèrt mert egy hètig nem vettem fel. Éjjel 2-ig dolgozok. Akkor màr nem hívhatom vissza

2020. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
19%

Az utolsó válaszodban benne a lényeg


Az Istened szarik a fejedre, de imádod így is. Ha a gyereked teszi ugyanezt akkor kitagadnàd.

2020. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
58%

"ha valaki nem keresi az Istent, akkor az soha nem fog rátalálni"


Lehet nem is cél, hogy keressük! Ha Isten teremtette a világegyetemet, és mindenható/mindentudó, akkor nincs szüksége arra, hogy imádkozz hozzá, hiszen közvetlen kapcsolata van veled, mindentől függetlenül.


Hidd el, tökéletesen tisztában van az állapotoddal, gondjaiddal. Már akkor tisztában volt vele, amikor megteremtette ezt a világegyetemet, mivel időtlen is ha mindenható (nem hat rá az idő, ami a teremtett világegyetem része - tér - idő).


Csak egy tökéletlen, hiú, önző, esendő "istennek" lehet szüksége imádatra! Pontosan így írják le a Bibliában a zsidók az "istenüket". Érdekes, pont mintha egy esendő ember lenne ez az "isten" is...

2020. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

"Lehet nem is cél, hogy keressük!"

Lehet... Ám lehetne egy hangyányit elvontabban, szellemibben gondolkozni ezen? Mert akkor más irányt vesz a keresés, nem olyan keresés ez, mintha nem találod a kulcs-csomót, bár ez is "kulcs" lesz valamihez.

Nézzünk egy kicsit a nagy régiek felé, hogy miként nevezték I.-t, mi volt istenszinoníma?

ókori görögök, platonikus: Egy. "Legyetek Egyek"

És későbbi, új platontikusok: Jelenlét.

Sokan: I. megismerése és az önismeret egy. X

Skolasztika, Duns Scotus: Esse est Deus. Isten a Lét.

Sok korai és későbbi gondolkodó: Megismerés (gnózis)

A szeretett tanítvány: Szeretet. (bár ezt már egyszer mondtam, és nem aratott sikert:)

Az Ács Fia: Út, Igazság, Élet

Ennek fényében talán jobban megragadható, mit is keresünk?

2020. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
58%

"Ennek fényében talán jobban megragadható, mit is keresünk?"


Az általad felvázolt definíciókkal nagyrészt egyet is értenék, de ez az Isten nyilvánvalóan nem a Bibliában lakozik, nem a zsidók "istene", és továbbra sem vár el imádatot, az élet nem próbatétel, és így tovább...

2020. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!