Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanui által kiadott...

A Jehova Tanui által kiadott Újvilág fórditás mennyire hiteles biblia fórditás?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja a szerzőjét,fórditóját nagyon megköszönném,hónapok óta nem találom a fórditóját.
2020. okt. 27. 09:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
igen ezek közül prédikál a pulpitusról 1975ben a világvégéről valamelyik lúzer a youtube-on is fenn van a videó,jól felsültek ezzel a hamis próféciával is,mint a sokkal szintén. Utána néztem ezek mind prolik voltak semmit nem értettek a biblia fórditáshoz a saját okoskodásukból fórditották,na azért is lett olyan. :-o
2020. okt. 27. 20:07
 12/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha adatok egy tanácsot: ne foglalkozz Jehova tanúival. Én sok vitát végigcsináltam már velük, és hidd el nekem, idopazarlás. Ők hisznek abban, hogy Isten szervezetének tagjai, ami nyilvánvaló tévedés, de nem érdekli őket a kritika. Őket egy dolog érdekli, hogy terjesszék a szervezet tanításait.


Ne foglalkozz velük. Vannak normális Bibliák, olvasd azt. :)

2020. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
köszönöm,tudom mert utána néztem,és elbuktak.
2020. okt. 27. 20:27
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

16."Vannak normális bibliák"

Az a baj,hogy nem ír a Szentháromságrol,tisztitótüzről,inkviziciorol,hat mèg a tièd sem ír.

Neked azèrt van bibliád,hogy nem azt hiszed amit ír?

Mièrt vagy eretnek?

Isten kegyelme nem èrdekel?

Akkor mit keresel ezen az oldalon,eretnek gyakorlatokkal?

2020. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

---Neked azèrt van bibliád,hogy nem azt hiszed amit ír?


Mièrt vagy eretnek?---


Ezt pont egy jehovista tanokat valló ember mondja? :-) Tudd hogy a biblia szintén nem ir a 1914 es dátumról,a sok hamis próféciátokról,arról sem hogy lesz egy szervezet és az lesz a jehova tanui nevű,folytassam? inkább ne mert felsültök még jobban.Bölcsebb maradtál volna ha hallgatsz!

2020. okt. 29. 10:57
 16/29 A kérdező kommentje:
ja arról sem ir hogy Jézus néha abaddon,de ha olyan a hangulatotok akkor éppen Mihály arkaangyal,na pont ti ne beszéljetek az eretnekségről,a sok közismert hamis tanitásotokkal egyetembe,nincs hamis tanokkat valló egyház mint a tietek,ezt te is tudod ha nem vagy bigott,még a katolikusok is hitelesebbek mint ti azok pedig már mindent elfogadnak tanitásilag.
2020. okt. 29. 11:00
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

Mellèfogtál mint mindig.Èn a tanukkal szimpatizálok nem pedig az amit sejtetsz,de mindegy mit mondasz,gondolsz.

Örülök,hogy a fontosabb dolgok mellett elmèsz,mondhatom elbujsz pedig azèrt írtam,hogy olyan bibliat ne olvass amelyikben írja a tisztitótüzet,Szentháromságot,inkvizíciót mert ezek eretneksègek ami nem Isten ès emberek tantètele hanem azokè akik valamikor tapsoltak a máglya körül amikor lehe,hogy a felmenőidet is ègettèk.

2020. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

22.Ha ezeket gyakoroljátok ezt irja.

Vagy,nem azt gyakoroltok amit ír?.

Mindegy melyiket teszitek,ijesztő az egèsz.

2020. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
23. Értem a szervezet által,bemagoltatott szöveget,ti nem szeretitek a katolikusokat,és mindenki alaphangon katolikus,hát mellé nyultál mint mindig,én nem vagyok katolikus,most akkor mi van? :-o
2020. okt. 29. 13:04
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Igazán visszavehetnél a hangnemből és a stílusból!

Itt szeretném leszögezni, hogy NEM vagyok tanú és én sem tartom hitelesnek a fordítást (bár a te ezen állításod mellett nem láttam semmilyen bizonyítékot amit felmutattál volna), mégsem tartom elfogadhatónak, hogy valaki hitről ilyen haraggal és habzó szájjal veszekedjen.

Igen: "veszekedjen", mert ezt nem lehet vitának, eszmecserének nevezni, amit te itt levágsz.

Mélyen megveted és gyűlölöd a Jehova tanúit és mindent, ami hozzájuk kötődik (szavaidból következtetve).

Mondd csak, mennyivel vagy te jobb? Ha kereszténynek tartod magad, hol van a Krisztusi lelkület? Hol a szeretet, hol az alázat, hol van az, hogy másokat magunknál jobbnak ítéljünk lenni?

A tanúk úgy ragaszkodnak a hitükhöz, ahogy sokan mások nem és alig néhány vallás mondhatja el magáról azt, hogy a börtönt, a kínzást választották volna a hívei, a hitük felhagyása helyett a közelmúltban.

Azt javaslom, mind vegyünk példát róluk. Nem a tanaikról, nem a fordításukról, hanem az elkötelezettségükről.

Köszönöm!

2020. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!