Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui miért terjesztik...

Jehova tanui miért terjesztik ezt a valótlanságot?

Figyelt kérdés
most értem a végére a két kiadás összehasonlitásában,a Károlit és az ismeretlen "szerzőjű" újvilág kiadást tettem egymás mellé,és borzalmas és primitiv áthamisitásokat véltem felfedezni,de még egy régebbi forditást is előszedtem ami gyakorlatilag azonos a Károli félével. Sok vers hiányzik,teljesen más értelmet adva átfogalmaztak sok sok helyen verseket,most vagy ennyire hozzá nemértő emberek kreálták az ujvilág forditást vagy nem is tudom,de én laikusként hitelesebb fórditást tudnák késziteni. Ők mindenhol azt terjesztik,hogy csak modernebb a fórditás,ez hazugság,lehet akartatlan hazugság de az,mert teljesen más a biblia értelme az ő tollukból. Nem értem hogy aki tagja eme szervezetnek nem nézz ennek utána? Se fórditót a könyvön nem találtam se semmit,de borzasztó számomra ez a kiadás.Ha szándékosan terjesztik ezt annak tudatában hogy ez egy átirt felületes kreálmány akkor az nagy baj.
2020. okt. 19. 14:41
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Egyiktől megszabadulhatnál akkor.
2020. okt. 19. 15:31
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező,

Közel húsz évvel ezelőtt, és még előtte is hosszú évtizedekig, még Mi is a Károli forditást használtuk, és semmilyen más értelmet nem vittünk bele, ugyan azt hirdetjük, amit akkor a Károliból. Ugyan úgy Jehova messiási királyságáról beszéltünk, nem fogadtuk el a háromságot, és semmi sem változott ebben, ami a hitünket illeti. Nem tartjuk a karácsonyt a húsvétot, a nemzeti ünnepeket, nem vonulunk katonának, ahogy akkor sem.


ennél fogva lehet hogy belekötsz a Forditásba, de a lényegen és a tényen semmi nem változott, akármilyen forditást is olvasol. Nekem olybá tűnik, hogy már nem tudod milyen hibát találj, hogy embereket befolyásolj a haragra, gyűlöletre.

Pedig a keresztény ember, béke szerető, sőt mi tőbb békeszerző.

Ami ezt jelenti, hogy tesz is a békéért.

(Máté 5:9) 9 Boldogok, akik békére törekednek, mivel Isten fiainak fogják őket hívni.

2020. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

---Jehova messiási királyság---


Na egy új tantétel,ilyen zagyvaságot még nem hallottam,látom újit az örtorony. Te,ha elötted miért nem olvasod,az ilyen baromságokat terjesztitek,nincs olyan hogy jehovai megváltás! A Megváltó Jézus Krisztus Isten fia. Szándékosan értetlenkedtek,vagy ezt a sok marhaságot hol tanitják nektek,a hétvégi tréningeken.Én se vagyok egy észkombájn de akik ott vannak azok közt és tudós lennék,már elnézést!

2020. okt. 19. 15:53
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem Én vagyok az érthetetlen, hanem kiforgatod a szavaimat.

A messiási király Jézus Krisztus, akit az Atyja helyezi ebbe a pozicióba, az ezer éves uralom alatt. Senki nem mondta, vagy terjesztette, hogy Jehova a megváltó. Ez pedig a Bibliában van, amiről ir az örtorony is.

(Dániel 7:13, 14) 13 Néztem tovább az éjszakai látomást, és íme, egy emberfiához hasonló valaki jött az egek felhőivel. Bebocsátást nyert az Öregkorúhoz, és egészen elé vitték. 14 Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg.


Az Őrtorony folyóirat, a Biblia alapján iródik.

2020. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

---Az Őrtorony folyóirat, a Biblia alapján iródik.---



Nem,Nem, az Örtorony az ujvilág alapján kreálódik,az ujvilág nem biblia,hanem egy vallási dogmákhoz igazitott randán elferditett kiadás.

2020. okt. 19. 18:37
 16/24 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod. Nem mondta senki, hogy kötelező elfogadni amit irtam. De ha megnézed a más forditású Bibliát, ott a prófécia, ugyan azt irja, hog az ember Fiát, vagy is Jézust az atyja elé viszik, és Ő hatalmat fog adni neki.


További békés estét neked.

2020. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
viszont.
2020. okt. 19. 19:29
 18/24 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Már régóta használtuk a Károlyi-féle Bibliaforditást, mielőtt megjelent volna az Ujvilág forditásu Biblia. Ha annyira más lenne a két könyv között a különbség, akkor hogyan tanithattuk pl. a Károlyiból azt a témát, hogy mi történik velünk a halál után? Mert a Károlyiban ugyan az van leirva, ami a mostani forditásu Bibliában. Lehet más szavakat használtak, de az értelme teljesen azonos. Pl.: a Prédikátor 3:19-21, valamint a 9:7,8,12-es verseket olvasd el a Károlyiban, majd olvasd el az Ujvilág forditásu Bibliában. Ezt csak egy példaként irtam. A kettő között értelmezés szempontjából nincs különbség. Üdv: Judit!

2020. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

---A kettő között értelmezés szempontjából nincs különbség.---



Dehogy van! Szinte azonos! Csak azért nem fogadja el senki csak a jehovista egyház! 99%ban van a Russeli tanrendszerhez ferditve.

2020. okt. 21. 18:03
 20/24 A kérdező kommentje:
18-as tudod min merengek egy ideje? Hogy most szándékosan hazudsz azzal amit fent leirtál vagy ennyire tudatlan vagy.
2020. okt. 21. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!